13 tipů na vánoční dárek pro dvouleté dítě

Potřebujete koupit vánoční dárek pro dvouleté dítě, ale máte problém vybrat ten správný? Inspirujte se našimi tipy.

V prodejnách i v e-shopech najdete obrovský výběr hraček pro děti. Avšak vybrat správný vánoční dárek pro dvouleté dítě bývá občas problém. Správné dárky pro děti starší 2 let by měli dítě nejen potěšit a pobavit, ale také podpořit jeho další vývoj.

V prvním roce života se dítě získá mnoho nových zkušeností a dovedností, které hravě rozšiřuje a zdokonaluje v následujících letech života. Ve věku 2 let děti fascinuje pohyb, objevují hry na povolání a s oblibou se věnují činnostem zaměřené na rozvoj jemné motoriky.

Tipy na vánoční dárek pro dvouleté dítě

Při výběru tipů na vánoční dárek pro dvouleté dítě jsme se soustředili na dárky, kterými potěšíte holčičku i chlapečka.

1.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – odrážedlo

Malé děti jsou neustále v pohybu. Skáčou, chodí, běhají. Rady zkoušejí nové věci, a proto je odrážedlo – cvičné kolo bez pedálů ideálním dárkem.

Balanční odrážedlo je skvělou přípravou pro jízdu na prvním kole. Děti se jízdou na cvičném kole učí udržovat rovnováhu, trénují reflexy. Jízda na odrážedle podporuje také rozvoj koordinace a hrubé motoriky dítěte. Dítě si posiluje svaly rukou, nohou i zad, stává se obratnějším a fyzicky zdatnější.

Tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě

Když kupujete odrážedlo jako vánoční dárek pro dvouleté dítě, musíte znát výšku dítěte. Dětská odrážedla se vyrábějí nejen v různých designových provedeních, ale také v různých velikostech. Při koupi odrážedla si všímejte velikost kol a možnost upravit výšku sedadla.

Odrážedlo – cvičný kolo zaručeně udělá radost každému dvouletému drobečkovi. Dítě se jízdou na odrážedle zabaví a vaše společné procházky získají nový šmrnc. Budou rychlejší a pro dítě zajímavější.

Odrážedlo jako vánoční dárek pro dvouleté dítě je sice dražší, ale vaše dítě ho bude s oblibou využívat během celého roku několik sezón.

2.tip na dárek pro dvouleté dítě – kostky LEGO DUPLO

Kostky Lego Duplo jsou perfektně velikostí přizpůsobeny pro drobné ručky dvouletých dětí. Lego Duplo je samostatná série populární stavebnice Lego, kterou designéři dánské společnosti Lego speciálně vyvinuli pro děti od 18 měsíců do 5 let, s ohledem na věk a motorické dovednosti dětí v tomto věku. Kostky Lego Duplo umožňují dítěti prostřednictvím hry učit se, experimentovat, objevovat a poznávat svět.

Velikost, tvar dílků jakož i tematické zaměření jednotlivých sérií stavebnic Lego Duplo jsou propracované do nejmenších detailů, aby byly pro děti zajímavé a srozumitelné od už útlého věku. Kostky Lego Duplo mají zaoblené tvary bez ostrých rohů. Dítěti při hře nehrozí žádné riziko poranění. Mají nízkou hmotnost a dítě je dokáže snadno spojovat. Jsou v jasných atraktivních barvách a navrženy tak, aby upoutaly pozornost dítěte.

Malé milovníky zvířátek potěší velká farmářská souprava Dobrodružství na farmě, v níž najdou 3 DUPLO figurky: farmáře a 2 děti, 5 figurek zvířat: ovečka, kravička, koza, kohout a zajíček. Stavebnice obsahuje celkem až 104 dílků pro hru a skládání.

Lego Duplo ideální dárek pro dvouleté dítě

Roky populární stavebnice Lego Duplo Vláček s čísly poskytne vašemu děťátku nejen hodiny zábavy, ale také množství podnětů na učení barev, čísel a prvního počítání.

Dárek pod stromeček pro dvouleté dítě

Lego Duplo je skvělý vánoční dárek pro dvouleté dítě, protože stavebnici můžete neustále doplňovat o další série podle preferencí vašeho děťátka. Dítě se skládáním kostek Lego Duplo nejen zahraje, ale rozvíjí také svou představivost, jemné motorické dovednosti, logiku, řeč a rozšiřuje si slovní zásobu.

Dětská kuchyňka – 3. tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě

Dvouleté děti při hrách s oblibou napodobují dospělé. Hry na mámu, kuchaře či restauraci milují dívky i chlapci, proto je dětská kuchyňka perfektním vánoční dárek pro dvouleté dítě.

Při výběru dětského kuchyňky byste měli vzít především v úvahu věk, výšku a dovednosti dítěte. V nabídce najdete obrovský výběr dětských kuchyněk, které se od sebe liší designem, rozměry, příslušenstvím, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny a samozřejmě cenou.

Dětská kuchyňka dárek pro dvouleté dítě

I když dětská kuchyňka nepatří k levným dárkům, dnes už v nabídce e-shopů najdete pěkné dětské kuchyňky za přijatelnou cenu. Dvouleté dítě ještě nepotřebuje kuchyňku s různými interaktivními funkcemi. Radost mu udělá jednoduchá dětská kuchyňka s varnou deskou, jejíž součástí jsou otáčející knoflíky se zvukem kliknutí.

Při koupi dětské kuchyňky nezapomeňte také na doplňky k ní. Nabídka doplňků do kuchyňky na hraní je dnes velmi pestrá. Děťátko bude mít radost z nových hrnců, čajové soupravy nebo hotového jídla, ovoce či zeleniny.

Pokud patříte k těm zručnější, můžete děťátku vyrobit kuchyňku na hraní ze dřeva nebo pevného kartonu.

5.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – šlapací traktor

Traktor pro děti patří k dárkům, po kterém snad touží všichni malí chlapci, ale radost z něj mají i holčičky. Dětský šlapací traktor je nádherný vánoční dárek pro dvouleté děti, které rády pomáhají při práci v zahradě či dvorku.

Vánoční dárek pro kluka šlapací traktor

Základním kritériem při výběru šlapacího traktoru je věk dítěte, resp. jeho výška, protože výrobci těmto parametrům přizpůsobují velikost hračky a její dodatečné funkce. Traktor pro dvouleté dítě musí mít nízkou hmotnost, musí být kompaktní a především stabilní. Ovládání pedálů a otáčení volantu by mělo být snadné, aby se dítě při šlapání rychle unavilo.

Šlapací traktor pro děti stejně jako jízda na kole, umožňuje dětem aktivně trávit čas venku, pomáhá při rozvoji koordinace, budovat u dětí od útlého věku pozitivní vztah k práci a vytváří široký prostor pro různé dětské hry.

6.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – souprava na úklid

Pěkný vánoční dárek pro dvouleté dítě jsou hračky, pomocí kterých se děťátko seznámí s domácími pracemi. Děti v tomto věku rády pomáhají s domácími pracemi, a proto vysavač se zvukem, žehlička se světelnými efekty nebo souprava na úklid s koštětem, mopem a kbelíkem děťátko zaručeně pod vánočním stromkem potěší.

Tipy na vánoční dárek pro dvouleté dítě

Při hře dítě zábavnou formou získává nové dovednosti a zkušenosti. Společným úklidem, žehlením vytváříte u dětí od malička návyky pro pořádek.

Nápady na vánoční dárek pro dvouleté dítě

7.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – stan na hraní

7.tip na dárek pro dvouleté dítě pod stromeček je stan na hraní. I když děti mají rády společnost, pohyb, mají také chvíle, kdy potřebují být samy, mít své soukromí. Vlastní koutek, útočiště a skrýš na hraní darujete vašemu děťátku dětským stanem na hraní. Dětský stan na hraní se stává pro dítě jeho malým světem a útočištěm s vlastními pravidly.

Hrací stan - skvělý dárek

Hry v dětském stanu děti nejen zabaví, ale také přispívají k jeho rozvoji. Dítě se učí nezávislosti a odpovědnosti. Stanem získá své vlastní území. Vymýšlí si v něm své vlastní pravidla hry na hraní rolí.

Dětský stan se může proměnit na hrad, obchod, cukrárnu, nemocnici. Může se stát bezpečným útočištěm před neviditelným nepřítelem, ale při hře s kamarády také místem pro navazování a upevňování sociálních vazeb.

Kuličková dráha – 8. tip na dárek pro dvouleté dítě

Barevné dílky a kutálející se kuličky nebo jízda autíčka po dráze děti fascinuje, proto je jedním z tipů na vánoční dárek pro dvouleté dítě kuličková dráha.

Kuličková dráha vánoční dárek pro dvouleté dítě

Jednotlivé díly dráhy si může dítě sestavit podle návodu nebo vlastní fantazie. Pestré barvy dílků pomáhají rozvíjet vizuální vnímání a hrou umožňují děťátku učit se základní barvy. Hračka rozvíjí jemnou motoriku a koordinaci pohybů.

Kuličková dráha je hračka, která vaše dítě rychle neomrzí, bude ji chtít vaše dítě stále opakovat dokola.

9.tip na dárek pro dvouleté dítě – modelína PLAY-DOH

Zajímavý dárek pro dvouleté dítě je modelína Play-Doh. Děti modelování a hru s plastelínou milují. Modelování podporuje rozvoj fantazie a tvůrčích schopností.

Plastelína Play-Doh hýří barvami. Má jemnou, pružnou texturu. Plastelína Play-Do se vyrábí z pšeničné mouky, vody, soli, kyseliny borité a minerálního oleje. Nenechává stopy na nábytku a oblečení, snadno se smyje, v rukou se nelepí a drobné kousky plastelíny rychle vyschnou, takže je dokážete lehce zamést nebo vysát.

Plastelína tip na dárek pro dvouleté dítě

Play-Doh modelína poskytuje dětem jedinečný prostor na sebevyjádření. Modelování rozvíjí motorické dovednosti a senzorickou citlivost. Kreativní experimenty rozvíjejí prostorovou koordinaci.

Děti se naučí plánovat a dodržovat strategii. Mačkání plastelíny a modelování uvolňuje a zmírňuje stres a napětí.

10.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – první společenská hra

Dva roky jsou začátkem formování tvůrčí nezávislosti dítěte. V tomto věku už můžete dítěti nabídnout první společenské hry. Dobrý dárek pro dvouleté dítě je dřevěné pexeso nebo první společenská hra s jednoduchými pravidly.

Vánoční dárek pro dvouleté dítě první pexeso

Vzdělávací hry pro děti ve věku 2 let by měly být zaměřeny na formování společenských, fyzických, duševních kvalit a dovedností. Velmi oblíbené jsou společenské hry, pexeso a domino s motivem pohádky Krtek, které vyrábí český výrobce Dino.

Dětská hra Krtek - tip na dárek

Moje první hra Krtek je určena malým dětem. Při hře si děti procvičí základní znalosti a pohybovou zručnost. Moje první hra Krtek má jednoduchá pravidla přizpůsobené pro nejmenší děti. Různé typy úloh podporují vývoj řeči, rozvoj motorických schopností a sociálních dovedností dítěte. Děti ji mohou hrát s rodiči, staršími sourozenci a kamarády.

Hra obsahuje: 1 herní plán, 15 pevných kartiček s úkoly, 1 dřevěná figurka Krtka, 1 dřevěná kostka s barvami, 1 návod

11.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – hopsadlo

Dalším tipem na dárek pro dvouleté dítě je skákadlo. Hopsadlo je univerzální simulátor, který má blahodárné účinky na tělesný a duševní vývoj dítěte. Skákání na hopsadle zlepšuje koordinaci, urychluje látkovou výměnu, krevní oběh.

Při skákání si dítě posiluje zádové svaly a svaly nohou. Mnozí dětští odborníci připisují skákání na hopsadle pozitivní účinky na psychiku dítěte. Skákání zmírňuje stres, zbavuje dítě napětí, podporuje jeho duševní rozvoj a řeč.

12.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – motorické hračky

Rozvoj jemných motorických dovedností hraje v rozvoji dítěte důležitou roli. Stimulací motorických dovedností prstů, se stimuluje řečové centrum, proto je velmi důležité věnovat maximální pozornost rozvoji motorických dovedností dětí. Jako dárek pro dvouleté dítě jsou vhodné například korálky na navlékání, provlékání.

Korálky vánoční dárek pro dvouleté dítě

Rozvojem jemných motorických dovedností se rozvíjí také pozornost, myšlení, představivost, vizuální a motorická paměť. Tedy stupeň rozvoje jemné motoriky přímo ovlivňuje úroveň intelektuálního rozvoje dítěte.

13.tip na vánoční dárek pro dvouleté dítě – hudební nástroje

Tančení, zpívání a hraní na hudební nástroj děti přímo fascinuje, proto je první hudební nástroj dokonalý vánoční dárek pro dvouleté dítě. Hrou na hudebním nástroji si dítě rozvíjí jemnou motoriku, sluch a smysl pro rytmus. Hudební hračka podporuje senzomotorický rozvoj a pozitivně ovlivňuje intelektuální vývoj dítěte.

Hudební hračky

Líbí se vám článek, sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

Napsat komentář