Rady a tipy, jak vybírat dětské kombinézy na zimu

Nevíte se rozhodnout, jakou zimní kombinézu pro dítě koupit? Podívejte s rady a tipy, jak vybírat dětské kombinézy na zimu.

Dětské kombinézy patří k velmi oblíbeným zimním oděvů pro děti. Dítěti poskytují dokonalou ochranu, protože jsou vyrobeny jako 1 kus oděvu. Nemají žádné mezery, místa, přes které by dítě mohl profouknout vítr nebo se dostat sníh. Vyrábějí se ze vzdušného ale nepromokavého materiálu a dítě je dokonale tepelně izolované. Tak máte jistotu, že vaše dítě je v suchu.

Typy dětských kombinéz na zimu

V nabídce zimních kombinéz naleznete:

Zimní fusaky s rukávy pro miminka

Pro děti, které ještě neumějí chodit, můžete zakoupit fusak v kombinaci s overalem. Využijete je při procházkách v kočárku nebo v autosedačce během krátké jízdy autem.

Dětské kombinezy pro miminka

Zimní fusaky s rukávy jsou vhodné pro děti od narození do 6 měsíců, proto se tento model vyplatí koupit v případě, že vaše děťátko bude mít nejdříve 6 měsíců na konci zimy, resp. na začátku jara.

Zimní dětské kombinézy – overaly

Když dítě začne dělat první kroky, je těžké ho udržet venku v kočárku. V tomto období bude vaším neocenitelným pomocníkem dětská kombinéza. Dětské kombinézy jsou v podstatě kalhoty spojené s bundou, tedy děťátko je venku dokonale chráněno před větrem, chladem, deštěm i sněhem.

Tyto praktické modely rodiče s oblibou kupují až do 6 – 7 let. Děti si v nich mohou užívat zimní radovánky naplno a maminky jsou spokojeny, že děti jsou v zimním overalu v suchu a teple.

Oteplovačky s větrovkou

Oteplovačky na šle a větrovku využijete zejména u vašich školáků. Jejich výhodou je to, že je můžete koupit v sadě nebo samostatně. Praktickým prvkem tohoto modelu je, že větrovku si děti mohou například v obchodě snadno rozepnout a svléknout.

A proč šle? I školáci si s radostí užívají stavění sněhuláka, koulování, bruslení a šle dobře drží kalhoty při zimních radovánkách. V oteplovačcích na kšandách se nemusíte obávat, že během zánětu hry či bruslení bude mít dítě holá záda.

Pro starší děti a teenagery najdete v nabídce zimní kalhoty s bundou, které jistě využijí při oblíbeném zimním sportu.

Jak vybírat dětské kombinézy na zimu?

Při výběru zimního overalu pro dítě byste měli zvážit tyto faktory:

Věk dítěte

Věk dítěte ovlivňuje další kritéria, které byste při výběru zimního overalu měli zohlednit.

Dětské kombinézy pro miminka

Pro nejmenší vybírejte dětské kombinézy, které jsou jemné a umožní miminku pohodlně spát v kočárku. Můžete zvolit kombinaci overalu a fusaku nebo vybrat kombinézu s uzavřenými kalhotama.

Zimní dětský overal pro miminko

Vyhněte se výrobkům z ovčí kůže, které jsou těžké a náročné na údržbu. Také se nedoporučuje pro miminka, kupovat dětské kombinézy s membránou úpravou.

Pokud víte, že vaše děťátko začne do konce zimy chodit, upřednostněte zimní overal s otevřenými kalhoty, abyste děťátku věděli obout zimní obuv.

Dětské kombinézy pro děti od 1 do 3 let

Pro dítě, které právě začíná chodit, je velmi důležité vybrat pohodlný a lehký overal s kapucí. Membránová úprava v tomto případě také není velmi vhodná, kvůli nízké aktivitě dítěte.

Zimní dětské kombinézy s kapucní

Obecně platí, že dětské kombinézy pro děti do 3 let by měly být teplé, odolné vůči vlhkosti, větru a otěru, nepropouštějící vodu a odpuzující nečistoty.

Vybrat si můžete dětské kombinézy ušité vcelku nebo soupravu oteplovaček a větrovky. Výběr závisí na povaze vašeho dítěte. Dětské kombinézy jsou pro malé děti ideální, protože jejich dobře chrání před větrem a sněhem.

V případě, že potřebujete často chodit s dítětem do vnitřních prostor, jako obchod, nákupní centrum, dětské herny, restaurace, pak zvolte oteplovačky s větrovkou. Děťátku budete vědět rozepnout, resp. svléknout alespoň bundu.

Optimálním řešením je mít pro dítě obě varianty, tedy dětský overal pro dlouhodobý pobyt venku a pro situace, kde strávíte určitý čas uvnitř oteplovačky s větrovkou. Navíc, ne vždy vám stihne oděv zcela vyschnout, např. po oprání za 2 -3 hodinky.

Dětské kombinézy a oteplovačky pro děti starší 2 let

Děti, které již chodí, pobíhají, hrají se a baví, se budou velmi dobře cítit v kombinéze z membrány. Takové dětské kombinézy jsou lehké, pohodlné a velmi praktické.Pri delším pobytu venku oceníte výhody dětských overalů, naopak při kratších prechádzakach postačí dětem oteplovačky s větrovkou.

U malých dětí se zašpinění zřejmě nevyhnete, proto byste měli mít v rezervě ještě jeden zimní overal nebo soupravu oteplovaček se zimní bundou.

Velikost

Děti rostou po celý rok a tak dětské kombinézy a oteplovačky kupujte ve velikosti s určitou rezervou. Ale pozor, obrovské kombinézy, které jsou dítěti velké o dvě nebo dokonce o tři čísla omezují dítě v pohybu. Navíc neplní ani tu nejdůležitější funkci – dítě nechrání před chladem.

Barva

Vyhněte se tmavým barvám, protože s největší pravděpodobností se při barvení použili jedovaté barviva. Zářivé barvy potěší oči dětí, ale mají i další význam. Při snížené viditelnosti bude vaše dítě dobře vidět.

Materiál

Musí být vodě nepropustný, odolný vůči větru i mechanickému poškození. Podšívka by měla být hřejivá, vzdušná a na dotyk příjemná.

Tepelná izolace

Dětské kombinézy, oteplovačky a větrovky výrobci vyrábějí pro různé teploty, při kterých garantují jejich tepelněizolační vlastnosti. Některé jsou určeny do zimy do -10 ° C, jiné do -30 ° C. Avšak pokud se s dětmi nechystáte na speciální zimní expedici, určitě najdete dětské kombinézy ideální pro naše zimy.

Zimní overaly a dětské kombinézy

Reflexní prvky

Jakmile vaše děťátko samo chodí, dbejte na to, aby mělo zimní overal s reflexními odrazovými prvky. Bohužel, tyto ochranné prvky, které zvyšují viditelnost dítěte, nenajdete na všech dětských kombinézách. Tento nedostatek lze vyřešit například vlastními reflexními páskami nebo nálepkami.

Jaké jsou kvalitní dětské kombinézy?

Nepromokavé

Kvalitní dětské kombinézy musí být nepromokavé. Nepromokavost řeší výrobci zimních oděvů pro děti 2 způsoby: zátěrem a membránou. Zátěr ani funkční membrána nepropouštějí vodu ani sníh, což vám dává záruku, že dítě nebude mokré a náchylné na nachlazení.

Dětské kombinézy s membránovou úpravou jsou moderním trendem. Jsou lehké, tenké, vzdušné, ale jsou ideální pouze pro děti, které se pohybují. Dětem, které se vozí teprve v kočárku, bude v overalu s membránovou úpravou rychle zima.

Oděru odolné

Kvalitní dětské kombinézy musí být odolné vůči mechanickému poškození, aby vydržely válení ve sněhu, lezení po čtyřech a podobně.

Dokonale tepelně izolované a vzdušné

Tepelnou izolaci kromě vnějšího materiálu zajišťuje použitá výplň a vnitřní podšívka. Podšívka bývá nejčastěji z bavlny, flísu nebo kožešiny.

Funkční s praktickými detaily:

Kvalitní dětské kombinezy na zimu

  •     vysoký límec, který bude chránit krk dítěte
  •     odepínací kapuce
  •     poutka do bot, které zajistí, že lýtka kalhot se děťátku nevyhrál a do bot se nedostane voda ani sníh
  •     kvalitní zipy, jejichž zapínání zvládne snadno i dítě
  •     kovový konec zipů musí být pokryt pogumovaným nebo plastovým materiálem
  •     gumičky na rukávech a spodních částech kalhot
  •     možnost regulovat šířku lemu na rukávu
  •     zip ve spodní části sar pro snadnější oblékání
  •     zip, resp. knoflíky by měly být překryty lemem, aby se do nich nedostal sníh ani voda

Lehké a pro dítě pohodlné

I když nákup kvalitní dětské kombinézy, není levná záležitost, vyhněte se nákupu v čínských obchodech, ve kterých většinou cena odpovídá kvalitě. A vy, budete muset v průběhu zimy kombinézu opravovat nebo kupovat novou. Kvalitní dětské kombinézy najdete dnes i na internetu.

Přejeme vám dobrý výběr a spoustu společně strávených chvil s dětmi při zimních radovánkách.

Pokud se vám článek líbil, sdílejte ho s vašimi přáteli na Facebooku.

Napsat komentář