Dětský traktor-skvělý dárek pro chlapce

Přemýšlíte nad dárkem pro chlapce? Pro děti od 2 do 7 let bude originálním dárkem, kterým zaručeně uděláte radost a připravíte dítěti obrovské překvapení, dětský traktor na šlapání.

Děti s oblibou napodobují své rodiče. Zejména kluki fascinují všechny dopravní prostředky. Přestože moment, když si sednou za volant skutečného auta je ještě daleko, jejich sen ovládat vlastní auto jim dokážete splnit. Dětský traktor na šlapání se může stát nejen vynikajícím dopravním prostředkem, ale také úžasnou hračkou při hrách v pískovišti nebo v zahradě.

Když uvažujete o koupi šlapacího traktoru pro vaše dítě a chcete, aby se dětský traktor stal nezapomenutelným dárkem, pak čtěte dál. Dozvíte se, jak velký traktor koupit, z jakých druhů a značek si můžete vybrat a také, co si všímat při koupi této jedinečné hračky.

Co je dětský traktor?

Dětský traktor je dopravní prostředek a hračka v jednom. Vyroben je z moderního vysoce pevného plastu, odolného vůči nárazu. Modely, které nám dnes nabízejí výrobci hraček, jsou téměř identické se skutečnými traktory a stavebními stroji. Charakterizují jejich jasné barvy a atraktivní vzhled. Dítě se v takovém autě bude cítit jako skutečný řidič.

Dětský traktor na slapání

Jednoduché ovládání s propracovaným pedálovým mechanismem umožňují dětem na dětském traktoru neomezený pohyb prakticky za jakýchkoli podmínek. Dětský traktor na šlapání má princip pohonu identický s kolem. Dítě se na traktoru pohybuje šlapáním do pedálů, které jsou spojeny s řetězem.

Většina dětských traktorů má pedály přímo propojené s předními koly, a tak se pedály neustále otáčejí i při tlačení či tažení traktoru. Pokud chce jít dítě dopředu nebo dozadu, musí pedály otočit v příslušném směru.

Mezi modely najdete i dětské traktory, kde rotace pedálů dozadu funguje jako brzda.

Na šlapacím traktoru se děti cítí pohodlně a bezpečně díky pohodlnému a ergonomickému sedadlu, stabilní konstrukci. Šlapací traktory pro starší děti jsou vybaveny gumovými chrániči a některé modely tlumičem nárazů.

Výhody dětského šlapacího traktoru

Dětský traktor přináší dítěti nejen neuvěřitelnou radost ze hry, ale také jej ve vývoji „posouvá“ dál a přispívá k formování jeho osobnosti. Dětský traktor na šlapání je hračka, kterou dokážete pozitivně ovlivnit zdravý fyzický, duševní a emocionální vývoj dítěte.

Pobyt a pohyb venku pozitivně ovlivňují spánek a psychický stav dítěte. Napodobování dospělých během her si dítě osvojuje pracovní návyky, učí se respektovat pravidla a tolerovat názory jiných.

Během jízdy na šlapacím traktoru a hrách s ním si dítě rozvíjí:

 • koordinaci pohybů,
 • svalový systém,
 • motorické dovednosti rukou a nohy
 • představivost,
 • pozornost a zručnost během jízdy
 • logické a prostorové myšlení
 • řeč a rozšiřuje slovní zásobu

Mezi další výhody dětských šlapacích traktorů patří:

 • obrovský výběr modelů, barev
 • možnost dokoupit volitelné příslušenství
 • přijatelná cena v porovnání s auty na elektrický pohon

Typy dětských šlapacích traktorů

Při výběru dětského traktoru na šlapání je základním kritériem věk vašeho dítěte. Dětské traktory výrobci rozdělují podle velikosti konstrukce, typu a velikosti kol do 2 základních skupin:

 • šlapací traktory pro děti od 2 do 5;
 • traktory pro děti od 3 do 7 let.

Dětem ve věku 2-4 roky vybírejte dětský traktor s posuvným sedákem a plastovými koly. Dítě v tomto věku se teprve seznamuje s jízdou a ovládáním traktoru, proto mu nekupujte dětský traktor s gumovými koly, které zvyšují hmotnost hračky a manipulaci s ní.

Děti ve věku od 3 let dokáží už poměrně velmi rychle pochopit princip šlapání do pedálů. Dokáží se orientovat v prostoru. Modely s vlečkou, rypadlem a dalším příslušenstvím otevírají dětem obrovský prostor pro hry venku. Traktory pro děti od 3 let jsou robustnější a těžší. Jejich ovládání vyžaduje již dostatek síly.

Při koupi šlapacího traktoru věnujte pozornost především vzdálenosti sedadla od pedálů. Pokud je traktor pro dítě velký, nebude nohama schopné došáhnout pedály. Naopak, když dítě posadíte na malý traktor, nohy bude mít při šlapání nepřirozeně skrčené.

Pokud máte možnost, spíše než dětský traktor koupíte, dítě na něj posaďte. Dítěti se musí na hračce sedět pohodlně, nohama musí dosáhnout na pedály a rukama na volant. Při koupi přes internet se řiďte technickými údaji výrobce. Pokud je prodávající neuvádí, ptejte si je.

Přečtěte si také:

Kupujeme bazén pro děti

7 rodičovských tipů, jak vybírat koloběžky pro děti

Jaký dětský traktor koupit

V nabídce dětských traktorů najdeme rozmanité modely této populární hračky. Od těch nejjednodušších, přes traktory s otevírací přední kapotou, pod kterou je replika motoru, traktory s vlečkou, kterou víte jednoduše odpojit, až po monumentální stavební stroje, vybavené funkční nakládací lžící a rypadlem, které dítě ovládá mechanicky pomocí pák.

Šlapací dětský traktor Smoby

Vlečka na dětském traktoru poslouží dítěti při přepravě oblíbených hraček, při převozu písku, kamenů, suchého listí či trávy. Hry dětí s oblíbeným traktorem můžete zpestřit dokoupením dalšího plně funkčního příslušenství, jako polévací cisterna, tankovací cisterna, pluh na odhrnování sněhu, vlečné lano s navijákem, volantem s realistickými zvuky startování, …

Na internetu najdete dětské kopie traktorů značek, jako John Deere, Renault, Mercedes, Porsche. Vysokou kvalitou, realistickým designem, jednoduchým použitím, odolností a spolehlivost vynikají dětské traktory francouzských výrobců Falk a Smoby a německé značky Rolly Toys.

Dětské traktory Falk

Falk je hlavní značkou francouzské společnosti Falquet, která se specializuje na výrobu unikátních šlapacích dětských traktorů a čtyřkolek. Díky vysoké kvalitě a neustálému vyhledávání nových materiálů dětské traktory Falk vynikají originálním designem a dlouhou životností.

Charakteristickými vlastnostmi všech výrobků Falk jsou ergonomie, dobrá manévrovatelnost a bezpečnost. Všechny modely mají odnímatelné přívěsy, výškově nastavitelná sedadla a volant s funkčním klaksonem. Dětské traktory Falk přibližují dětem skutečný svět dospělých, zároveň pomáhají fyzickému rozvoji, podněcují fantazii a tvořivost dětí.

Falk šlapací traktory jsou vyrobeny přímo ve Francii z ekologických materiálů. Klíčovou výrobní technologií společnosti je proces vyfukování a modelování z polyethylenu a polypropylenu. Všechny dětské traktory jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu odolného vůči nárazům, bez ostrých hran, na kterých by se dítě mohlo poranit. Každá hračka má certifikát kvality.

Pod značkou Falk naleznete také šlapací traktory pro dívky v jemných odstínech fialové a růžové barvy. Pro malé traktoristů můžete vybrat traktor s lopatkou, hrabličky a starším dětem zaručeně uděláte obrovskou radost multifunkčním stavebním strojem.

Smoby šlapací traktory pro děti

Smoby je předním výrobcem hraček pro děti v Evropě. Filozofií této francouzské společnosti a jejích produktů je rozvoj tvůrčího potenciálu dítěte od nejútlejšího věku. Této filozofie se Smoby přidržuje i při návrzích dětských šlapacích traktorů. Smoby dětské traktory mají osobitý rukopis, který se odráží v realistickém designu hračky, vysokou kvalitou, dokonalou bezpečností a odolností konstrukce proti opotřebení.

Smoby dětský traktor s pedály

Vysokou kvalitu lze vysvětlit pečlivým výběrem materiálů použitých při výrobě. Všechny Smoby šlapací traktory jsou vyrobeny z netoxického plastu. Hrany traktoru jsou oblé, aby se dítě neporanilo. Pedálový traktor je skutečně stabilní a dítě ho nemůže převrátit.

Smoby traktory koupíte s vlečkou, do které si dítě může nakládat a vozit oblíbené hračky. Široké plastové kola s hlubokým designem zabezpečují dítěti snadnou a plynulou jízdu a stabilitu traktoru na každém povrchu. Pohodlné sedadlo s opěrkou poskytuje dítěti během jízdy dostatečný komfort. Pedály se velmi snadno otáčejí a dítě bez velké námahy dosáhne dostatečnou rychlost.

Slapací traktor pro děti smoby

Mezi Smoby traktory si můžete vybrat dětský traktor s otevíratelnou kapotou a přívěsem nebo velký traktor s nakladačem a vlečkou. Smoby dětským traktorem připravíte dítěti nezapomenutelné překvapení.

Rolly traktory pro děti

Dětský traktor Rolly Toys od německé firmy Rolly Toys patří k nejvíce prodávaným hračkám. Pedálové traktory se vyrábějí přímo v Německu a vyznačují se 100% kvalitou. Hračka vypadá velmi realisticky díky dokonale propracovaným detailům. Společnost Rolly je držitelem licence takových známých výrobců strojů, jako CAT, John Deere a Massey Ferguson.

Charakteristickým rysem Rolly šlapacích traktorů pro děti je možnost nastavení sedadla podle potřeb a výšky dítěte. Komfort sezení zvyšuje na sedadle vysoká opěrka. Hlavní prioritou Rolly je zajistit bezpečnost dětí během hry. Dětské traktory splňují všechny stanovené normy kvality.

Rolly Toys posunul šlapací traktory pro děti o další úroveň výš. Kromě klasického řetězového pohonu poháněného pedály, mají některé modely dvourychlostní převodovku, sjezdovou a parkovací brzdu. Kola dětského traktoru jsou potaženy gumou a mají speciální vlnitý povrch, který zajišťuje spolu s protiskluzovými pedály pohodlný pohyb na každém povrchu.

Hračky Rolly Toys jsou vysoce kvalitní produkty, vyrobené z těch nejlepších materiálů, určené pro dlouhodobé používání. Materiály a barvy používané při výrobě jsou pro zdraví dětí maximálně bezpečné. Velký výběr doplňkového příslušenství Rolly podporuje rozvoj fantazie dítěte a umožňuje dětem diverzifikovat své hry.

Dětský traktor Rolly Toys si můžete vybrat v různých velikostech a provedeních:

RollerKid -pro děti od 2 let; s výškou d 92 do 116 cm;
RollyJunior – od 3 let; výška dítěte: 104-134 cm;
RollyFarmtrac – od 4 let; s výškou dítěte 104-134 cm;
RollyX-Trac – od 5 let a výškou 110-140 cm.

Co si všímat při výběru dětského traktoru

1. Stabilita dětského traktoru

Dětský traktor musí být stabilní, aby se dítě během jízdy na něm v žádném případě nepřevrátilo. Šlapací traktory pro děti proto musejí mít široká kola, dvě velké vzadu a dvě menší vpředu. Traktor pro děti musí být vyroben z lehkého ale vysoce odolného plastu, který vydrží i slabší nárazy a malé nehody.

Modely vybavené plastovými koly s hladkými pneumatikami umožňují snadnou manipulaci, ale jsou vhodné pouze na hladké povrchy. Dítě na nich nedokážou snadno překonat složité úseky cesty a nerovný travnatý povrch.

Široká kola z gumy umožní dítěti pohybovat se i na nerovném povrchu, ale na druhé straně zvyšují hmotnost vozidla a ovládání traktoru vyžaduje více námahy.

2. Ochrana proti nárazu

Ochrana proti nárazu je umístěna v přední části vozu a chrání dítě v případě nárazu do překážky.

3. Kvalita zpracování

Dětský traktor musí mít všechny hrany oblé, šrouby a spoje musí být pevné, aby se dítě na nich nezranilo při hře či pádu.

4. Sedadlo

Dítě si na šlapací traktor musí umět sednout i sesednout, aniž mu v tom bránilo sedadlo nebo volant.

Dětský traktor a jízda na něm má dítě těšit, proto musí mít na pedálech celá chodidla a nohy v kolenou jen mírně ohnuté. Vybírejte proto pro dítě šlapací traktor se sedadlem, které víte posouvat. Umožní vám nastavit ideální vzdálenost mezi sedadlem a pedály.

Sedadlo by mělo být také ergonomicky tvarované s opěrkou, aby dítě na traktoru sedělo natažené.

5. Přítomnost přívěsu

Čím více je dětský traktor reálný, tím více je pro dítě zajímavější. Nebojte se koupit dětský traktor s přívěsem i nejmenším dětem. Vlečku víte z traktoru jednoduše a rychle odpojit.

Starším dětem, které jsou již dostatečně zručné, můžete vybrat dětský traktor s nakladačem, rypadlem, které jsou skvělými podněty pro nové hry a další rozvoj dítěte.

6. Klakson na volantu

Téměř všechny dětské traktory na šlapání mají na volantu mechanický funkční klakson, který při jízdě děti s oblibou využívají.

7. Výrobce

Při koupi šlapacího traktoru doporučujeme zaměřit pozornost na produkty známých výrobců, jako je Falk, Smoby, Rolly Toys. Vývoji a výrobě dětských traktorů se věnují desítky let a jejich modely jsou nejen dokonale propracované, ale také vysoce kvalitní a pro hry dětí maximálně bezpečné.

Koupě dětského traktoru na šlapání pro dítě je skvělou volbou. Radost ním uděláte nejen klukům ale i dívkám. Pomocí této unikátní hračky může i vaše dítě objevovat, poznávat a zkoumat svět dospělých.

Doufáme, že i naše rady a tipy vám pomohou vybrat pro vaše dítě ten nejlepší dětský traktor na šlapání.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s přáteli ?

Napsat komentář