Dovolená s dětmi u moře. Tahák, co sbalit

Čeká vás dovolená s dětmi u moře, ale vy namísto radosti propadáte zoufalství a panice, protože nevíte, co všechno sbalit? Nezoufejte! S naším dovolenkovým tahákem balení hravě zvládnete.

Balení na dovolenou, na kterou jedeme s dětmi, je pro mámu většinou stresující. Seznam věcí, které potřebujete na dovolenou s dětmi u moře, je obvykle dlouhý, ale přesto se vám v mysli stále vyvstává otázka: Nezapomněli jsme na něco? Abyste na nic skutečně nezapomněli a balení na dovolenou bylo pro vás co nejméně stresující, pomozte si naším dovolenkovým tahákem.

Dovolená s dětmi u moře a 8 nejdůležitějších věcí, které potřebujete

1. Cestovní doklady

Na dovolené v zahraničí musíte mít všichni kartičky zdravotního pojištění do zahraničí a platné cestovní doklady. Proto si včas zkontrolujte dobu platnosti cestovních pasů a kartiček zdravotního pojištění všech členů rodiny.

Když cestujete letadlem, pak si k dokladům přibalte letenky a pokud přemýšlíte nad tím, že si v destinaci půjčíte auto, nezapomeňte na řidičský průkaz. Při cestování autem nezapomeňte na bílou a zelenou kartu, telefonní číslo na asistenční službu a cestovní pojištění.

2. Peníze a karty

Dovolená s dětmi u moře-co sbalitI když máte pobyt „All Inclusive“, mějte u sebe alespoň malou hotovost. Možná při transferu budete muset zaplatit za použití WC, koupit si vodu či sladkost. A když plánujete fakultativní výlety či nákup suvenýrů, pak určitě oceníte i možnost platit kartou. Snažte se nemít u sebe však velký obnos peněz, protože nikdy nevíte, kdy se stanete obětí zloděje.

3. Lékárnička první pomoci

Bolest hlavy, poruchy trávení, alergie nebo malé poranění si nevybere, zda jste doma nebo na dovolené. Abyste nemuseli čas trávit hledáním lékárny, sbalte si vlastní lékárničku.

Pokud některý člen rodiny bere pravidelně léky, nezapomeňte na ně. Léky, které pravidelně užíváte, si vezměte s rezervou pro případ neočekávaných událostí jako například posunutý odlet.

V cestovní lékárničce byste měli mít léky proti bolesti a teplotě, antihistaminika, léky na bolest břicha, zvracení a průjem – aktivní uhlí, Smecta, teploměr, přípravek na spálenou pokožku, kapky do nosu, uší a očí, antiseptické utěrky, několik náplastí, antiseptickou mast, přípravek, který zmírňuje otoky a svědění při poštípání hmyzem.

4. Telefon a nabíječka

I když je mobilní telefon téměř součástí našeho těla, mnohokrát zapomínáme při balení na nabíječku. Na nabíječku myslete i v případě, že berete s sebou fotoaparát, kameru či notebook. Před cestou zkontrolujte jejich funkčnost a kapacitu paměti.

5. Hygienické antibakteriální utěrky

Na letištích, benzínových pumpách se semele obrovské množství lidí. Abyste předešli nežádoucí nákaze, jsou vlhčené antibakteriální utěrky v takových případech jednoduše nepostradatelné. Jsou lehké a kompaktní, takže ani v kabelce vám nezaberou mnoho místa.

S antiseptickými utěrkami si můžete ruce „umýt“ kdykoliv, otřít obličej od potu nebo zbytků zmrzliny, očistit toaletu před použitím nebo je můžete použít jako toaletní papír, který je mimořádně důležitý pro děti s jemnou pokožkou.

Pokud jedete na dovolenou s malým dítětem, které potřebuje plenky, přibalte si do příručního zavazadla i dostatečný počet náhradních jednorázových plen a kapes na zabalení použité pleny, protože koš nemusí být právě ve vaší blízkosti.

6. Voda a jídlo na cestu

Jelikož na dovolenou jedete s dětmi, do příručního zavazadla si přichystejte 1 – 2 láhve pitné vody. V závislosti na typu cesty si předem připravte jídlo pro všechny členy rodiny.

Vyhýbejte se čokoládě a sušenkám s náplní, které při vyšších teplotách začnou tát.

Na cestu je ideální sušené ovoce, sušenky a tvrdé ovoce. Při cestování i během dovolené se u nás osvědčila chladící taška, ve které jídlo i nápoje si zachovávají příjemnou teplotu i v těch nejvyšších vedrech.

Při nejmenších dětech během cesty oceníte hotové příkrmy, ale nezapomeňte přibalit i lžičku na krmení a bryndák.

7. Náhradní oblečení pro děti

U dětí člověk nikdy neví, kdy se polije či zašpiní tak, že je musíte převléknout, a proto mějte pro ně připraveny jedno náhradní oblečení.

8. Hračky

Na dovolenou cestujete s dětmi, které jsou obvykle netrpělivé. Pokud nemáte doma anděla, který většinu cesty prospí, do příručního zavazadla přidejte i několik menších hraček.

A jaké hračky pro dítě na dovolenou sbalit?

Dětem vezměte několik nejoblíbenějších hraček, které však nejsou příliš velké. U nás se osvědčil malý trik. Když naše děti už unudily „staré hračky“, postupně jsme měli pro ně připravenou 1 -2 nové hračky. Miminku postačí i 2 -3 chrastítka, starším dětem sbalte knížku, omalovánku, podložku na kreslení, pastelky, pexeso či karty.

Dovolená s dětmi u moře anebo co sbalit

Balení na dovolenou, na kterou jedete s dětmi, má svá specifika. Při balení musíte zohlednit věk dětí a myslet na všechno, bez čeho se ani na dovolené neobejdete

Co potřebuji na dovolenou s dětmi u moře

Při cestování s miminkem toho potřebujete víc. Nachystejte si dudlíky, láhve na krmení, bryndáčky, lžičku na krmení, skleničku na pití. Pokud nekojíte, zřejmě budete muset s sebou vzít i ohřívač dětské stravy.

Abyste s sebou zbytečně netahali cestovní postýlku či přenosnou židli na krmení, informujte se na jejich přítomnost přímo v zařízení, ve kterém bude dovolenou trávit.

Při cestování s miminkem potřebujete také dostatečný počet jednorázových plen. 2-3 bavlněné pleny využijete i na přikrytí miminka nebo jako podložku pod miminko.

Bez kočárku to zřejmě nepůjde ani na dovolené. Ideálním typem je skladný sportovní kočárek nebo golfové hole. V kufru auta vám nezabere mnoho místa, má nízkou hmotnost a rychlé skládání oceníte i při cestě letadlem. Sluneční clona a síťka proti hmyzu na kočárek umožní trávit vám i vašemu miminku více času venku.

Dovolenkový tahák anebo co sbalit na dovolenou s dětmi u moře

Máte doma dítě, které chodí na nočník nebo potřebuje na WC redukci? Tak je do vašeho dovolenkového seznamu zapište. Ne, není to zbytečnost. Tak jako vy i vaše dítě potřebuje mít svůj komfort. Navíc vlastním nočníkem či redukcí můžete předejít bolestivým zácpám a trucování.

Jaké oblečení a obuv potřebujete sbalit na dovolenou s dětmi u moře?

Jaké a kolik oblečení sbalit? Některé maminky balí toho více, jiné méně. Pokud nechcete brát s sebou celý šatník, připravte dětem oblečení, které můžete kombinovat, a snadno schne. Proprat v ruce pár kousků oblečení není náročné. Pokud však prát oblečení během dovolené nemáte v plánu, pak musíte toho sbalit víc.

Ve vašem cestovním seznamu, by mělo mít dítě na každý den: 2 trička, spodní prádlo, šortky, ponožky. Kromě toho budete potřebovat plavky, pyžamo, teplejší oblečení na večer – mikinu, tenký svetřík, kalhoty nebo tepláky. Na pláži ochrání jemnou dětskou pokožku před přímým slunečním zářením tenké bavlněné tričko nebo tunika, bavlněná kšiltovka či klobouček a sluneční brýle.

Při balení myslete i na náhradní oblečení během dne. Tričko polité džusem nebo pokapané zmrzlinou k dovolené prostě patří.

Při balení na dovolenou s dětmi u moře nezapomeňte na pohodlnou obuv: sandálky, plážové pantofle, boty do moře, přezůvky, tenisky na delší procházky.

Kosmetika a hygienické potřeby pro děti

Na dovolenkovém taháku nesmí chybět kosmetika a hygienické potřeby, jako zubní kartáčky, zubní pasta, dětský šampon, hydratační krém, manikúrové nůžky, hygienické kapesníky, hřeben.

Ve většině hotelů a ubytovacích zařízení si nemůžete hotelové ručníky vzít s sebou na pláž, proto do kufru sbalte i plážové osušky.

Pokožka dětí je mnohem citlivější než pokožka dospělých, proto na dovolené s dětmi u moře byste měli používat kvalitní krém na opalování s faktorem od 25 do 50. Opalovací krémy je potřeba dítěti opakovaně natírat po každém koupání v moři či bazénu.

Pár tipů na závěr               

  1. Nejen při miminku, ale i při větších dětech využijete na pláži sluneční stínidla. Složené zabírají v zavazadlech málo místa, ale na pláži nimi vytvoříte pro dítě příjemný stín.
  2. Dovolená s dětmi u moře se neobejde bez plavacího kruhu, rukávníků, nafukovaček, vodních pistolí, potápěčských brýlí, ploutví, pohodlných lehátek či praktické plážové karimatky.
  3. Malé i velké děti rady tráví čas na pláži stavěním hradů či příkopů, proto do zavazadla přibalte i několik hraček do písku.

Letní dovolená s dětmi u moře

  1. Příruční vak či tašku využijete nejen při cestování, ale také při přenášení věcí na a z pláže.
  2. S přípravou dovolenkového seznamu začněte v dostatečném předstihu. Vyčleňte si jeden list papíru a napište na něj všechno, co vám v daném okamžiku napadlo. Seznam věcí na dovolenou s dětmi u moře si připněte na viditelné místo. U nás se osvědčila lednička :-). A pak už jen dopisujte každou jednu věc, na kterou jste si ještě vzpomněli.
  3. Starší děti můžete nechat sbalit se samy, ale takové balení doporučuji určitě překontrolovat.
  4. Abych měla při balení věcí na dovolenou s dětmi k moři přehled, přece je nás 5, má u nás každý člen rodinu vlastní hromádku – hromadu a někteří i hromadiště.

Bezstresové balení a užívejte dovolenou s dětmi u moře ?

 

Napsat komentář