Monitor dechu Nanny. Uvažujete nad koupí?

Uvažujete nad koupí monitoru dechu Nanny? Podívejte se, jak monitor dechu Nanny funguje, jaké jsou jeho plusy a minusy a také si přečtěte zkušenosti rodičů.

Monitor dechu Nanny od českého výrobce Jablotron je přístroj, který hlídá vaše miminko během spánku. V důsledku nedostatečného rozvoje centrálního nervového systému a nestability respirační funkce může během spánku u dětí do jednoho roku dojít k zástavě dechu (apnoe). V takovém případě většinou stačí dítě jen probudit a děťátko začne dýchat samo.

Děťátko nedokážete sledovat 24 hodin denně, ale předejít k zástavě dechu a syndromu náhlého úmrtí kojenců, můžete dětským monitorem dechu. Jak funguje dětský monitor dechu Nanny a jak ho hodnotí rodiče?

Dětský monitor dechu Nanny BM-02 vyrábí česká firma Jablotron. Nanny monitor dechu prošel v přísných klinických zkouškách a jako certifikovanou zdravotnickou pomůcku ho využívají porodnice a kojenecké ústavy po celém světě. Certifikovaný bezdotykový monitor dechu Jablotron Nanny BM-02 je pro děti naprosto bezpečný.

V balení Nanny BM-02 najdete:

Dětský monitor dechu Nanny recenze

 • snímací podložku z kvalitního plastu
 • elektronickou vyhodnocovací jednotku
 • prodlužovací kabel
 • plastovou úchytku na stěnu
 • návod k použití a instrukce první pomoci
 • 2 ks hygienických utěrek
 • 2 ks 1,5V AA baterií

Snímací podložka Nanny

Obdélníková snímací podložka má rozměry 50 × 30,5 cm a tloušťku 1,5 cm. I když se vám na první pohled může zdát deska malá, plně postačuje ke snímání miminka v postýlce. Snímací deska je uložena ve speciální fólii, která zajišťuje dlouhodobou spolehlivou ochranu citlivého senzoru proti vlivu prostředí. Je odolná vůči vlhkosti a proniknutí kapaliny, takže zůstává plně funkční i při polil nebo precikaní matrace děťátkem.

Monitor dechu Nanny Jablotron

Elektronická řídicí jednotka Nanny BM-02

Elektronickou jednotku o rozměrech 14 x 8 x 3,5 cm dokážete jednoduše upevnit na postýlku. Bezpečnostní spona na řemínku vyhodnocovací jednotku pevně drží, proto se nemusíte obávat, že byste ji při manipulaci s děťátkem či postýlkou ​​shodili a poškodily. Kompaktnost vyhodnocovací jednotky oceníte hlavně při cestování.

Dětský monitor dechu Nanny funguje bez připojení k elektrické síti, protože řídící jednotka Nanny funguje na 2 tužkové 1,5V alkalické baterie typu AA LR6, které najdete v originálním balení Nanny BM-02. Jelikož ovládací jednotka spotřebuje malé množství energie, pouze 0,2 mA, v případě běžného používání výrobce udává výdrž baterií až 6 měsíců.

Stav baterií si řídící jednotka kontroluje automaticky po každém zapnutí. Kdy musíte baterie vyměnit vás přístroj upozorní světelným signálem na elektronické jednotce v dostatečném časovém předstihu. Kontrolka baterií se nachází na jednotce úplně dolů.

Na řídicí jednotce Nanny kromě kontrolky funkčnosti baterií se nacházejí další 2 vizuálně odlišeny kontrolky:

Monitor dechu Nanny pro miminka

Zelený usměvavý smajlík, který krátkým blikáním signalizuje, že děťátko dýchá. Frekvence blikání odpovídá pohybem nebo nádechem dítěte, proto zelené světélko nemusí blikat zcela pravidelně.

Červený smutný smajlík – blikáním signalizuje alarm, který vás upozorní, že děťátko přestalo dýchat.

Elektronickou jednotku monitoru Nanny jednoduše zapnete a vypnete stisknutím jednoho tlačítka, které se na přístroji nachází hned jako první.

 

 

Jak funguje monitor dechu Nanny?

Dětský monitor dechu Nanny snímá jemné pohyby hrudníku při dýchání dítěte pomocí senzorové desky, která je umístěna pod matrací. Citlivost přístroje je velmi vysoká, a tak zachycuje i ten nejmenší pohyb. Údaje se senzorové desky přecházejí do řídící jednotky, která je ihned vyhodnocuje.

Když děťátko pravidelně dýchá, na řídící jednotce bliká zelené světélko.

V případě, že se děťátko nenadechlo déle než cca 20 sekund, nebo pokud je počet nádechů nižší než 8 za minutu, monitor dechu Nanny reaguje okamžitě. Na možné nebezpečí a riziko zástavy dýchání vás dětský monitor dechu Nanny upozorní hlasitým zvukovým alarmem a blikáním červeného světýlka na řídící jednotce.

Dětský monitor dechu Nanny je pro děťátko maximální bezpečný. Děťátko s ním nepřichází do žádného přímého fyzického kontaktu.

Upozornění: Když děťátko během spánku monitorujete přístrojem Nanny a potřebujete ho v noci vybrat z postýlky, nezapomeňte monitor dechu nejdříve vypnout. Naopak, po vložení děťátka zpět do postýlky, se ujistěte, že jste řídící jednotku zapnuli.

Zapojit monitor dechu Nanny je snadné a rychlé

I když dětský monitor dechu je velmi citlivý přístroj, instalace Nanny je velmi jednoduchá. Skutečně se zapojení a spuštění Nanny nemusíte obávat. Před samotnou instalací si pozorně prostudujte návod a následně postupujte podle instrukcí.

 1. Do řídící jednotky vložte baterie, které se nacházejí v balení dětského monitoru Nanny.
 2. Snímací podložku umístěte pod matraci dětské postýlky, kolébky na místo, kde bude miminko ležet. Podložka musí být umístěna na rovném a tvrdém povrchu.
 3. Upevněte řídící jednotku Nanny na postýlku tak, aby byla obrácena alarmem směrem od dítěte.
 4. Pokud chcete připevnit jednotku na stěnu, případně na jiné viditelné místo, použijte plastový držák a prodlužovací kabel. Kabely umístěte tak, aby nebyly v dosahu miminka.
 5. Propojte řídící jednotku se snímačem. Ujistěte se, že konektor zapadl a drží.
 6. Zapněte monitor Nanny.
 7. Po zapnutí elektronické jednotky krátce bliknou postupně všechny 3 kontrolky a ozve se pípnutí. Automaticky se provede test baterií a kontrola funkčnosti přístroje.

Technické parametry monitoru dechu Jablotron Nanny BM-02

 • napájení: 3V, 2 × 1,5V alkalické baterie typ AA LR6 (jsou součástí balení)
 • klidový odběr: 0,2 mA
 • průměrná životnost baterií: 6 měsíců
 • doporučená hmotnost dítěte: min. 2kg do 15kg
 • rozměry snímací podložky: 500 × 305 × 15 mm
 • hmotnost snímací podložky: 1000 g
 • rozměry vyhodnocovací jednotka: 140 × 80 × 35 mm
 • hmotnost vyhodnocovací jednotky: 123 g
 • poplachová frekvence dýchání méně než 8 nádechů / min (tj. <0,13 Hz)
 • akustický výkon alarmu 75 dB / m ± 5% dB / m
 • doporučená doba používání: 2 roky

Dětský monitor dechu Nanny. Plusy a mínusy

Jablotron monitor dechu NANNY BM-02 se vyrábí v České republice v souladu se všemi požadavky evropských norem. Nanny je certifikována zdravotnická pomůcka, která prošla přísným a rozsáhlým testováním.

Dětský monitor dechu NANNY je pro děťátko maximálně bezpečný. Děťátko s ním nepřichází do žádného přímého fyzického kontaktu. Nevyzařuje žádnou energii a nemá vliv na zdraví dítěte.

Plusy:

 • automatická kontrola stavu baterií a funkčnosti při zapnutí přístroje;
 • vizuální i sluchový alarm;
 • zvuk alarmu je jasný a zřetelný, slyšíte ho i přes zdi;
 • jednoduchá instalace a údržba;
 • nijak děťátko neomezuje v pohybu;
 • možnost umístit řídící jednotku i na vzdálenost 5 metrů od postýlky pomocí prodlužovacího
 • kabelu;
 • možnost připevnění elektronické jednotky na zeď pomocí plastového držáku;
 • malé rozměry elektronické jednotky, příjemný a srozumitelný design;
 • testována a certifikována zdravotnický prostředek;
 • potřeba baterie najdete v balení;
 • součástí balení návod pro podání 1. pomoci;
 • plně funkční i při matraci hrubém 10 cm;
 • možnost napojení druhé senzorové desky.

Recenze monitor dychu Nanny

Minusy:

 • jen 1 senzorová deska v balení;
 • senzorovou desku musíte umístit na zcela rovný povrch. Tedy, při žebřinovým roštu musíte
 • pod desku Nanny umístíte například kus překližky.
 • funguje pouze jako monitor dechu. Pokud chcete děťátko slyšet, resp. vidět budete muset dokoupit elektronickou chůvu.
 • bez vibrací, které by se spustily při problémech dýchání.

Monitor dechu Nanny recenze a zkušenosti rodičů

Anna:

Dětský monitor dechu Nanny jsme koupili ještě před narozením našich dvojčat. Využíváme ho nyní čtvrtý měsíc a jsme maximálně spokojeni. Podložka reaguje velmi citlivě, dokonce i při matrici o tloušťce 14 cm. Falešný poplach jsme ještě neměli.

Péče o 2 děti najednou je náročná a vyčerpávající, a proto je pro mě odpočinek a spánek velmi důležitý. Na monitor Nanny se spoléhám na 100%. Nemusím každou chvíli vstávat a kontrolovat děti. Stačí mi otevřít oči, podívat na zelené blikající světélko a dále odpočívat.

Elza:

TOP produkt. Koupi Nanny určitě nelituji. Monitor dechu jsem používala při prvním i druhém synovi a skutečně si neumím představit, pokud bychom ho neměli. Falešný poplach jsme měli jen jednou, když manžel Nanny zapomněl vypnout potom jako vybral syna z postýlky. Později se ze zapínání a vypínání stala rutina :-).

Monitor Nanny určitě doporučuji – okamžitě zachytil synčekove nepravidelné dýchání, takže jsem věděla ihned reagovat. Neumím si představit, co všechno by se mohlo stát, kdybychom ho neměli.

Máte zkušenosti s monitorem dechu Nanny i vy? Napište nám je do komentáře.

Časté otázky o monitoru Nanny

Jelikož děťátko je pro vás tím nejcennějším, žádná otázka týkající se jeho zdraví, péče není hloupá. Pro to jsme sesbírali a odpověděli na nejčastější otázky rodiče a budoucí rodiče o monitoru Nanny.

Reaguje monitor Nanny i na příliš rychlé dýchání?

Ne! Při zrychleném dýchání dítěte by monitor dechu Nanny spouštěl alarm často. Zrychlený dech může vyvolat u děťátka zvýšená teplota, pláč ale například i aktivní pohyb během spánku.

Mohu použít monitor dechu Nanny i v kočárku nebo cestovní postýlce?

Ano, můžete, v případě, když víte monitorovací podložku umístit pod matraci, resp. podložku v kočárku. Děťátko nesmí přímo ležet na snímací desce monitoru.

Při použití monitoru dechu v cestovní postýlce myslete na to, že snímací senzorovou desku musíte položit pod matraci na rovnou plochu. V cestovní postýlce budete muset zřejmě pod matraci umístit ještě například překližkovou desku, na kterou monitorovací desku položíte.

Dá se k monitoru dechu Nanny dokoupit adaptér na nabíjení?

Adaptér není nutný, protože dětský monitor Nanny funguje výlučně na 2 alkalické baterie a nezapojuje se do sítě. Při koupi nového originálního balení Nanny najdete v balení i 2 baterie, které vám při běžném používání vydrží cca 6 měsíců. Monitor dechu Nanny má nízkou spotřebu energie, takže se nemusíte obávat, že během jeho aktivního používání budete muset opakovaně investovat do koupě baterií.

Stačí mi při dvojčatech jen jedna senzorová deska?

Pokud chcete mít 100% jistotu, že vaše děti jsou v pořádku, určitě nedoporučujeme používat jeden přístroj, tedy 1 senzorickou desku pro monitorování 2 dětí najednou. Přístroj zaznamenává a vyhodnocuje každý pohyb hrudníku dítěte. Každé děťátko by mělo být monitorovány samostatným monitorem dechu.

Máte další otázky k monitoru dechu Nanny? Zeptejte se nás.

Napsat komentář