Jak vybrat dobré dětské brusle na led?

Přemýšlíte nad tím, jaké zimní brusle pro vaše dítě koupit? Zjistěte, jak vybrat dobré dětské brusle na led za rozumnou cenu.

Mezi oblíbené zimní sporty patří bruslení na ledě. Pokud vybíráte pro vaše dítě první dětské brusle na led, podívejte se, jak vybrat takové, ve kterých se vaše dítě bude cítit dobře.

Bruslení je vynikající trénink pro dýchací a kardiovaskulární systém. Má příznivý vliv na rozvoj koordinace a ke zlepšení výkonnosti organizmu. A po bruslení, vaše dítě pravděpodobně nebude mít problém s usínáním :-).

V jakém věku koupit první dětské brusle na led?

Mnozí rodiče řeší při prvním dítěti otázku, kdy je vhodný čas začít učit dítě na ledě bruslit. Pediatři se přiklánějí k názoru, že ideální věk postavit dítě na zimní brusle je kolem 4. narozenin. Dříve dětské svaly, vazy a muskuloskeletální systém nemusí být ještě připraveny na takové zatížení.

Levné dětské brusle na led

Musíme však poznamenat, že tato odpověď není jednoznačná, protože mnohé děti začínají s bruslením už ve věku 2 až 3 let věku.

Jaké dětské brusle na led vybrat?

Na některých kluzištích sice můžete pro dítě zimní brusle půjčit, ale přesto vám doporučujeme koupit nové dětské brusle na led. Proč?

  1. Vaše dítě je bude mít k dispozici, například i na přírodním kluzišti u babičky.
  2. Mnohé školy organizují pro třídy společné bruslení. Při takovém množství dětí by mohl být problém se zapůjčením.
  3. Brusle nošeny někým jiným, mohou ovlivnit správné postavení nohy v bruslích a to ještě nechceme mluvit o hygieně.

Takže vám doporučujeme koupit pro dítě vlastní zimní brusle na led. Jaké dětské brusle na led můžete pro vaše dítě koupit?

Hokejové dětské brusle na led

Hokejové brusle nejsou určeny pouze pro hokejisty. Díky své lehkosti a dobré manévrovatelnosti jsou vhodné nejen pro nadšence hokeje, ale i pro velmi aktivní děti. A mimochodem, můžete klidně zapomenout na to, že hokejové brusle jsou jen pro chlapce. S klidným svědomím je můžete koupit i pro děvčata.

Hokejové dětské brusle na led

Krasobrusle – dívčí brusle na led

Krasobrusle od hokejových bruslí odlišíte už na první pohled, protože v přední části nožů mají malé zoubky. Nůž je obvykle z jednoho kusu oceli, stejně vysoký. Krasobruslařská bota je často vyrobena z kůže, pata a kotníky bývají zpevněné.

Dětské brusle na led se zoubky jsou ideální na ježdění na zakrytých kluzištích v interiéru, kde se o povrch ledu pravidelně starají.

Náš tip: Pokud je vaše dítě začátečník a bude většinou bruslit na přírodním ledě, doporučujeme dát přednost hokejovým bruslím.

Univerzální dětské brusle 2v1

Univerzální brusle jsou ideální pro ty co chtějí ušetřit, protože vaše dítě si může bruslení v jedněch bruslích užívat v zimě i v létě. Stačí vyměnit podvozek brusle. Navíc univerzální dětské brusle vám vydrží i několik sezón, protože jejich velikost víte zvětšit až o 3 čísla.

Dětské brusle na led pro nejmenší – kačenky

Nastavitelné kačenky jsou dětské brusle, které se upevňují na dětské boty. K botě se připevňují dvěma řemínky, které jsou součástí výrobku. Velikost na kačenek víte upravit.

Kačenky dětské brusle na led
Dětské brusle na led pro nejmenší Kačenky

Kačenky jsou mnohem stabilnější než dětské brusle na led s jednou čepelí, takže i ty nejmenší děti si mohou užívat své první bruslení.

Pokud se vaše dítě nevěnuje hokeji, krasobruslení nebo rychlobruslení profesionální, nemá smysl investovat do drahých zimních bruslí. Pro zimní radovánky koupíte dnes na internetu kvalitní dětské brusle na led již za rozumnou cenu.

Na co myslet při výběru dobrých dětských bruslí na led

Správná velikost

Při koupi zimních bruslí pro děti, stejně jako s botami, je nejdůležitějším parametrem je správná velikost. Pozor dávejte zejména při koupi bruslí pro malé děti. Malé dítě nedokáže posoudit, zda jsou mu brusle dobré.

Když zkoušíte dětské brusle na led zaměřte vaši pozornost na brusle o 1 velikost větší, v jaké nosí dítě boty. Nezapomeňte brusle vyzkoušet na teplé ponožky, které vaše dítě nosí na kluziště.

Velké brusle kvůli nesprávné distribuci hmotnosti znemožní dítěti naučit se správnou techniku ​​bruslení a dítě se při bruslení rychleji unavený.

Materiál

Z jakého materiálu koupit dětské brusle na led? Odpověď není zcela jednoznačná. Koneckonců, každý materiál má své vlastní výhody a nevýhody. Boty z pravé kůže umožňují dětským nohám „dýchat“ a formovat jejich.

Koženkové brusle jsou lehčí a levnější. Dětské zimní brusle z plastu nohu pevně drží, jsou stabilní a pomocí klipsou se dítěti snadněji zapínají.

Fila dětské brusle na led s klipsy

Stabilita

Zda jsou dětské brusle na led dostatečně stabilní, můžete vyzkoušet přímo v prodejně. Položte brusle na rovný povrch tak, aby se navzájem dotýkaly. V ideálním případě brusle by neměly padnout.

Zapínání

Dětské brusle na led se mohou zapínat na klipsy nebo se šněrují. Při bruslích na šněrování, musí být tkaničky pevně zataženy tak, abyste nevěděli pod šňůrky strčit prst.

Příslušenství

Začátky bruslení se neobejdou bez pádů, proto nezapomeňte i na ochranné prostředky: helmu, chrániče loktů a kolen.

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět i vašim přátelům na Facebooku.

3 komentáře: „Jak vybrat dobré dětské brusle na led?

Napsat komentář