9 DŮVODŮ, PROČ KOUPIT ODRÁŽEDLO PRO NEJMENŠÍ

Jak ten čas rychle letí! Teprve nedávno jste měli doma miminko, které nedokázalo nic dělat samo, a najednou vaše děťátko touží objevovat svět kolem sebe a pohyb se stává pro něj prioritou. Jako skvělý rodič mu chcete dopřát jen to nejlepší. Pokud právě přemýšlíte nad koupí odrážedla pro nejmenší, ale ještě nejste přesvědčen, zda ho vaše dítě skutečně potřebuje, pak si přečtěte, proč byste měli dětské odrážedlo pro nejmenší koupit i vy.

Malé děti jsou neustále v pohybu. Skáčou, chodí, běhají. Jejich obrovské množství energie je často třeba usměrnit. Skvělým prostředkem pro „vybití“ a zároveň jedinečnou formou přepravy pro vaše dítě je odrážedlo pro nejmenší. Dítě jízdou na odrážedle dostává množství nových podnětů pro objevování a vnímání svého okolí, prostor pro rozvoj svých schopností a získání nových dovedností.

V závislosti na provedení můžeme odrážedlo pro nejmenší koupit pro děti od 6. měsíců do 3 let věku dítěte. Už v tomto věku dítě pro svůj zdravý vývoj potřebuje množství příležitostí, a proto se spolu podívejme na výhody, které odrážedlo pro nejmenší dětem poskytuje.

9 důvodů, proč koupit dětské odrážedlo pro nejmenší

Odrážedla pro děti jsou velmi různorodé – mohou mít tvar auta, motorky, vlaku, letadla nebo zábavného zvířátka. Podle možností jejich využití je známe několik typů: multifunkční odrážedlo, odrážedlo – chodítko, houpačka, skákadlo a klasické odrážedlo pro nejmenší.

Odrážedlo pro nejmenší děti

Dítě odrážedlo ovládá samo, odrážením se nohou od země nebo pomocí rodiče, který dítě v odrážedle tlačí.

Skutečnost, že dokáže odrážedlo samo ovládat a pohybovat se na něm, má pro dítě podmanivé kouzlo.

1. Unikátní způsob přepravy

Když děťátko dokáže samo pevně sedět, můžete vyměnit kočárek za odrážedlo – transformátor. Odrážedlo pro nejmenší budete tisknout a ovládat rodičovskou tyčí. Vození v odrážedle je pro dítě komfortní a velmi zajímavou formou přepravy.

2. Učení hrou

Odrážedlo pro nejmenší s hracím panelem, které vydává různé zvuky, vyhrává melodie nebo svítí po stisknutí tlačítka stimuluje u dětí nejen sluch a zrak, ale také podněcuje vnímání barev, rozvíjí logické myšlení a učí dítě pochopit souvislosti. Dítě začne brzy chápat, že mezi stisknutím tlačítka a hudbou či blikajícím světýlkem existuje příčinná souvislost. Provlékání hraček, vkládání kostek na hracím panelu přináší dětem nejen zábavu, ale také přispívá k rozvoji jemné motoriky.

3. Stimulátor chůze

Pro dítě, které právě začíná chodit, je odrážedlo s držadlem vynikající oporou. 4-kolové aktivní chodítko – odrážedlo pro nejmenší má systém proti převrácení, a tak je dostatečně stabilní. Dítěti poskytuje potřebnou jistotu a pocit bezpečí, umožňuje mu zvládnout chůzi v prostoru bez cizí pomoci.

Pomocí aktivního odrážedla má dítě tendenci naučit se chodit rychleji. Procházky se stávají pro dítě více zajímavější a dítě méně často požaduje od mámy, aby ho nesla ona.

4. Rozvoj myšlení

Po dovršení 1. roku se aktivita dětí zvyšuje každým dnem. Dítě intenzivně vnímá prostor a dění kolem sebe a chce být jeho součástí. Jízdou na odrážedle získává dítě nejen možnost pohybovat se dostatečně rychle, ale také schopnost orientovat se v prostoru. Začíná chápat souvislost mezi silou odrazu a rychlosti jeho jízdy.

5. Rozvoj fyzické síly

Jízda na odrážedle pro nejmenší napomáhá rozvoji koordinace a hrubé motoriky dítěte. Dítě si posiluje svaly rukou, nohou i zad, stává se obratnějším a fyzicky zdatnější.

6. Zvýšení obratnosti

Odrážedlo pro nejmenší ve verzi s houpačkou nebo hopsadlo příznivě ovlivňuje vývoj vestibulárního aparátu. Dítě poměrně rychle dokáže zvládnout koordinaci pohybů, naučit se držet rovnováhu a stává se obratnějším.

7. Posílení samostatnosti, vytrvalosti

Kromě toho jízdou na odrážedle si dítě tříbí logické myšlení, samostatnost při rozhodování, odvahu, zručnost, vytrvalost a představivost.

8. Využití v interiéru i exteriéru

Na odrážedle může dítě jezdit uvnitř i venku. Vaše procházky budou s odrážedlem probíhat v rychlejším tempu.

9. Zvýšení nezávislosti

Odrážedlem darujete už těm nejmenším závodníkem prožívat pocit nezávislosti a možnost vychutnat si rychlou jízdu. A to vše bez strachu, protože malé kola neumožňují dítěti vyvinout vysokou rychlost, která by byla pro dítě nebezpečná. Zároveň máte jistotu, že dítě dokáže odrážedlo během jízdy kdykoli snadno zastavit položením nohou na zem.

Věříme, že naším článkem jsme vás přesvědčili, že odrážedlo pro nejmenší je skvělým dopravním prostředkem a hračkou zároveň. Podpoříte jím vývoj vašeho dítěte, poskytnete mu množství pobídek a dáte mu příležitost prožívat spoustu nových dobrodružství. Vyberte se na odrážedle spolu s vaším malým prckem poznávat úžasnou cestu plnou různých aktivit a zábavy.

Napsat komentář