19 nápadů na vánoční dárky pro děti od 10 let

Vybrat vánoční dárek pro desetileté dítě není zrovna jednoduché, a proto jsme pro vás připravili malý vánoční tahák. Viz 19 tipů na vánoční dárky pro děti od 10 let.

Už není dítě, ale ještě není dospělý. Dívky stejně jako chlapci v tomto věku mají už své vlastní přání, které vám nákup vánočního dárku mohou usnadnit. Když však chcete dítě pod stromečkem překvapit, pak myslete na to, že vánoční dárky pro děti od 10 let by měly zohledňovat individuální zájmy a preference dítěte.

Populární vánoční dárky pro děti od 10 let

1.Stavebnice

Stavebnice stále patří mezi oblíbené vánoční dárky pro děti od 10 let. Sáhnout můžete po stavebnici Lego se série Bionicle, Technic nebo Mindstorms.

Pokud však dítě není zrovna Lego nadšencům, radost mu udělá magnetická stavebnice nebo elektronická stavebnice.

Stevbnice vánoční dárky pro děti od 10 let

Děti, které rády spojují a tvoří si samostatné modely potěší dřevěná stavebnice nebo „nestárnoucí“ stavebnice Merkur.

2.Koloběžka

Koloběžky rozhodně můžeme zařadit mezi populární vánoční dárky pro desetileté. Desetiletá dívka se potěší koloběžce s velkými nafukovacími koly, kterou využije při honičce s kamarády nebo při přepravě ve městě.

Veliká kolběžka tip na dárek

U chlapců ve věku 10 let můžeme pozorovat soutěživost a jejich zájem o adrenalinové sporty, proto jim radost uděláte například Freestyle koloběžkou, které jsou ideální pro skoky a různé triky.

3.Skateboard

Chcete-li podpořit u vašeho dítěte pohybové aktivity, pak je skateboard ideálním vánočním dárkem. Při jízdě na skateboardu se zapojují téměř všechny svaly těla.

Skateboarding rozvíjí koordinaci a rovnováhu, muskuloskeletální systém a má pozitivní vliv na celkový stav těla. Dokonce i jednoduchá jízda na rovném povrchu vyžaduje patřičné úsilí, nemluvě o realizaci skoků a kousků.

NÁŠ TIP: Chcete dítě překvapit originálním vánočním dárkem? Naším tipem na vánoční dárky pro děti od 10 let je waveboard.

Na waveboardě se dítě pohání vpřed pohybem vlastního těla, aniž se jezdec musel odrážet nohou od země jako na skateboardu nebo koloběžce. Jízda na waveboardě je pro tělo velmi prospěšná. Plynulý pohyb nezatěžuje klouby, posiluje svalstvo, zlepšuje celkovou koordinaci, rovnováhu, která je základem pro další sporty.

4.Brusle

Vánoce jsou v zimě a děti si s radostí užívají zimní radovánky, a tak jedním z tipů na vánoční dárky jsou brusle na led. Chlapcům můžete radost znásobit ještě hokejkou.

 Tipy na vánoční dárky pro děti od 10 let

Pokud vaše dítě se rádo bruslí během celého roku, zaručeně se potěší novým kolečkovým bruslím.

5.Společenská hra

Dárek společenská hraSpolečenská hra je dalším z nápadů na vánoční dárky pro děti od 10 let. I když se snaží být samostatnými, desetileté dítě si stále s potěšením užívá společně strávené chvíle s lidmi, na kterých mu záleží. Společenská hra je skvělý způsob, jak strávit více času s dětmi.

Společenská hra pro děti Scrabble originál

Scrabble originál je klasická společenská hra, kterou milují celé generace hráčů bez ohledu na věk. Procvičujte a rozšiřte si svou slovní zásobu díky skládání slovíček a užijte si skvělou zábavu ať už s rodinou nebo s přáteli. Zvítězí ten, kdo získá nejvíce bodů, tedy ten, kdo dokáže skládat ty nejlepší a nejdelší slova.

Dětská společenská hra kamiony po Evropě

Dobré plánovací a obchodní schopnosti si ověříte při hře kamiony po Evropě.

Peníze, kamiony, náklady. Rozehrajte mezi evropskými městy ostré souboje automobilových dopravců o nejvyšší zisk. Vaším úkolem je dopravit co nejvíce zakázek po Evropě.

6.Velký plyšový medvěd

I když se dívky ve věku 10 let s panenkami obvykle nehrají, přesto se rady přitulí k velkému hebkému plyšákovi.

 Vánoční dárky pro holky od 10 let

Originální vánoční dárky pro děti od 10 let

7.Hoverboard

Howerboard - tip na dárekMezi vysněné vánoční dárky pro děti od 10 let patří Hoverboard, nazývaný také kolonožka. Konstrukčně jednoduché zařízení vyžaduje pouze jednu drobnost – naučit se ji ovládat držením rovnováhy.

8.Mikroskop

Děti jsou neustále zvědavé a chtějí vše důkladně přezkoumat. Ponořit se do vlastního výzkumu umožníte vašemu malému vědci jeho prvním mikroskopem.

Mikroskopický přístroj vytvořen speciálně pro nejmladší vědce, který je schopen na dlouhou dobu upoutat pozornost dítěte tím, že mu odhalí nejnapínavější tajemství mikrosvěta.

9.Teleskop

Malá astronomka nebo zanícený astronom bude moci sledovat noční oblohu či padání meteoritů pomocí teleskopu.

Teleskop vánoční dárek

10.Vědecké experimenty

Zkoumat a objevovat záhady geologie, fyzikálních principů děti v tomto věku fascinuje. Originální vánoční dárky pro děti jsou také různé experimentální soupravy. Díky experimentální soupravě se mohou děti ponořit do tajů geologie, fyziky, chemie nebo si vyzkoušet práci forenzních vědců.

Světélkování ve tmě

Experimenty se světlem jsou velkou zábavou pro malé i velké nadšence, kteří si chtějí ověřit své znalosti základní chemie. Děti budou nadšené z experimentální soupravy světélkování ve tmě, díky které se dostanou k zábavnému tvoření v noci svítících objektů.

Experimentální sady vánoční dárek pro děti od 10 let

Souprava je vhodná pro všechny děti od 8 let a pomůže jim objevit nové zákonitosti světa, ve kterém se pohybují. Zábavnou formou získají poznatky z chemie i fyziky a naučí se spoustu nových věcí.

Každé dítě se může učit zábavnou formou rozvíjet své přirozené dovednosti pomocí experimentální soupravy.

11.Digitální roboty

Žijeme v digitálním věku. Technologie, stroje a roboty stále více určují náš život a mění ho. Téměř každé dítě vyrůstá dnes s tabletem nebo mobilním telefonem. Chcete-li dále podporovat technické dovednosti, můžete najít supr vánoční dárky v oblasti robotiky.

12.Dárkový poukaz do zábavního parku, či na sportovní zápas

Miluje vaše dítě atrakce nebo touží vidět zápas svého oblíbeného klubu? Originální vánoční dárky, které slibují zábavu a vzrušení jsou lístky na zápas, koncert nebo vstupenka do zábavního parku.

13.Dárek se jménem nebo fotografií dítěte

Děti vždy potěší, když dostanou něco výjimečného. Mezi originální vánoční dárky pro děti od 10 let patří hrnky se jménem dítěte, tričko s vtipným nápisem nebo polštářek s vlastními fotografiemi.

Praktické vánoční dárky pro děti od 10 let

Mezi vánoční dárky pro desetileté děti lze zařadit i praktický dárek, jako ložní prádlo, nový školní vak, kvalitní mikinu, pyžamo či tašku pro volnočasové aktivity.

14.Ložní prádlo

Příjemně překvapit vaši malou slečnu a sportovce můžete originálním ložním prádlem s oblíbeným seriálovým hrdinou, skupinou či fotbalovým klubem.

Ložní prádlo tip na dárek pro děti od 10 let

15.Školní/studentský batoh

Školní batoh je nedílnou součástí každodenního života žáka či studenta střední školy. Při výběru batohu však berte v úvahu také názor dítěte, protože školní batoh dává dítěti i teenagerovi příležitost vyjádřit svou osobnost.

16.Oblečení

Inspiraci na vánoční dárky pro děti od 10 let lze hledat již v obchodech s dětským a sportovním oblečením. Ve věku deseti let se stává pro děti oblečení způsob, jak se vyjádřit a dát světu vědět o své jedinečnosti. Mnohé z nich rady uvítají pod stromečkem hezké tričko nebo sportovní mikinu.

Originální dárky pro děti od 10 let

V zimním období bude váš malý fotbalový fanoušek s radostí nosit čepici a šálu s motivem oblíbeného sportovního klubu. Naopak, dívky se potěší stylová čepice s bambulkou.

17.Sportovní taška s motivem

Má i vaše dítě volnočasové aktivity? Udělejte mu radost sportovní taškou nebo batohem s oblíbenou hudební skupinou či sportovním klubem.

18.Hodinky

Náramkové hodinky jsou praktický a stylový dárek. I když si čas mohou děti podívat na telefonu, nedá se to srovnat s moderními náramkovými hodinkami.

Hodinky tip na dárek  pro děti od 10 let

19.Sluchátka

Už žádná omezení. Prohlédnout si film nebo poslouchat oblíbenou kapelu si bude vaše dítě s potěšením užívat přes sluchátka. Sluchátka jsou vždy dobrý dárek!

20.Party reproduktor

Party reproduktor s množstvím funkcí potěší každého, kdo rád poslouchá hudbu na „plné pecky“. Bluetooth technologie umožňuje streamování hudby až do vzdálenosti 10 metrů. Reproduktor vydrží nabitý 4 hodiny při nastavení maximální hlasitosti.

Party reproduktor dárek pod stromeček

Při výběru vánočních dárků pro děti od 10 let nezapomeňte na kvalitu, protože stále kupujte dárek pro dítě. Věříme, že v taháku na vánoční dárky pro děti od 10 let jste našli inspiraci a výběr dárku jste lehce vyřešili.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho pro přátele na Facebooku.

Napsat komentář