Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou- recenze

Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou potěší všechny děti od 3 let, které obdivují velké stroje. Chcete i vy potěšit dítě šlapacím traktorem Farmer? Všechny potřebné informace naleznete v článku.

Francouzský výrobce hraček Smoby nabízí dětem od 3 let, které touží po nových vzrušujících dobrodružstvích při objevování světa ze sedadla traktoru, dětský traktor Farmer XL s vlečkou. Traktor zaujme neobvyklým designem, který napodobuje skutečný zemědělský stroj.

Popis Smoby dětského traktoru Farmer XL s vlečkou

Šlapací traktor je skvělým dárkem, kterým darujete dítěti radost a dlouhodobou zábavu pod širým nebem.

Konstrukce

Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou zaujme robustní konstrukcí z vysoce kvalitních a odolných plastů. Délka traktoru s vlečkou je 141 cm. Traktor je široký 44 cm a vysoký 53 cm. Zajímavým prvkem je otevíratelná kapota, pod kterou malí traktoristé najdou repliku motoru.

Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou

Pod přední kapotou se nachází bezpečnostní prvek, který brání převrácení traktoru.

Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou je vyroben z odolného kvalitního plastu, který je odolný vůči otěru a díky speciálnímu UV filtru i vůči slunečnímu záření. Dětský šlapací traktor Farmer XL si můžete vybrat z 2 barev: červený nebo zelený.

Kola a ovládání traktoru

Manipulace s traktorem je díky čtyřem širokým kolům a snadno ovladatelnému volantu skutečně jednoduchá. Volantem si dítě určuje směr své jízdy a na kolemjdoucí může troubit klaksonem na volantu.

Robustní, hrubé plastové kola s realistickým designem dávají traktoru potřebnou stabilitu. Volant s mechanickým klaksonem uprostřed se jednoduše ovládá. Je napojen na přední kola, a tak dítě dokáže regulovat směr jízdy do stran.

Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou na řetězový pohon ovládá dítě šlapáním do pedálů. Řetěz se nachází v konstrukci traktoru a dítě během jízdy či hry nemá k řetězu přístup. Pedály traktoru jsou plastové s protiskluzovou povrchovou úpravou. K řetězovému pohonu jsou upevněny na kovových klikách.

Sedadlo

Pohodlné široké sedadlo s opěrkou má ergonomický tvar a zaručuje dětem komfortní sezení i samotnou jízdu. Vzdálenost sedadla od volantu můžete dítěti upravit posunutím vpřed nebo vzad.

Příslušenství

Prostorný přívěs s nosností až 25 kg poslouží pro přepravu nákladu: písku, hlíny, štěrku, trávy, dřeva nebo hraček. S traktorem Smoby Farmer XL se může dítě aktivně zapojit do práce okolo domu či v zahradě.

Smoby dětský traktor Farmer XL odnímatelní vlečka

Vlastnosti dětského traktoru Farmer XL s vlečkou

 • pro děti od 3 do 8 let
 • řetězový pohon
 • odpojitelná vlečka
 • posuvné sedadlo s opěrkou
 • pevná konstrukce
 • klakson na volantu
 • vyroben z odolného plastu
 • dostupný ve 2 barvách: červená a zelená

Technické parametry

 • výška sedla od země 37 cm
 • rozměry: délka 141 cm, výška 53 cm, šířka 44 cm
 • délka traktoru bez vlečky: 80 cm
 • nosnost 30 kg
 • hmotnost 6,9 kg
 • rozměry balení: 80x40x45 cm

Jízda na traktoru poskytuje dítěti množství vzrušujících zážitků a podnětů pro další hry. Také pozitivně ovlivňuje vývoj dítěte. Dítěte si rozvíjí celkovou koordinaci, motorické funkce, získává pracovní návyky a volný čas tráví aktivně.

Shrnutí a hodnocení dětského traktoru Farmer XL s vlečkou

Moderní vzhled, posuvné sedadlo, přívěs, široké kola s dezénem a otvíratelná kapota umožňují dětem od 3 let vychutnat si hru a jízdu na traktoru plnými doušky. Na dětském traktoru nenajdete žádné ostré hrany ani jiné části, kde byste se mohli zranit.

Přívěs se pohybuje na 2 kolech, které jsou propojeny kovovou tyčkou. K traktoru ho upevníte plastovým klínem, takže během jízdy ho dítě nemůže ztratit. Přívěs si umí dítě odpojit, resp. za traktor opětovně zapojit i samo. Menším negativem je malá hloubka vlečky, ale pro hru dětí postačuje.

Plusy

 • posuvné sedadlo
 • klakson
 • přívěs, který umí připojit a odpojit i dítě
 • bezpečnostní ochrana proti převrácení
 • otevíratelná kapota

Mínusy

 • plastová kola a pedály
 • nízká opěrka na sedačce
 • nálepky

Otáčivým pohybem volantu si dítě udává směr jízdy. Může jít vpřed – vzad, ale i do stran. Šlapáním do pedálů traktoru si dítě posiluje svalstvo nohou a zdokonaluje celkovou koordinaci pohybů.

Plusem tohoto modelu dětského traktoru je posuvné sedadlo, přívěs, zvukový klakson a bezpečnostní ochrana proti převrácení. Jelikož kola dětského traktoru jsou plastové, ideálním povrchem na ježdění je rovný pevný povrch. Jízda v zahradě či štěrku může malému traktorista dělat už problém.

Pozitivní je, že řetězový pohon je mimo dosah dítě, ale v případě, že padne řetěz, její nahození vám zabere více času.

Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou s množstvím realistických detailů nadchne každého malého obdivovatele velkých zemědělských strojů.

Časté dotazy k Smoby dětskému traktoru Farmer XL

Má pedál pohonu volnoběžku?

Smoby traktory nemají volnoběžku.

V jaké největší vzdálenosti od volantu se dá posunout sedadlo?

Nejdelší vzdálenost od sedadla k pedálům je asi 42 cm.

Jaká je výška sedačky od země?

Sedadlo je ve výšce cca 37 cm.

Video návod, jak složit Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou

 

Recenze na Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou

Montáž byla podle návodu jednoduchá. Smoby dětský traktor Farmer XL s vlečkou byl nejlepším dárkem na oslavě 4. narozenin mého vnuka. Hrály si s ním všechny děti. Absolutně skvělá hračka! Josef

Smoby dětský traktor Farmer XL jsme kupovali synovi na 3. narozeniny. Zpočátku na něm nedokázal jezdit, byl příliš drobný, ale o půl roku si jízdy a hry s traktorem naplno užívá. Traktor vypadá skvěle. Všichni jsme spokojeni. Eva

Šlapacím traktorem Smoby Farmer XL s vlečkou darujete dítěti kvalitní hračku a jedinečnou možnost prozkoumat okolní svět a zažít nová dobrodružství na vlastním vozidle.

Napsat komentář