Proč a jaké kostky Lego Duplo dítěti koupit?

Hledáte pro vaše dítě zajímavou, vysoce kvalitní a užitečnou hračku? Skvělým dárkem pro děti, které právě začínají poznávat okolní svět jsou kostky Lego Duplo. Zjistěte, v čem jsou kostky Lego Duplo výjimečné, abyste pro vaše dítě vybrali ideální stavebnici Lego Duplo.

Lego Duplo je samostatná série populární stavebnice Lego, kterou designéři společnosti speciálně vyvinuli pro děti od 18 měsíců do 5 let, s ohledem na věk a motorické dovednosti dětí v tomto věku. Kostky Lego Duplo umožňují dítěti prostřednictvím hry učit se, experimentovat, objevovat a poznávat svět. Kostky Lego Duplo společnost Lego uvedla na trh již v roce 1969.

V čem se kostky Lego Duplo liší od jiných stavebnic pro děti?

Kostky Lego Duplo se vyznačují vysokou kvalitou, originalitou, bezpečností, různorodostí. Velikost, tvar dílků jakož i tematické zaměření jednotlivých sérií stavebnic Lego Duplo jsou propracované do nejmenších detailů, aby byly pro děti zajímavé a srozumitelné již od útlého věku.

Designéři společnosti Lego při jejich návrhu a výrobě zohledněny specifické potřeby a dovednosti dětí ve věku od 18 měsíců do 5 let, proto kostky Lego Duplo:

 • jsou 8krát větší než standardní kostky Lego a dítě je v žádném případě nepolykat.
 • mají zaoblené tvary bez ostrých rohů. Dítěti při hře nehrozí žádné riziko poranění.
 • mají nízkou hmotnost a dítě je dokáže snadno spojovat.
 • jsou v jasných atraktivních barvách a navrženy tak, aby upoutaly pozornost dítěte.
 • obsahují veselé figurky zvířátek a oblíbených postaviček.

Kostky Lego Duplo pro nejmenší

 • vynikají tematickou rozmanitostí, což umožňuje vybrat stavebnici a doplňky ideální pro vaše dítě.
 • jsou navzájem kompatibilní. Ať už dokoupíte jakékoliv balení kostek Lego Duplo, máte 100% jistotu, že všechny dílky budou spolu držet.
 • jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, a tak si s kostkami může hrát i několik generací dětí.
 • všechny dílky stavebnice jsou testovány. Vydrží zátěž až 15 kg, a proto se kostky Lego Duplo při pádu nepoškodí. Dítě je nezlomí, nerozkousne ani nerozbije.
 • jsou šetrné k životnímu prostředí a neobsahují žádné toxické látky.
 • splňují všechny potřebné normy kvality, jsou bez zápachu a ideální pro malé dětské dlaně.

 

Tématické kostky Lego Duplo

Bohužel, za kostky Lego Duplo, v porovnání se stavebnicemi jiných značek, zaplatíte poměrně vysokou cenu, v níž se odráží právě vysoká kvalita a bezpečnost hračky. Jakmile vaše dítě Lego mánii podlehne, investice do kostek Lego budou navyšovat, protože děti neustále touží po nových sériích a kostkách pro své stavění a hry s kostkami Lego Duplo.

Proč koupit dítěti kostky Lego Duplo?

Kromě toho, že se stavebnicí Lego Duplo zažije dítě množství zábavy, kostky Lego Duplo přispívají k jeho zdravému vývoji.

1. Barevné velké kostky, které dokonale zapadají do malé dětské dlaně, přispívají k získávání nových dovedností, k rozvoji jemné motoriky a koordinace pohybů.

2. Rozmanitost dílků v stavebnicích Lego Duplo podporuje rozvoj fantazie, představivosti, paměti, logického a prostorového myšlení dětí.

3. Dítě se naučí hrát si a později již samo navrhuje a staví nové objekty z jednotlivých částí podle vlastní fantazie, a tak si zvyšuje svou kreativitu.

4. S tematickou sadou „Učíme se počítat“ a „Učíme se abecedu“ se dítě při hře seznámí s číslicemi a písmenky abecedy.

5. Dítě se naučí rozpoznávat barvy, zvířátka, květiny, pojmenovat jednotlivé figurky.

6. Naučí se mluvit krátké příběhy. Nenásilnou a hravou formou si tímto způsobem rozšiřuje slovní zásobu.

7. Zkoumá strukturu objektů, začíná rozeznávat pojmy malý – velký, nízký – vysoký. Dítě získává nové poznatky a dovednosti v oblasti navrhování a montáže.

8. Spojování a rozpojování dílků vede děti k vytrvalosti a trpělivosti.

9. Všechny detaily v stavebnicích Lego duplo jsou pečlivě promyšlené, a proto děti při jejich skládání postupují intuitivně. Postupně se stávají při hře samostatnými a nezávislými.

10. Hra se stavebnicemi Lego Duplo přispívá k rozvoji inteligence, důslednosti a schopnosti zaměřit se na detaily.

11. Dokonce i box na kostky Lego Duplo hraje ve vývoji dítěte svou roli. Dítě se naučí, že po hře musí kostky odložit, aby se neztratily a nechyběly mu při dalším skládání.

12. Široká škála stavebnic Lego Duplo umožňuje dětem vymyslet si jakoukoliv tematickou hru. Jednou může být majitelem farmy, podruhé ošetřovatelem v ZOO, stavitelem, automobilovým závodníkem nebo rytířem, který musí osvobodit krásnou princeznu.

13. Kostky Lego Duplo vytvářejí ideální podmínky pro společnou hru rodičů s dítětem.

Kostky Lego Duplo se zvířatky

Při stavění a hře s kostkami Lego Duplo se děti učí poznávat okolní svět. Seznamují se s novými objekty, tvary, barvami a získávají množství užitečných informací. Stavebnice Lego Duplo je fascinující série s širokou škálou témat. Navíc v jednotlivých soupravách se nacházejí různé figurky, díky kterým se stavění a hra stává pro dítě ještě více tvůrčí a zajímavější.

Jaké kostky Lego Duplo koupit?

Pokud právě kupujete vašemu děťátku první kostky Lego Duplo, měli byste mu koupit stavebnici s tématem, která bude pro něj nejzajímavější. Tedy, když máte doma obdivovatele hasičů, policistů, pak zaměřte vaši pozornost na hasičskou nebo policejní stanici. Fascinují vaše děťátko zvířátka? Darujte mu Lego Duplo s tématikou farmy nebo Zoo.

Kostky Lego Duplo podle tématu

Stavebnice Lego Duplo sestávají kromě klasických kostek z různých dalších dílků, které přibližují dětem život ve městě, na vesnici. Umožňují poznávat dopravní prostředky, povolání, pohádkových hrdinů. Tato pestrá škála témat umožňuje vybrat ten správný dárek pro dívku i pro chlapce.

Stavebnice Lego Duplo podle tematického zaměření můžeme rozdělit do následujících kategorií:

1.Zvířata

Dítě má příležitost naučit se rozpoznávat zvířátka žijící na farmě nebo exotická zvířata, která žijí v zoologické zahradě nebo patří do cirkusu. Velké oblibě se těší i soupravy s tématem dinosaurů.

Kostky Lego Duplo v boxu2.Doprava

Snad neexistuje chlapec, který by nebyl už v útlém věku fascinován dopravními prostředky. Radost malým závodníkům uděláte stavebnicí s tématikou aut, stavebních strojů, letadel, hasičů, policistů. Z kostek s tématikou železniční stanicí dokáže vybudovat železniční stanici, kolejnice, po kterých bude jezdit vlak přes mosty a tunely.

Kostky Lego Duplo pro kluky3.Město a budovy

Prostřednictvím této tematické série si dítě může stavět vlastní dům, dokonce vybudovat celé městečko s letištěm, nemocnicí, poštou, supermarketem, policejní a hasičskou stanicí.

Kostky Lego Duplo s panáčky4.Pohádkové postavy

Postavičky a hrdinové z oblíbených pohádek a seriálů se pomocí Lego Duplo stanou součástí dětského světa. Dívky zaručeně potěší stavebnice z kolekce Disney s princeznami, rytíři a nádherným zámkem. Chlapci můžou prožít vzrušující závod se sérií Cars či Super Heroes.

Pohádkové kostky Lego Duplo5.Výrobky a povolání

S kostkami Lego Duplo si děti mohou zahrát různé hry. Mohou uspořádat skutečný piknik, připravit krásné dezerty, zmrzlinu nebo upéct pizzu.

Kostky Lego Duplo obchod6.Hra a tréning

Tyto soupravy Lego Duplo umožní dítěti seznámit se s číslicemi, písmeny abecedy, naučit se poskládat z nich první slova nebo počítat první jednoduché příklady.

Kostky Lego Duplo Vláček s čísly

S kostkami Lego Duplo si hrají a učí miliony dětí po celém světě. Kostky Lego Duplo poskytují nekonečné možnosti hry a dlouho a spolehlivě slouží dítěti. Každá souprava přináší nové dobrodružství, zábavu a zkušenosti.

Stavebnice Lego Duplo koupíte za dobrou cenu na www.alza.cz.

Stavebnice Lego Duplo

Jednotlivé stavebnice Lego Duplo se navzájem liší i v počtu jednotlivých dílků.

Malé a cenově nenáročné balení

Malé balení obsahuje malý počet dílků, které jsou věnovány jedné konkrétní tématu, jako například policejní honička, krmení zvířat v zooparku, hasičské auto, traktor, kočár pro princeznu, ….

Kostky Lego Duplo Letadlo Kostky Lego Duplo sanitka

 

Chcete-li vašemu děťátku koupit první Lego, pak určitě sáhněte po malém balení. Pomůže vám to zjistit, zda bude stavebnice Lego Duplo pro vaše dítě zajímavá, aniž jste utratili hodně peněz.

Zvířata kostky Lego Duplo

Miniaturní balení Lego Duplo patří k oblíbeným i v případě, když děti touží svou sbírku Lego kostek rozšířit o nějaký dopravní prostředek, zvířátko nebo postavičku.

Středně velké soupravy kostek Lego Duplo

Středně velká balení stavebnic Lego Duplo obsahují již dostatečné množství dílků pro hru dítěte. Kromě klasických boxů s kostkami, můžete dítěti koupit stavebnice s tématem, o kterou jeví zájem, například hasičská stanice, zvířátka v zoo, Jurský park, …

Safari kostky Lego Duplo

Velké stavebnice Lego Duplo

Ceny za velká balení stavebnic Lego Duplo jsou již pro mnohé rodiče příliš vysoké, a proto je kupují dětem obvykle jen na Vánoce nebo na narozeniny. Velké soupravy již obsahují 100 a více dílků, takže dětem poskytnou mnoho možností pro rozvoj dovedností a tematických her.

Lunapark kostky Lego Duplo

Nejprodávanější stavebnice Lego Duplo

Neumíte se rozhodnout, kterou stavebnici Lego Duplo vybrat? Inspirujte se těmi nejprodávanějšími:

 1. Lego Duplo Rodinný dům
 2. Lego Duplo Vláček DeLuxe
 3. Lego Duplo Můj první vláček
 4. Lego Duplo Moje první kostky
 5. Lego Duplo Velká pouť

Napsat komentář