5 jednoduchých pravidel, jak vybrat kvalitní dárek pro dítě

Potřebujete koupit kvalitní dárek pro dítě, ale vy nevíte, co vybrat? Podívejte se na 5 jednoduchých pravidel, podle kterých vyberete hezký a kvalitní dárek, který vykouzlí úsměv na dětské tváři.

Koupit dnes kvalitní dárek pro dítě se zdá být v prvním okamžiku jednoduché. Ve skutečnosti je výběr kvalitního dárku pro dítě časově náročné. Zorientovat se dnes v obrovské nabídce hraček a dětského zboží dá zabrat i zkušeným rodičům, protože ne všechny hračky, které obchodníci nabízejí, jsou pro dítě dobré. Jak tedy vybrat kvalitní dárek pro dítě?

5 pravidel, jak jednoduše vybrat kvalitní dárek pro dítě

Abyste výběru dárku pro dítě nemuseli věnovat množství času a energie, soustřeďte vaši pozornost na:

Věk dítěte

Prvním a velmi důležitým kritériem při výběru daru pro dítě je jeho věk. Kvalitní dárek pro dítě by měl dítě nejen potěšit, ale také přispět k fyzickému a duševnímu rozvoji.

Kvalitní dárek pro dítě do jednoho roku

Nejlepší způsobem, jak vybrat kvalitní dárek pro dítě do pěti až šesti měsíců, je zeptat se rodičů dítěte, co momentálně potřebují. Mohou to být pleny, dětské oblečení, baby vysílačky, kolotoč na postýlku nebo první hračky pro miminko.

Pokud potřebujete vybrat dárek pro dítě od pěti a šesti měsíců do roku, nejlepší volbou budou hračky pro nejmenší: zábavní centra, které pomáhají dětem rozvíjet úchop, pozornost, hmatové vjemy a jemné motorické dovednosti. Vhodnými hračkami jsou skládací pohárky, koule z různých materiálů, jednoduché hudební hračky, pyramidy, chrastítka, hračky do vany, nádoby na skladování hraček – úložné boxy a krabice.

Dítěti do jednoho roku nekupujte plyšové hračky, protože jsou zdrojem prachu a mohou vyvolat u dítěte zdravotní problémy. Vyhněte se hračkám, které obsahují malé části. Jsou pro děti nebezpečné, protože dítě by mohlo malé části vdechnout nebo spolknout.

Dárky pro děti od 1 do 2 let

V tomto věku jsou děti velmi zvědavé a nejlepší dárky pro ně budou takové, které jim pomohou dozvědět se více o světě kolem nich. Hračky, které přispějí k rozvoji získaných dovedností a schopností a stimulují jejich dětskou fantazii a kreativitu.

Tipy na kvalitní dárek pro dítě od 1 roku

Dobrý a kvalitní dárek pro dítě od 1 do 2 let, kterým podpoříte rozvoj dítěte, jsou knihy (dobrou nabídku najdete například na feedo.cz), dřevěné kostky, stavebnice s velkými dílky, např. Lego Duplo, jednoduché hudební nástroje, hračky do písku, stan na hraní, hračky do zahrady, kuchyňka a nádobí na vaření, velké autíčka, první garáž a podobně.

V tomto věku děti stále nepotřebují hračky obsahující malé části. Dítě stále může náhodou spolknout malý předmět.

Kvalitní dárek pro dítě od 3 do 5 let

Věk od 3 do 5 let je vrcholem kognitivní aktivity dítěte. V tomto věku dítě začíná napodobovat chování dospělých, učí se samostatnosti, a proto jsou v centru jeho pozornosti rolové hry nadoktora„, „obchod“, „rodiče“, „kadeřnici“ a podobně. Proto budou v tomto období hračky, které napodobují „svět dospělých“.

Pro dítě od 3 do 5 let můžete vybrat kvalitní dárek z nabídky hraček, jako sada pracovních nástrojů, hračky do kuchyňky, žehlicí prkno se žehličkou, kbelík s mopem na úklid, vysavač nebo sada doplňků do obchodu na hraní jsou kvalitním dárkem. Děti je dokážou s uplatněním fantazie použít při simulaci různých situací.

Mezi populární a u dětí oblíbené hračky patří v tomto věku také plastové a dřevěné stavebnice, maňásky a divadélka, kreativní soupravy na kreslení a stříhání. Chlapci se potěší klasické železnici, sadě aut, prvním robotem, pracovní dílně nebo garáži.

Stavebnice top dárek pro chlapce

U dívek mají své pevné místo panenky, kočárky pro panenky a různé doplňky, které umožňují dívkám věrně hrát roli starostlivé mámy.

Set pro bábiku tip na dárek pro holku

Dárek pro děti od 5 do 7 let

Pokud kupujete dárek pro předškoláka, můžete vaši pozornost zaměřit na vzdělávací a logické hry, naučné stolní hry, puzzle, vzdělávací knihy typu Kouzelné čtení, magnetickou tabuli s abecedou a číslicemi.

Dárek pro školáka

Chlapcům v předškolním věku potěší auta, letadla na dálkové ovládání, robotické hračky, autodráha, stolní fotbal nebo hokej, velká koloběžka.

Dívkám se bude líbit šicí stroj, kreativní soupravy pro šití, pletení nebo tvoření náramků.

Kvalitní dárek pro dítě ve věku 7-10 let

Děti od 7 do 10 let se stále ještě rády hrají s „klasickými“ hračkami, ale zároveň se u nich objevují nové zájmy a koníčky, jako jsou počítačové hry, hudba, oblíbené kapely, kreslení, tanec, sport. Při výběru dárku pro dítě od sedmi do deseti let se řiďte na základě jeho preferencí.

Brusle skvělý dárek

Pokud víte, co dítě zajímá, vyberte mu dárek, který bude souviset s jeho hobby. Mohou to být brusle, lyže, kolo, koloběžka, skateboard.

NÁŠ TIP: Inspiraci určitě naleznete například v e-shopu insportline.cz

Nebo můžete sáhnout po univerzálním dárku, jako stolní hry zaměřené na rozvoj inteligence, soupravy pro experimenty, 3D makety světových atrakcí.

Dárky pro děti od 10 do 14 let

Výběr dárku pro děti od 10 do 14 let dá skutečně zabrat, proto nejlepším řešením je, dítěte se přímo zeptat, co by mu udělalo radost.

Určete si výšku investice

I když jste připraveni koupit kvalitní dárek pro dítě, s omezeným rozpočtem, je to občas náročné. Dobré hračky jsou drahé a většina dětí si hodnotu peněz velmi neuvědomuje. Přesto nemusíte mít obavy, že zůstanete bez dárku. V první řadě si stanovte, kolik peněz můžete utratit.

Nenechávejte si nákup na poslední chvíli, protože při nákupu přes internet můžete snadno a rychle vybrat kvalitní dárek pro dítě za rozumnou cenu. Ve většině e-shopů si již můžete pomoct filtry a stanovit si horní hranici vaší investice, což vám ušetří čas. Při nákupu více dárků najednou můžete ušetřit ještě více.

Dárky můžete nakoupit v předstihu, kdy obchody nabízejí výprodeje nebo slevy typu „1 + 1“ nebo 50% slevu při druhém nákupu. Dalším „spořičem“ vaší peněženky jsou internetové porovnávače např. Heureka.cz.

Vyhněte se stereotypům

Odmítněte stereotypy a klasické dárky. Ne všechny dívky se rády hrají s panenkami. Ne všechny sní o parfémech a špercích. Ne všichni chlapci jsou fanoušky hokeje a fotbalu. Dokonce existují i ​​tací, kteří se bojí jezdit na kole. Ale téměř všechny děti věří v pohádky a všichni žijí v očekávání magie.

Tipy na kvalitní dárek pro díte k svátku

Když hledáte kvalitní dárek pro dítě, pamatujte na to, že šeď a průměrnost jsou nevhodné. Při výběru dárku pro dítě využijte jedinečnou příležitost a zkuste se ponořit do dětského světa fantazie a kouzel. Světa, kde se malá holčička může změnit na kouzelnou vílu a z malého rošťáka se stává na okamžik vítěz Formule 1 nebo skvělý vědec.

Všímejte si kvality

Hračka je pro dítě nejlepší dárek. Pokud však chcete, aby hračka přinesla dítěti radost, při výběru si všímejte i její kvality. Hračky z přírodních materiálů, jako dřevo a hlína jsou stále považovány za nejbezpečnější. Naopak, hračky vyrobené moderními technologiemi se mohou stát zdrojem zdravotních komplikací.

Chcete-li skutečně přinést kvalitní dárek pro dítě, při koupi si všímejte především kvalitu: zpracování a provedení. Viz, kde byla hračka vyrobena, zda splňuje evropské normy bezpečného a kvalitního výrobku.

Snažte se vyhnout čínským výrobkům a produktům, které nejsou označeny jménem a adresou výrobce. Neinformují o způsobu používání hračky, nejsou zabalené v originálním obalu. Nemají informaci o věkové hranici používání hračky.

Zapomeňte na praktický dárek

radost z dárkuRodiče obvykle chtějí pro dítě dar nejen krásný, ale také praktický a nejlépe i užitečný. I když dítě potřebuje nové pero nebo oblečení, myslete na to, že takový dárek místo radosti vyvolá u dítěte zklamání. Dokonce i fascinující puzzle nejsou vždy předmětem dětských snů. Dárek má udělat dítě šťastným.

NEZAPOMEŇTE, ŽE HRA JE SVĚT VAŠEHO DÍTĚTE A HRAČKY JSOU CIHLY TOHOTO SVĚTA.

Po přečtení si možná myslíte, že kvalitní dárek pro dítě je nutně něco nadpřirozeného, ​​dlouho očekávané a jedinečné. Pokud však vezmete v úvahu věk a zájmy dítěte, zaměříte se na jeho vkus, pak dokáže kvalitní dárek pro dítě vybrat poměrně jednoduše a rychle. Upřímná radost v dětských očích stojí určitě za to.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku nebo jim ho pošlete mailem.

Napsat komentář