Poznejte nejoblíbenější stolní hry v roce 2018

Chcete dětem koupit společenskou hru, ale nevíte se rozhodnout. Inspirujte se a poznejte nejoblíbenější stolní hry v roce 2018.

Seznam populárních stolních her pro děti se každoročně aktualizuje, ale to neznamená, že klasické hry, jako domino, šachy, Člověče, nezlob se!, stolní fotbal nebo hokej ztrácejí na své atraktivitě. Využijte dlouhé zimní večery a chladné počasí a poznejte spolu nejoblíbenější stolní hry v roce 2018.

Nejoblíbenější stolní hry v roce 2018

V seznamu nejoblíbenějších společenských her pro rok 2018 najdete 25 stolních her pro děti různých věkových kategorií. Abyste pro vaše děti vybrali zajímavé a zábavné společenské, stolní hry se seznamu jsme seřadili podle věku dětí, pro které jsou hry určeny.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 1 roku

Dětská stolní hra Co kam patří – Krtek

Co kam patří je krásně zpracovaná skládačka pro nejmenší děti s motivy Krtečka a jeho přátel. V setu najdete kostky s veselými obrázky a úkolem dítěte bude zařadit je do správného oddělení podle tématiky. Tato hra poskytne vaší ratolesti zábavu na dlouhé hodiny.

Top stolní hry pro děti Krtek
Dětská stolní hra Co kam patří – Krtek

Při hře si dítě rozvíjí logické myšlení, motorické schopnosti a zručnost dítěte. Vkládačka Co kam patří – Krtek obsahuje 36 dílů. Všechny části této skládačky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a je velmi odolná proti poškození.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 2 let

Domino

Tradiční hra Domino  bude výborná zábavka pro vaše děti. Nejenže se děti učí rozeznávat barvy a tvary, ale také se rozvíjí jejich jemná motorika, logika, pozorovací a kombinační schopnosti. Vhodná pro děti od 2 do 4 let. Hru mohou hrát až 4 hráči.

Nejlepší stolní hry Baby Domino
Stolní hra pro nejmenší Domino Baby

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 3 let

Moje první hra

Moje první hra Krteček společenská hra má jednoduchá pravidla přizpůsobené pro nejmenší děti. Děti se při hře nejen zabaví, ale procvičí si základní dovednosti, naučí se barvy, zopakují si zvuky zvířat. Moje první hra podporuje vývoj řeči, rozvoj motorických schopností a sociálních dovedností dětí.

Najlepší stolní hry Moje první hra Krteček
Moje první hra Krteček společenská hra

Pojď si hrát Krteček dětská společenská hra

Společenská hra pro děti od 3 let Krtek pojď si hrát od českého výrobce Dino je pohádkou verzí hry Člověče, nezlob se. Hra je určena pro 2-4 hráčů.

Pojď si hrát Krteček dětské stolní hry
Pojď si hrát Krteček dětská společenská hra

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 4 let

Stolní hra Activity Děti

Zábavná stolní hra Activity Děti je verze oblíbené hry Activity Original přizpůsobena dětem od 4 let. Pojmy na kartičkách jsou kreslené s jasným popisem. Otázky jsou rozděleny do několika kategorií, které přistupují k dětem individuálně.

Activity Děti Top stolní hry pro děti
Stolní hra pro děti Activity Děti

Délka hry se může podle potřeby upravit. Dětská stolní hra Activity rozvíjejí fantazii, vyjadřovací schopnosti a slovní zásobu.

Stolní hra pro děti od 4 let Kvido Obchod

Mezi populární stolní hry patří i zábavná společenská hra Kvido Obchod, která dětem ukáže jak hospodařit s penězi. Děti se během hry naučí správně se rozhodovat. Získají nové sociální dovednosti. V obchodě nakupují zboží podle nákupního seznamu a neustále si musí hlídat, zda na svůj nákup mají dostatek peněz.

Nejlepší stolní hry pro děti Kvído Obchod
Albi KVÍDO Obchod stolní hra pro děti

Při nakupování se mohou hráči setkat s určitými výhodami i nevýhodami, které činí hru ještě zábavnější. Hru vyhrává ten hráč, který má jako první dostatek peněz na zaplacení u pokladny a vrací se domů s celým nákupem.

Bonaparte Pohádkový soubor her

Bonaparte Pohádkový soubor her potěší všechny milovníky oblíbených postaviček z večerníčků, a to konkrétně těch z ruky umělce Zdeňka Smetany. Užijte si s pohádkovými hrami pěkné chvíle s vašimi dětmi! Pohádkových soubor her obsahuje 9 her.

Pohádkové stolní hry Bonaparte
Bonaparte Pohádkový soubor her
S pohádkovou souborem her si s dětmi můžete zahrát:
 •     Jak Křemílek a Vochomůrka sázeli květiny,
 •     Jako malá Čarodějnice objevila kouzelnou knihu,
 •     Jak Rákosníček skočil doprostřed rybníku, Jak se Rákosníček vydal za Hvězdou,
 •     Jak Křemílek a Vochomůrka putovali k chaloupce,
 •     Štaflík a Špagetka hrají člověče nezlob se!
 •     karetní hru Černý Petr,
 •     pexeso
 •     obrázkové Domino.

Stolní hry jsou určeny pro 2-6 hráčů ve věku od 4 let.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 5 let

Dětská stolní hra Padající opičky

Padající opičky patří mezi nejoblíbenější stolní hry pro děti již několik let. Tato jednoduchá hra pro děti od 5 let rozvíjí jemnou motoriku dětí a celá rodina si při ní užije spoustu zábavy! Cílem je, aby vám během vašeho tahu nespadla žádná z opiček dolů ze stromu.

Postavte strom, propíchejte ho tyčinkami a naházejte dovnitř opičky. Pak může začít hra. Hraje se pomocí kostky. Musíte si dávat pozor, aby vám opičky nepropadli. Vyhrává hráč, který shodil nejméně opiček.

Stolní hry pro děti Padající opičky
Dětská stolní hra Padající opičky

Stolní hra Padající opičky je ideálním dárkem pro mladší děti, protože nepotřebují umět číst. Díky žluté průsvitné plastové palmě je krásně vidět, jak se opičky houpou, když se snažíte zachytit jejich zatočené ocásky na barevných tyčinkách.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 6 let

Svoboda Sčítání a odčítání – elektronická stolní hra

Sčítání a odčítání patří mezi TOP stolní hry a je zábavnou pomůckou pro malé počtáře. Při elektronické stolové hře Sčítání a odčítání se i vaše dítě naučí sčítat i odečítat snadno a rychle.

Šablonu s příklady a výsledky jednoduše umístěte na platformu hry, zasunutím jedné koncovky vyberete příklad a zasunutím druhé koncovky do výsledkového pole, vyberete výsledek. Barevná signalizace vám podá informaci o správnosti vybraného výsledku.

Svoboda Sčítání a odčítáni stolní hry pro děti
Svoboda Sčítání a odčítání – elektronická stolní hra

Vytvořte z učení zábavnou hru! Při společném počítání malý školák rychle pochopí, že maminka i tatínek matematiku nejen milují, ale i perfektně ovládají. Matematika formou hry pomůže každému malému školákovi rychleji rozvinout abstraktní myšlení a tím lépe zvládnout první školní rok.

Stolní hra pro děti od 6 let Blackfire Dobble

Dobble je desková rodinná hra vhodná pro děti od 6 let zaměřena na rychlost, postřeh, reflexy! Hra nabízí zcela unikátní zábavu. Cílem je najít dvě kulaté karty se stejnými symboly rychleji než vaši protihráči. Neobejdete se tedy bez pořádné dávky rychlosti a všímavosti. Zapojit se mohou 2 – 8 hráči, díky čemuž rozhodně nebude chybět dynamika a napětí.

Stolná hry pro děti Dobble
Stolní hry pro děti od 6 let Blackfire Dobble

I když jde o jedinou hru, zahrát si ji můžete v pěti různých variacích:

 •  Pekelná věž

Ve variantě Pekelná věž dostane každý hráč jednu kartu s obrázkem směřujícím k desce stolu. Zbývající karty z balíčku se umístí obrázkem nahoru. Jakmile zazní signál, hráči najednou otočí své karty a bod získává ten, kdo jako první pojmenuje shodný symbol na své kartě a na kartě v balíčku.

 • Studna

Studna je v podstatě opakem variantu Pekelná věž. Namísto sbírání co největšího množství karet se jich naopak snažíte zbavit.

 •  Horký brambor

V této variantě se Dobble hraje alespoň na pět kol, přičemž hráč, který jako první pojmenuje shodný symbol na své kartě a kartě protihráče, ji předává dalšímu hráči. Přehrává ten, kdo má v závěru hry nejvíce karet.

 • Chyť je všechny

Ten hráč, který jako první pojmenuje shodný symbol na své kartě, kartě v balíčku a kartě protihráče, získává kartu. Opět vítězí hráč, který má nejvíce karet.

 • Otrávený dárek

Na signál hráči vyloží karty a hledají shodný symbol na kartě v balíčku a u protihráče. Ten, kdo jako první uspěje, umístí kartu z balíčku na kartu protihráče, u kterého shodu našel. Vítězí hráč s nejmenším množstvím karet.

Zahrajte si deskovou hru Dobble s dětmi a i vy a budete nadšeni, jako taková jednoduchá hra může být zábavná!

Společenská hra Hádej kdo?

Hádej kdo? patří mezi stolní hry, se kterými se rádi hrají malí i velcí. Hra je určena pro 2 hráče ve věku od 6 let. Nová edice hry Hádej kdo? je navíc rozšířena o možnosti hádání.

Dětské stolní hry Hádej Kdo?
Společenská hra Hádej kdo?

Pokud vás omrzí postavičky, které jsou umístěny na dvou hracích deskách, můžete svou hru vylepšit postavami dostupnými online. Kartičky si jednoduše vytisknete, vystřihnete a umístěte na místo těch už okoukaných. Díky tomu vás hra nikdy nebude nudit.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 7 let

Svoboda Elektrická násobilka

Mezi populární stolní hry pro děti od 7 let patří Elektrická násobilka. Je to naučná hra, při které se děti hravou formou učí násobilku. Elektrická násobilka obsahuje všech 200 příkladů malé i velké násobilky na 10 výměnných listech.

Matematické stolní hry Elektrická násobilka
Svoboda Elektrická násobilka

Úkolem je propojit vodivým drátem zadání příkladu se správným výsledkem. Správnou odpověď signalizuje zelené světélko. Hra je napájena 2 × AA bateriemi, které nejsou součástí výrobku.

Ravensburger Společenská hra Labyrint Honba za pokladem

Zábavná stolní hra Labyrint Honba za pokladem je skvělým dárkem pro dítě od 7 let. Při stolové hře Labyrint Honba za pokladem si „kopec“ zábavy užije celá rodina. Hru si může spolu zahrát 2 -6 hráčů. Úkolem je proplétat se chodbami a objevovat poklady. Přibližná doba hraní je 30 min.

Top deskové hry Labyrint honba za pokladem
Ravensburger Společenská hra Labyrint Honba za pokladem

Carcassonne Big Box 2017 stolní hra pro děti od 7 let

Společenská hra Carcassonne patří mezi celosvětově oblíbené stolní hry. S Carcassonne se hráči vydávají na dobrodružné výpravy, kolem města Carcassone. Vytvářejí cesty, města, louky, kde umísťují své sedláky, lupiče, mnichy či rytíře, aby rozšiřovaly jejich území.

Carcassonne stolní hry Big Box
Carcassonne Big Box 2017 stolní hra pro děti od 7 let

V balení Carcassonne Big Box 2017 najdete legendární základní hru, dvě velké rozšíření a devět malých rozšíření. Díky tomu budete mít kompletní hru pěkně pohromadě. S hrou Carcassonne strávíte hodiny příjemné zábavy.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 8 let

Stolní hra Scrabble Originál CZ

Scrabble originál CZ patří již mezi klasické stolní hry a Scrabble milují celé generace hráčů bez ohledu na věk. Hráči se snaží na hrací desce vytvářet pomocí sedmi písmen z vlastní zásoby slova. Slova musí navazovat na ty dříve umístěny jako v křížovce.

Scrabble top stolní hry
Stolní hra Scrabble Originál CZ

Podle délky a použitých písmen je slovo ohodnoceno. Některé políčka na plánu jsou navíc bodově zvýhodněny. Zvítězí ten, kdo získá nejvíce bodů, tedy ten, kdo dokáže skládat ty nejlepší a nejdelší slova.

Stolní hra Monopoly Cheaters edition

Monopoly Cheaters edition je inovovaná stolní hra monopoly s novými pravidly. Monopoly Cheaters s novou hrací plochou, kartami a pravidly povzbuzují hráčů k tomu, aby se pokusili protihráče nenápadně přelstít.

Oblíbené stolní hry Stolová hra Monopoly Cheaters
Stolní hra Monopoly Cheaters edition

Objeďte pravidla pro získání výhodnější pozície.Zažite kultovní momenty, ve kterých jsou pravidla ohýbané, peníze půjčené a vtipné podnikání je vítáno. Stolní hra Monopoly Cheaters edition CZ představuje zábavu pro 2-6 hráčů.

Stolní hra Ubongo pro děti od 8 let

Ve hře Ubongo jsou pravidla jednoduché a zahrát si ji mohou 2-4 hráči. Hráči snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy.

V této rodinné hře jsou děti dospělým rovnocennými partnery, dokonce mnohokrát děti překvapivě vyhrávají. Hra zábavnou formou rozvíjí geometrickou predstavivosť.Staňte se objeviteli a přeneste se do světa šamanů, džungle a tajemných pokladů.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 10 let

Stolní hra Blackfire Mysterium

Stolní hry Blackfire si získávají srdce hráčů po celém světě. Mysterium je zábavná asymetrická kooperativní hra, kterou může hrát až 7 hráčů. Cílem je vnést světlo mezi zvláštní okolnosti obklopující smrt ducha a pomoci mu najít klid pro jeho věčný odpočinek. V této zajímavé hře se jeden hráč ujme role ducha, zatímco ostatní hrají média.

Stolní hry pro starší děti Stolová hra Blackfire Mysterium
Stolní hra pro děti od 10 let Blackfire Mysterium

Všichni hráči mají stejný cíl – pomoci duchovi najít odpočinek. Duch nemůže mluvit, a proto komunikuje pomocí seslání vizí, které jsou shromážděny médiím. Média pak budou schopny odhalovat události osudného večera díky správnému výkladu těchto nadpřirozených poselství. Spolupráce jim usnadní odhalování pachatele. Čas se ale krátí a tým musí včas kontaktovat ducha a vyřešit toto trvající mystérium.

Stolní hra pro děti od 10 let Dostihy a sázky

Dostihy a sázky patří mezi stolní hry, se kterými se zabaví celá rodina. Hru Dostihy a sázky může hrát 2-6 hráčů. Každý hráč je majitelem stáje. Cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak, aby stáj získala co nejvíce výher. Vítězem se stává ten, kdo nejlépe odhadne situaci a zůstane jako poslední ve hře.

Dostihy a sázky top stolní hry
Stolní hra pro děti od 10 let Dostihy a sázky

Krycí jména – společenská hra pro děti od 10 let

Krycí jména od společnosti Mindok je nenáročná strategická zábava pro 2-8 hráčů. Hráči musí uhodnout přesné pozice svých agentů, kteří jsou na hracím plánu rozmístění pod neutrálními, pro všechny viditelnými, krycími jmény.

Krycí jména oblíbené stolní hry
Krycí jména – hra pro děti od 10 let

Místa, kde se agenti nacházejí však znají pouze dva hlavní špioni (v každém týmu jeden). Zmíněné krycí jména slouží jako nápověda pro ostatní. Pod jedním krycím jménem se však kromě agentů mohou skrývat i náhodní kolemjdoucí či nájemný vrah, na jehož nesmíte narazit!

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 11 let

Dětská společenská hra Párty Alias

Zábavná stolní hra Párty Alias ​​je určena pro děti od 11 let a je určena pro hru 4 a více hráčů. V této hře vysvětlujete ostatním spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů, takže používáte například synonyma, protiklady a nápovědy.

Stolní hry se slovy Párty Alias
Dětská společenská hra Párty Alias

Na prémiových polích na vás čekají i jiné úkoly: předvádění zvířat či povolání, hledání vhodných rýmů, popisování slavných osobností nebo hledání co nejvíce slov na jedno písmeno.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 12 let

Stolní hra Tipni si!

Tipni si! patří mezi zábavné stolní hry, při kterých si s dětmi užijete spoustu zábavy. Hra s 1200 otázkami rozdělenými do šesti okruhů: společnost, fauna a flóra, věda a technika, stalo se, sport a různé provětrá vaše znalosti. Tipování, sázení a debatování o zajímavých otázkách ještě nebylo tak zábavné jako při hře Tipni si!

Dětské stolní hry Tipni si
Stolní hra Tipni si!

Při hře Tipni si! budete tipovat rychlost, délku, výšku, hmotnost nebo správný letopočet. Pokud si nejste svým tipem jistý, můžete si vsadit na svého soupeře. Při hře Tipni si! od Alby se dozvíte spoustu zajímavých informací, rekordů a kuriozit. Stolní hra Tipni si se stane skvělou zábavou pro 3-6 hráčů. Doba hry je cca 30min.

Dětská stolní hra Activity Original 2 pro děti od 12 let

Společenská hra Activity Original 2 patří mezi multigeneračné stolní hry se zábavou pro celou rodinu. Chcete-li pohnout figurkou po herním plánu, musíte spoluhráčům do časového limitu sdělit pojem, který jste si vytáhli na kartičce. Máte ale vždy stanoven i způsob, jakým musíte onen pojem sdělit – kresbou, pantomimou nebo popisem jinými slovy tak, aby je spoluhráči poznali.

Top stolní hry Activity Original
Dětská stolní hra Activity Original 2 pro děti od 12 let

Hra Activity Original 2 je určena jak pro 3 hráče, tak i pro velkou skupinu lidí. Ruce a nohy musí zapojit do hry. Doba hraní přibližně 60 minut.

Stolní hra pro děti od 12 let Tik Tak Bum!

Tik tak bum! je ideální hra pro všechny, kterým to rychle pálí! Každý z hráčů se musí co nejrychleji zbavit tikající věci dříve, než vybuchne. Rozhodující jsou správná slova a rychlé reakce, díky čemuž vzniká mnoho směšných slovíček a komických situací. Zábavu a vzrušení ze hry si mohou užívat 2-12 hráčové.

Tik Tak Bum stolní hry pro děti
Společenská hra pro děti od 12 let Tik Tak Bum!

V ruce vám tiká bomba se speciálním časovačem, který zajišťuje, že exploze nastane vždy v jiném čase. Nikdo tedy neví, jak dlouho bomba bude tikat, než vybuchne. Úkolem hráčů je hledat a vymýšlet slova obsahující určené slabiky, a přitom si přehazovat tikající bombu. Komu bomba vybuchne v ruce, ten prohrává.

Nejoblíbenější stolní hry pro děti od 14 let

Stolní hra Blackfire XCOM

Kooperativní hra o obraně lidstva Blackfire XCOM pro 1 – 4 hráče, která vychází z proslulé počítačové hry XCOM: Enemy Unknown. Budoucnost lidstva máte ve svých rukou! Paříž je v obležení. Z New Yorku utekli miliony lidí. Cizí útoky na Nanking a Čchang-čou vyvolaly paniku v ulicích Šanghaje.

Stolní hry Blackfire XCOM
Stolní hra Blackfire XCOM

Jako součást obranného týmu XCOM máte k dispozici nejlepší vybavení a vojáků na světě. Likvidujte UFO. Zkoumejte cizí technologie. Braňte svou základnu. Pouze se správnou kombinací rychlého uvažování, rozvážného plánování a odvážného riskování máte šance uspět proti cizí invazi.

Stolní hra pro děti od 14 let Panství hrůzy

Stolní hra Panství hrůzy přináší hru plnou napětí, záhad a strachu. Zahrajte se na odvážného detektiva a rozpleťte děsivou zápletku v hororovém světě H. P. Lovecrafta plném ponurých uliček a hrozivě se tyčících domů, které skrývají děsivé tajemství i šílené nestvůry.

Stolní hry Blackfire Panství hrůzy
Stolní hra pro děti od 14 let Panství hrůzy

 

Panství hrůzy je hra pro 1 – 5 hráčů, kde se hráči střídavě v roli vyšetřovatelů pouštějí do zkoumání potemnělých koutů Arkhamu a snaží se vyřešit různé hlavolamy, odhalit podivné tajemství a odrážet útoky z jiného světa. K hraní hry je nutné si stáhnout bezplatnou aplikaci Mansion of Madness.

Napište nám do komentáře, jaké nejoblíbenější stolní hry mají rády vaše děti.

Napsat komentář