Jaké dětské slavnostní oblečení koupit?

Jste zváni na oslavu či rodinnou slavnost, ale nemáte slavnostní oblečení pro dítě? Inspirujte se našimi tipy, abyste dětské slavnostní oblečení vybrali jednoduše a rychle.

Protože pro dítě kupujeme většinou praktické pohodlné oblečení pro každodenní nošení, výběr dětského slavnostního oblečení může dát zabrat i zkušeným maminkám.

Podle mínění mnohých rodičů ve většině případů nejsou dětské slavnostní šaty šité pro děti, ale pro rodiče, kteří se chtějí pyšnit svým potomstvem. A tak mnozí z nás před slavnostní událostí řeší dilema: vybrat krásné nebo praktické šaty pro dítě.

Jak vybrat dětské slavnostní oblečení?

Než se pustíte do hledání slavnostního oblečení pro dítě, měli byste si uvědomit, že i když kupujete krásné šaty, kupujete je pro dítě, které se nejlépe cítí v pohodlném oděvu. Zapomeňte na to, že vaše malé stříbro bude během oslavy klidně sedět jako dítě z fotografií v katalozích.

Dětské slavnostní oblečení nakupujte přes internet

Takže dětské slavnostní oblečení by mělo být nejen krásné, ale i kvalitní a pro dítě maximálně pohodlné. Při nákupu dětského slavnostního oblečení je nejlepší volbou internet. V internetových obchodech najdete mnohem větší výběr elegantního oblečení pro děti jako v kamenných obchodech.

Na druhé straně, nákup slavnostního oblečení přes internet si nenechávejte na poslední chvíli, protože vámi objednané zboží nemusí mít v eshopu skladem, doba dodání se může z nějakého důvodu prodloužit, dítěti nebude sedět objednaná velikost nebo se v oblečení nebude cítit příjemně.

Při výběru zohledněte věk dítěte a jeho pohodlí

I při výběru slavnostního oblečení sehrává věk vašeho potomka důležitou roli. Dětské slavnostní oblečení by mělo být pro dítě příjemné, pohodlné a neomezující pohyb.

Oblékat malé dítě do volánkových sukýnek či mini obleku bude s velkou pravděpodobností doprovázet pláč nespokojeného miminka. Váš poklad bude elegantní i v příjemném bílém body a barevných dupačkách.

Při výběru slavnostního oblečení pro dítě starší než rok, mějte na paměti především pohodlí dítěte. S velkou pravděpodobností váš poklad nebude sedět déle než 5 sekund, bude chtít samo jíst, pít či vyzkoušet vodu v kaluži.

Nejvhodnějším oblečením budou pro malou slečnu jednoduché bavlněné šaty nebo body se sukénkou. A co obléci malému kovboji? Pohodlné měkké džíny a polo tričko nebo bavlněnou košili.

Dětské slavnostní oblečení pro holku

V rodičích vidí starší děti své velké vzory. Proto můžete garderobu vaší malé princezny sladit s vaší a malému fešákovi uvázat motýlka či kravatu. Na sako byste měli zapomenout, protože dítě bude omezovat v pohybu.

Děti mají velmi jemnou pokožku, proto je vhodné zvolit oblečení ušité z lehkých přírodních textilií. Co se týče barevnosti, zkuste se vyhnout zejména u dívek tmavým barevným odstínem a dejte přednost světlým nebo jemným pastelovým barvám.

Určete si limit pro nákup slavnostních šatů

Kupovat drahé slavnostní oblečení pro dítě je zbytečné. Děti rostou rychle a slavnostní okamžiky neřešíme každý týden, tak elegantní oblečení bude mít vaše dítě s velkou pravděpodobností oblečené jednou možná dvakrát.

I když vaše holčička se mění na pohádkovou princeznu a malý uličník na okouzlujícího džentlmena, počítejte s tím, že slavnostní oblečení může zašpinit stejně rychle a „kvalitně“ jako staré tričko a tepláky.

Tipy na slavnostní oblečení pro dívku

Dívky, dokonce i ty nejmenší, touží vypadat jako princezny. Rodiče stojí před výzvou koupit šaty, které jsou krásné, zároveň praktické a za přijatelnou cenu, protože, jak víte, děti rostou rychle. Ani ta nejroztomilejší princezna nebude dlouho sedět, ale přidá se k aktivním hrám malých uličníků.

Dívky milují skutečné šaty pro princezny – dlouhé a barevné. Ale při koupi dětských slavnostních šatů dejte raději přednost přiměřené délce, aby šaty při hře a chůzi malé krasavici nepřekážely.

Slavnostní šaty pro dídě

Tipy na slavnostní oblečení pro chlapce

I když se to na první pohled nezdá, koupit dětské slavnostní oblečení pro chlapce je mnohem jednodušší než pro dívky. Mladý gentleman bude skvěle vypadat v džínech, které doplníte košilí a elegantní vestou či svetrem. Slavnostní chvíli zdůrazníte motýlkem nebo kravatou.

Dětské slavnostní oblečení pro chlapce

Pokud se rozhodnete obléci chlapce do obleku ba dokonce fraku, počítejte s tím, že sako už možná nebude mít oblečené ani na oficiální části. Přece jen, chlapci milují pohodlí.

Výběr dětského slavnostního oblečení se může stát zábavou i pro vaše dítě. Po vašem prvotním průzkumu, si můžete spolu prohlédnout obrázky elegantních kousků svátečního oblečení. Při starších dětech vezměte samozřejmě v úvahu i jejich názor a nekupujte jim oblečení, které se jim nelíbí.

Kvalitní a stylové sváteční oblečení je klíčem k dobré náladě dítěte na oslavě či slavnosti.

Napsat komentář