JAKÝ DĚTSKÝ DOMEČEK KOUPIT?

Rozhodli jste se koupit dětský domek? Pak jste tu správně. Přečtěte si vše, co potřebujete vědět, abyste vybrali ten nejideálnější dětský domeček pro vaše děti.

Vzpomeňte si jen na své dětství – určitě jste stavěli bunkry pomocí židlí a deky ? Současné děti mají více příležitostí a mohou mít vlastní domeček na hraní. Nemusíte být žádný mistr, abyste dítěti splnili tajný sen, protože dnes na trhu najdete obrovský výběr dětských domků pro děti různých věkových kategorií. Abychom vám pomohli zorientovat se v pestré nabídce dětských domků, sepsali jsme základní kritéria, podle kterých domek na hraní pro vašeho prcka vybrat.

Na co myslet při výběru dětského domku?

1. Kde dětský domeček umístím?

Před koupí dětského domku si musíte předem ujasnit, kde bude domek na hraní umístěn. Bude stát venku? Poskládáte ho v dětském pokoji nebo hledáte alternativu, abyste věděli domek přenášet?

Pro hry v místnosti doporučujeme vybrat menší a lehký model, protože navzdory kompaktnosti bude pro vás méně náročné jej přesunout na jiné místo. Ideální alternativou pro rodiny, které nedisponují velkými prostory, a chtějí splnit sen svých ratolestí o vlastním dětském království, jsou dětské stany.

Detský domek na hraní

2. Vybrat domeček pro děti ze dřeva, plastu nebo kartonu?

Když už víte, kde domek chcete dát, stojí před vámi nelehký úkol, vybrat materiál hracího domečku. Výrobci nám nabízejí dětské domky ze dřeva, plastu, lepenky i látky. Myslete na to, že vybíráte malý dům pro dítě, proto volbě materiálu věnujte náležitou pozornost. Každý materiál má své vlastní výhody a nevýhody. V případě, kdy chcete vytvořit dítěti dlouhodobý prostor pro hry, pak upřednostněte domek ze dřeva. Pokud je při výběru vaší prioritou mobilita, konkrétní motiv nebo cena, pak zužte váš výběr na dětské domečky z plastu, lepenky nebo dětské stany.

3. Jak velký dětský domek koupit?

Při výběru té „správné“ velikosti dětského domku si promyslete odpověď na tyto otázky:

  • Kde bude domek umístěn?
  • Jaké jsou rozměry hracího domečku?
  • Je domek dostatečně vysoký?
  • Bude mít dítě dostatečný prostor, aby se bezpečně a pohodlně do a z domečku dostalo?
  • Bude se v dětském domku hrát jen jedno nebo více dětí?

4. Věk dítěte

I když koupě dětského domku není zrovna levná záležitost, nedívejte se pouze na jeho cenu. Aby dětský domeček udělal vaší ratolesti skutečnou radost a stal se jeho královstvím, zohledněte při jeho výběru i věk vašeho dítěte.

Domečky na hraní nabízejí výrobci už pro děti od 2 let. Vyznačují se menšími rozměry i nižší cenou. Pro starší děti vybírejte domek, který má nejen širší základnu, ale je také dostatečně vysoký. Nechcete přece, aby se vaše dítěte cítilo v dětském domku stísněně. Radost starším dětem uděláte dětským domečkem, který obsahuje bohaté příslušenství, elektronické funkce, čímž připomíná skutečný dům, a tak umožní dětem plně rozvinout jejich fantazii, kreativitu a vtáhnout je formou hry do světa „dospěláky“.

Dětský domecek na hraní

5. Jaká je cena dětských domků?

Výrobci a prodejci nám dnes nabízejí dětské domečky v různých cenových relacích. Dřevěné domky pro děti a herní sestavy patří k cenově nejdražším. Více zaplatíte i za interaktivní domky s elektronickými funkcemi. Nejlevnější alternativou jsou dětské stany, které koupíte již od 249 korun. Ceny plastových domků se pohybují od několika desítek korun až po několik stovek.

Dětské domky ze dřeva

Pokud plánujete vybudovat dětské hřiště pro dvě nebo více dětí, nejlepší možností jsou hrací sestavy. Základem je dřevěný domek, který můžete doplnit o různé hrací segmenty, jako houpačky, skluzavky, lana, stěny na lezení. Takové hrací sestavy poskytují dětem obrovský prostor pro různé sportovní aktivity a hry i několik let.

Dětské dřevěné domky dodávají hrám neopakovatelnou atmosféru. Jsou dobře větrané, šetrné k životnímu prostředí, zatímco struktura stavby vypadá báječně. Dětský zahradní domeček se tak může stát pevností, hradem nebo dokonalým dětským hřištěm.

Plastové domečky pro děti

Plastové domečky pro děti se těší velké popularitě u dětí i rodičů, a to z několika důvodů. Tento materiál je charakterizován nízkými náklady a dostatečnou pevností. Plastové domečky na hraní mají nízkou hmotnost, což zjednodušuje jejich přenášení, když chcete domek přemístit.

Děti poutají zářivé barvy, různé pohádkové provedení, často s motivem oblíbeného pohádkového hrdiny. Najdete v nich elektronické zvonky, kuchyňky s tekoucí vodou, otevíratelná okna a mnoho dalších herních prvků, které děti při hrách fascinují, protože jim připomínají svět dospělých. Dnes jsou plastové domečky pro děti minireplikou skutečných domů.

Designéři dětských plastových domků dbají i na bezpečnost dětí. Všechny hrany jsou oblé, nenajdete v něm žádné malé části, které by dítě vědělo spolknout. Plast od předních výrobců dětských domků, jako Smoby, Little Tikes, Marianplast je maximálně bezpečný, neobsahuje škodlivé ftaláty a obsahuje speciální UV filtr, který chrání hračku před vyblednutím vlivem slunečního záření. Venku je můžete nechat i v zimním období, protože materiál je odolný vůči nízkým teplotám (maximálně do -18 °C).

Veliký domeček pro děti Smoby

Plastové dětské domečky se snadno čistí. Stačí je otřít mokrým hadrem nebo venku vystříkat vodou pomocí zahradní hadice.

Domečky pro děti z kartonu

Dětský domeček z papíru

Nemůžete si dovolit koupit dřevěný nebo plastový dětský domeček kvůli ceně? Skvělou alternativou je hrací domeček z lepenky. Kromě nízké ceny mezi další výhody tohoto typu dětského domku patří jeho velmi nízká hmotnost a rychlé složení. Výrobci hraček poskytují kartonové domky, které poskládáte jako puzzle, nebo si dětský domeček vyzdobíte spolu s dítětem. Domečky pro děti s lepenky v různých provedeních – hrad pro rytíře, princeznu, chatu, garáž. Stačí si jen vybrat podle preferencí vašeho dítěte, poskládat, vybarvit a užívat si radost dítěte z jeho malého království.

Dětské stany

Radost vašemu malému rytíři či krásné princezne uděláte i dětským domečkem z tkaniny. Dětské stany se staly oblíbenou součástí mnoha dětských pokojů, a navíc je koupíte skutečně za rozumnou cenu. Konstrukce dětských stanů sestává z kovové nebo plastové základny, která je pokrytá látkou. Takový dětský domeček nezabírá mnoho místa. Umístit jej víte kdekoliv uvnitř bytu nebo venku na zahradě. Rozložíte ho i složíte během několika minut. V případě znečištění dětský stan otřete hadrem namočeným v saponátové vodě.

Domeček stan pro hraní

Výrobci nám nabízejí dětské stany v různých verzích. Najdete mezi nimi zámky, hrady, garáže, wigwamy, stany s potiskem pohádkových hrdinů. Při výběru doporučujeme dát přednost dětskému stanu s kovovou konstrukcí, protože plastová konstrukce je křehčí a spíše se zlomí.

Proč koupit dětský domek?

Každé dítě potřebuje svůj vlastní prostor, koutek, který se stává místem fantazie a her. Dětské domky jsou od nepaměti oblíbeným místo pro zábavu a hry dětí. Zároveň se domeček pro děti stává útočištěm, dítě se může schovat před pomyslnými nepřáteli. Umožňuje dítěti hrát se svými přáteli, pozvat je na čajovou párty, vymýšlet hry na obchod, školu…

Takové hry rolí pomáhají rozvíjet dětskou představivost a kreativitu, Při hrách s kamarády navazuje dítě sociální vazby, zdokonalují si své komunikační schopnosti, slovní, logické a kreativní myšlení, rozvíjí se jeho empatie. Když má dítě svůj vlastní domek na hraní, rozvíjí si pocit zodpovědnosti. Dětským domečkem darujete vašemu dítěti nádherný pocit vlastníka pohádkového domečku na hraní a kouzelný svět pohádek plný fantazie a kouzel.

Bez ohledu na to, jaký dětský domek vyberete, bude to stále nádherný dárek pro děti, který jim bude přinášet radost několik let.

Napsat komentář