7 tipů, jak jednoduše vybrat nejlepší oblečení pro dítě

Chcete, aby mělo vaše dítě kvalitní oblečení, ve kterém se bude cítit skvěle? Viz naše tipy, jak jednoduše vybrat to nejlepší oblečení pro dítě.

Nepochybným faktem je, že každá máma chce, aby její dítě mělo nejlepší dětské oblečení. Nejlepší oblečení pro dítě by mělo být nejen barevné a krásné, ale především bezpečné, praktické a zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Abyste dokázali lehce orientovat v širokém sortimentu dětského oblečení, přečtěte si, jak jednoduše vybrat nejlepší oblečení pro dítě.

7 tipů, jak jednoduše vybrat TOP oblečení pro dítě

1.Dbejte na kvalitu

Pokud chcete koupit nejlepší oblečení pro dítě, všímejte si kvality.

Kvalitní oblečení je již na první dotek příjemné a drží si svůj tvar. Jak jednoduše zkontrolovat kvalitu dětského oblečení? Nejlepší oblečení pro dítě musí být již na první dotek příjemné. Pokud nemáte jistotu, přiložte si oděv k obličeji nebo ke krku. Pokud vás nějakým způsobem dráždí, nekupujte ho.

Zda bude dětské oblečení držet svůj tvar, víte také velmi jednoduše ověřit. Protáhněte oděv nejprve do délky pak do šířky. Vysoce kvalitní oblečení se po zkoušce rychle vrátí do původního stavu.

Jednotlivé kusy oděvu by měly sešité měkkou nití, která nedráždí pokožku dítěte. Při koupi oblečení pro nejmenší děti myslete na to, že malé dítě bude v oblečení, které ho nějakým způsobem dráždí neklidné. Pro nejmenší děti je ideálním oblečením takové, které má šití z vnější strany.

Nerovnoměrné šití, shluk nití „říkají“ o nízké kvalitě výrobku, který s velkou pravděpodobností nevydrží opakované nošení a navíc může nepříznivě ovlivnit zdraví vašeho dítěte.

Dekorativní předměty na oděvech by měly být přišité úhledně a umístěny na správném místě, které neomezují pohyb dítěte.

NÁŠ TIP: K dětskému oblečení přivoňte. Nepříjemný zápach tkaniny je průvodním znakem nízké kvality.

Jedním ze znaků vysoké kvality dětského oblečení je i vysoká odolnost vůči opotřebení. Jen nejlepší oblečení pro dítě vydrží množství praní bez jakéhokoliv poškození či změny barvy a tvaru.

2.Věnujte pozornost materiálovému složení tkaniny

Nejlepší oblečení pro dítě je ušité z kvalitních materiálů, které drží svůj tvar, při nošení dítě nijak nedráždí a neobsahují škodlivé chemické látky.

Materiály, z kterých se šije nejlepší oblečení pro dítě, jsou mírně husté, ve správném okamžiku reagují na teplotu těla, na dotek jsou příjemný a nezpůsobují alergické reakce u dítěte.

Jak vybrat nejlepší oblečení pro dítě

3.Pečlivě si přečtěte informační štítky

Věnujte velkou pozornost složení pleteniny a procentnímu podílu přírodních a umělých nití, které obsahuje. Pro děti do dvou let vybírejte oděvy sestávající výlučně z 100% bavlny nebo vlny. U starších dětí už můžete sáhnout i po oblečení ze smíšených úpletů, při jejichž množství syntetických látek nepřesahuje 40 – 30%. Takové oblečení je praktické a dítě se v něm cítí komfortně.

Pokud podíl syntetiky přesahuje 40%, nedoporučujeme pro dítě takový oděv kupovat. Pokud jde o obsah umělých vláken, upřednostněte raději výrobky s PAN – novou generací hypoalergenního akrylového materiálu.

4.Zkontrolujte kvalitu použitého barviva

Abyste předešli nepříjemné kožní reakci, před prvním oblečením, zkontrolujte kvalitu použité barvy. Levná barviva mohou obsahovat škodlivé a pro dítě nebezpečné chemické prvky. Kontrolu kvality barvy uděláte jednoduše i doma.

Namočte do vody bílou bavlněnou ponožku a následně jí jemně třete kousek nového oděvu. Pokud vám na ponožce zůstanou stopy barviva, znamená to, že při výrobě bylo použito levné povrchové barvivo. Takto barvený oděv rychle ztrácí původní zářivé zbarvení, bledne a navíc může vyvolat nepříjemné kožní alergie.

Při koupi oblečení pro malé děti upřednostněte jasné tóny, protože obsahují minimální množství barviv.

5.Volte jednoduchý střih

Střih dětských oděvů by měl být co nejjednodušší, bez zbytečných komplikovaných linií. Náročný střih oděvu zároveň komplikuje samotné oblékání a svlékání.

Pro děti, které se právě se učí chodit, vyberte oblečení, které k tělu přiléhá, aby dítko nijak volný oděv neomezoval.

Podívejte se na detaily oblečení. Mnoho ozdobných prvků dítě omezuje v aktivním pohybu a dítě se může na nevhodných aplikacích dokonce poranit.

Tipy jak vybrat top oblečení pro dítě

6.Všímejte si způsob zapínání

Knoflíky, cvoky a zip by měly být na přední straně oděvů. Zapínání na boku či vzadu na zádech je při dětech zbytečnou komplikací při oblékání i svlékání.

Na oblečení pro děti do 3 let musí být všechny upínací prvky na oděvu pevně přichyceny, aby je dítě nedokázalo odtrhnout, ukousnout a následně vložit do úst, nosu či uší.

7.Vyberte správnou velikost

I když děti rychle rostou, správná velikost je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru nejlepšího oblečení pro děti. V malém oblečení se bude dítě cítit stísněně a ve velkém nepříjemně. Nesprávné zvolená velikost, malé či velké dětské oblečení, omezuje dítě v pohybu.

NÁŠ TIP: Při koupi oblečení pro dítě do jednoho roku se vyhýbejte modelům, které musíte oblékat přes hlavu dítěte.

Nejlepší oblečení pro dítě:

 • pohlcuje vlhkost
 • propouští vzduch, aby pokožka mohla „dýchat“
 • je měkké, na dotyk příjemné
 • má jednoduchý tvar, způsob zapínání a snadno se obléká
 • dítě se v něm cítí komfortně, neomezuje ho v pohybu
 • je dokonale sešité, bez hrubých a dráždivých dílů
 • je vyrobeno z přírodních tkanin
 • neobsahuje aplikace, které by dítě vědělo odtrhnout, ukousnout a následně spolknout
 • dokonale drží tvar a nepouští barvu
 • je odolné vůči opotřebení
 • má správnou velikost, dítě netlačí ani mu nepřekáží při hrách a v aktivním pohybu

Napsat komentář