KOUPIT BAZÉN INTEX NEBO BESTWAY?

Právě řešíte koupi bazénu, ale nevíte, zda máte koupit bazén Intex nebo Bestway? V následujícím článku se jsme snažili porovnat obě známé značky, abychom vám nákup bazénu usnadnili.

Nejoblíbenějšími výrobci bazénem jsou Intex a Bestway. Výrobky obou společností jsou stále více populární, protože možnost mít vlastní bazén ve své zahradě a využít příjemné osvěžení ve volných chvílích během horkých letních dnů, láká stále více a více lidí.

Příchodem prvních horkých dní, mnozí z nás začínají uvažovat nad koupí bazénu. Pokud vám finanční možnosti, resp. nedostatek prostoru či času neumožňují postavit si „klasický bazén“, je skvělým řešením, jak se zchladit a uniknout horkým slunečním paprskům, pevný nebo nafukovací bazén.

Bazén na zahradu

Bazén Intex a Bestway – jaký je rozdíl?

Intex a Bestway jsou společnosti, které se specializují na vývoj, výrobu a prodej nafukovacích výrobků. Samozřejmě, že bazény a jiné výrobky Intex a Bestway se liší v designu nebo parametrech, ale při rozhodování se mezi těmito dvěma značkami, tyto údaje hrají minimální roli. Obě značky si získaly vysoké pozice díky použití kvalitních materiálů, rozumné ceny a neustálému rozšiřování produktové nabídky.
Velmi často se prodejci obou značek potýkají s otázkou:

„VÝROBKY, KTERÉ ZNAČKY JSOU LEPŠÍ?“

Intex a Bestway bazény, vzduchové matrace, rukávníky se na první pohled téměř ničím neliší a mnozí zákazníci je považují za identické, ale při nákupu většina z nás dá přednost výrobkům značky Intex.

Intex nafukovací matrace

Proč si vybíráme raději výrobky značky Intex?

Navzdory zdánlivě absolutně stejným pozicím zajímá Intex pevnou pozici lídra. Svou roli sehrál nesporně i fakt, že společnost Intex byla založena v roce 1964. Společnost Bestway zahájila svou činnost až v roce 1993. Za období 30 let si Intex vybudoval pevnou pozici a značka se dostala do povědomí kupujících i díky vysoké kvalitě výrobků za rozumnou cenu .

Když uvažujete nad koupí pevného povrchového bazénu, pak zaměřte svou pozornost na bazény Intex. Kostry těchto bazénů jsou vyráběny z profilovaných trubek, na rozdíl od konkurenčních výrobků, kde se používají běžné konvenční trouby. Konstrukce z profilovaných trubek je silnější a trvanlivější, a tedy má i delší životnost.

Intex bazén na zahradu

Oba výrobci souběžně s výrobou bazénů jako nosných produktů také vyvíjejí sérii bazénového příslušenství. Nepopiratelnou výhodou výrobků Intex je, že některé druhy přídavných zařízení k bazénům, víte použít také u bazénů jiných značek. Další bod získal Intex i díky designu přídavných bazénových doplňků.

Lidé dávají při koupi bazénových doplňků přednost barvě modré a černé, a tak vodní filtry Bestway v šedé barvě jsou v pozadí zájmu kupujících. Výkon samotného zařízení je však u obou výrobců stejný a technicky se neliší. Dlouholeté zkušenosti úročí Intex i při výrobě dalších doplňků. Tak jako při výrobě samotných bazénů klade důraz na kvalitu i při podložkách či krycích plachet na bazén.

Bestway nafukovací bazén pro děti

Nafukovací bazény Intex a Bestway jsou téměř identické, ale bazény Bestway vynikají zesíleným dnem. Konstrukce a design nafukovacích bazénů jsou podobné u obou výrobců. Při koupi nafukovacího bazénu si zjistěte i přítomnost výpustného ventilu na dně bazénu. Bazény Intex ho na rozdíl od Bestway bazénů obvykle mají.

Musíme také konstatovat, že Bestway zdokonalili povrchovou vrstvu bazénů, a tak se nafukovací bazény Bestway staly odolnějšími před přímým slunečním zářením.

Porovnání bazénů Intex a Bestway

Na závěr jsme pro vás porovnali nafukovací bazény pro děti od 6 let:

Bestway bazén Laguna

Bestway nafukovaci bazen na zahradu

a Intex bazén Rajská Laguna

Intex bazen na zahradu

Oba nafukovací bazény na první pohled upoutají svým netypickým tvarem. Intex bazén krášlí barevný potisk na bílém podkladu. Bestway vsadil v tomto případě na jednobarevné provedení v bleděmodré barvě s bílým horním lemem.

Tak jako tvarem, i technickými parametry jsou bazény téměř identické.

Bazén Bestway 54117 Laguna Intex 56490 Rajská laguna
Rozměry: 262×157 262 x 160 cm
Výška: 46 cm 46 cm
Objem 544 litrů 572 litrů (při naplnění na 80%)
Hmotnost 4,2 kg 5 kg
Pevnost stěny 0,27 mm 0,25 mm
Pro věk od 6 let od 6 let
Počet komor 2 2
Materiál vinyl, pevné dno z PVC folie vinyl
Cena Od 17,52 € Od 17 €
Vypouštěcí ventil ano ano

Protože mnozí z nás máme specifické požadavky na nafukovací bazén – pro někoho je důležitá velikost, objem, pro jiné tvar či barva a pro dalších cena, výběr nafukovací bazénu je na každém z nás. Ať si už vyberete bazény Bestway nebo Intex, můžete být spokojený, že jste koupili kvalitní a bezpečný výrobek, ve kterém si zaručeně užijete chvíle pohody.

S kterou značkou bazénů jste spokojeni vy?

Napsat komentář