Jak vybrat houpací zvířátko pro dítě?

Houpací zvířátko patří k dárkem, který rozbuší srdíčko radostí každému dítěti. Podívejte se, jak vybrat pro vaše děťátko nejlepší houpací zvířátko.

Houpací koník patří k populárním hračkám již několik generací a ani lety neztrácí na své oblíbenosti. Nicméně, kromě koníka na houpání, můžete vašemu děťátko ze širokého sortimentu houpacích hraček vybrat houpací zvířátko v podobě slona, ​​lva, medvídka či berušky.

Jelikož houpání a hry mají děťátku přinést skutečnou radost a potěšení, podívejte se, jak vybrat pro vaše děťátko nejlepší houpací zvířátko.

Jak vybrat houpací zvířátko pro dítě?

Při výběru houpacího koně nebo zvířátka na houpání byste měli vzít v úvahu tyto parametry:

Věk dítěte

Houpací zvířátko dnes můžete koupit pro děti od 9 měsíců až do 7 let. Pro to při výběru si všímejte výrobcem doporučený věk.

Pro nejmenší děti vybírejte houpací zvířátko s opěradlem. Dostatečně vysoká zádová opěrka poskytne děťátku bezpečnou oporu při houpání.

Velikost hračky

Houpací zvířátka a koně na houpání se vyrábějí v různých velikostech. Pokud koupíte pro malé dítě velkého a vysokého houpacího koně, dítě bude mít pravděpodobně problém něj vysednout a na houpačce se udržet. Navíc o příliš velké houpací zvířátko dítě může rychle ztratit zájem, ba dokonce se ho může bát.

Naopak starší dítě na nízké houpačce bude mít velmi pokrčená kolena, ale také se může během houpání převrátit.

Jak vybrat správnou velikost zvířátka na houpání?

Dítě by mělo na houpacího koně vylézt bez vaší pomoci, sedět rovně, bez ohnutí páteře. Nohy by mělo mít v kolenou ohnuté cca v 90 ° úhlu a chodidlo by mělo mít bezpečně vsunuté v třmenech nebo položené na podložce.

Myslete také na to, že houpací zvířátko bude stát v dětském pokoji složené a tedy zabere určitý prostor.

Hmotnost dítěte a nosnost hračky

Při výběru modelu nezapomeňte zohlednit hmotnost dítěte a výrobcem stanovenou maximální nosnost hračky.

Stabilita

Každá houpačka skrývá v sobě potenciální nebezpečí, protože při špatné stabilitě a vysoké amplitudě houpání může dítě z houpačky spadnout. Všímejte si, proto při výběru zvířátka na houpání provedení konstrukce a její stabilitu.

Konstrukce houpačky by neměla být příliš lehká, protože během houpání bude málo stabilní a dítě se může převrátit. Vyberte si houpačku s dlouhými houpacími lamelami, které zajišťují stabilitu hračky a snižují riziko možného převrácení.

Upřednostněte pomalejší, ale bezpečnou houpačku.

Bezpečnost a kvalita

Houpací kůň nebo houpací zvířátko pro děti do 3 let roku by měl mít pohodlné opěradlo zad a bezpečnostní popruhy.

Houpací zvířatko pro nejmenší Dino

V případě, že je vaše dítě alergické, dejte přednost hračce z přírodních materiálů jako zvířátku z plyše.

Zvláštní pozornost věnujte houpačke, která je natřena barvou nebo lakem. Malé dítě rádo ochutnává všechno a houpací koník zřejmě nebude výjimkou. Ještě před koupí se informujte, jaké barvy a lak byly použity na nátěr hračky.

Základna konstrukce by měla být vyrobena ze silných a odolných materiálů šetrných k životnímu prostředí. Houpací základna musí být dostatečně pevná, široká a k hračce kvalitně připevněna.

Obvykle se používají speciální plasty, dřevo a kov, malované práškovými antikorozními barvami. Takové prvky jsou silné a netoxické. Skutečnost, že výrobek je vyroben z materiálů šetrných k životnímu prostředí, potvrzuje příslušný certifikát kvality.

Dětské houpací zvířátka by neměly mít žádné rohy, ostré hrany, části a všechny vyčnívající konce trubek by měly být bezpečně uzavřeny speciálními zátkami.

Při výběru houpacího zvířátka pro dítě do 3 let vezměte v úvahu také kvalitu sedadla. Dítě potřebuje pohodlné opěradlo a příčnou tyč, které se může držet (pokud je to model pro nejmenší).

Nejpřijatelnějším pro životní prostředí je dřevěný houpací kůň. Dřevo má dlouhou trvanlivost a dřevěný houpací koník bude dělat radost dětem i několik generací.

Dřevené houpací zvířatko

Při houpačkách, které jsou pokryty plyšem zkontrolujte, zda se vlákna neuvolňují.

Pohodlí

Při výběru houpacího koně či zvířátka je důležité, abyste vybrali hračku nejen krásnou, ale pro dítě i pohodlnou. Pohodlí děťátka během houpání ovlivňuje několik faktorů: výška dítěte, umístění rukojetí a opěrky nohou, sedadlo.

Plastové houpací zvířatko Chicco

Rukojeti, kterých se dítě bude držet, by neměly být umístěny nízko ani vysoko, aby na ruce dítěte nebyla vyvíjena nadměrná zátěž. Rukojeti by pro dítě neměly být tvrdé, aby nevedly k vzniku mozolů. Na dřevěné rukojeti můžete dát gumové nebo silikonové kryty.

Pokud chcete dosáhnout pro dítě maximální komfort, dávejte pozor na podnožku. Neměla by být kluzká, aby se z ní nohy dítě neklouzaly. mělo dítě nohy pevně batole bylo obtížné upevnit nohy.

Pokud kupujete houpacího koně, všímejte si také třmeny. Přednost dejte modelu se širšími třmeny, které víc víte výškově upravit.

Zvláštní pozornost věnujte sedadlu. Sedadlo musí být vyrobeny z vysoce kvalitních a odolných materiálů, které jsou však na dotyk příjemné. Šířka sedadla a jeho výška od země by měla odpovídat věku dítěte.

Dřevený houpací kůň houpací zvířatko Bayer

Pro děti do 3 let dejte přednost houpacím zvířátkům s měkkým, anatomicky tvarovaným sedadlem. Sedadlo by mělo mít také bezpečnostní popruhy a poměrně vysokou opěrka zad, aby se dítě mohlo pohodlně opřít.

Design

Houpací zvířátko se stane nezapomenutelným darem v případě, kdy houpací zvířátko vyberete v provedení, kterého se malé děťátko nezalekne. Nepříjemný moment překvapení a strach může zejména u dětí ve věku jednoho až dvou let vyvolat plyšové houpací zvířátko, například v provedení psa.

Proto při výběru houpacího zvířátka dejte přednost jemným barvám, veselým výrazem obličeje zvířátka a malé děťátko postupně na takový dárek zkuste připravit.

Další funkce

V současnosti kromě klasického houpacího koně najdete v nabídce hraček i koníka z dalšími funkcemi, například se zvukem ržání, cvalem koňských kopyt či světelnými efekty.

Hopací zvířatko se zvuky

Některé houpací zvířátka využijete i jako odrážedlo, protože jejich součástí jsou už i kolečka.

Z jakého materiálu koupit houpací zvířátko?

Houpací zvířátka se dnes vyrábějí ze dřeva, plastu, plyše, ale také z proutí či gumy. Každý z daných materiálů má své plusy i mínusy.

Plast

Houpací zvířátka vyrobené z plastu mají několik výhod. Jsou lehké, levné, odolné vůči povětrnostním podmínkám a nenáročné na čištění. Vyrábějí se v různých barvách a provedeních, například houpací koník, pejsek, krokodýl, autíčko, letadlo, ….

Hlavním mínusem plastových houpaček je potenciální toxicita hračky. Bohužel v nabídce prodejců najdete i hračky od neseriózních výrobců, proto vždy při koupi upřednostněte ověřenou značku. Například houpací koně americké značky Little Tikes vynikají vysokou kvalitou materiálu a těší se velké oblibě dětí i rodičů.

Little Tikes houpací zvířatko

Chcete houpací zvířátko využívat i venku, upřednostněte plastovou houpačku před dřevěnou. Plastový materiál je trvanlivý, odolný vůči povětrnostním změnám.

Dřevo

Dřevěný houpací kůň patří ke klasice. Je esteticky přitažlivý. Pokud koupíte houpacího koníka ručně vyřezávaného a malovaného, ​​stane se krásným doplňkem interiéru dětského pokoje.

Bino Dřevěné houpací zvířatko koník

Dřevo je na dotek velmi příjemné a voní. Dřevěný houpací kůň je stabilní, odolný a snadno se čistí. Mínusem je ve srovnání s platovým houpacími zvířátky vysoká cena a vyšší hmotnost.

Dřevo musí být pokryty barvami a lakem vyrobenými pouze na vodní bázi, proto se u prodejce informujte o použitých barvách a laku.

Pamatujete si dřevěného houpací kohouta? Radost z houpání na této populární houpačce můžete dopřát i vašemu drobečkovi 🙂

Houpací zvířatko Kohout

Plyš

Houpací koník nebo zvířátko vyrobené z měkkých materiálů vypadá téměř jako ve skutečnosti a děťátku takový dárek může „až dech vyrazit“ :-). Nicméně, plyšové houpací zvířátko nepatří k levným hračkám.

Plyšové houpací zvířátko se také těžší udržuje čisté. Jelikož plyš bývá poměrně rychle sběračem prachu, doporučujeme houpací zvířátko pravidelně vysávat. Navíc, při aktivním používání se plyš na místech kontaktu poměrně rychle opotřebovává.

Pokud vaše dítě trpí alergií na prach, dejte přednost raději houpačce z plastu nebo dřeva.

7 důvodů, proč koupit dítěti houpací zvířátko

Houpací zvířatko a odrážedlo v 1

  1.     Houpací zvířátko přináší dítěti nejen množství zábavy a radosti, ale má také pozitivní vliv na jeho vývoj.
  2.     Houpání pozitivně ovlivňuje psychiku dítěte. Houpání vyvolává pozitivní emoce, pomáhá děťátku uklidnit se a navozuje příjemnou psychickou pohodu.
  3.     Houpací zvířátko pro děti je vynikající simulátor, který rozvíjí vestibulární aparát dítěte a motorické dovednosti.
  4.     Houpání zlepšuje koordinaci. Pomáhá rozvíjet smysl pro rovnováhu.
  5.     Houpání podporuje rozvoj představivosti a fantazie.
  6.     Houpáním se posiluje svalstvo nohou a zad.
  7.     U dětí se houpáním rozvíjí smysl pro rytmus.

Houpací kůň nebo houpací zvířátko umožní vašemu dítěti ponořit se do vlastního pohádkového světa a zažít v něm množství dobrodružství.

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět i vašim přátelům, například sdílením na Facebooku.

Napsat komentář