Philips Avent Digitální chůvička SCD501/00-Recenze

Řešíte právě teď otázku, který dětský monitor koupit? Do první desítky nejprodávanějších dětských monitorů patří i Philips Avent Digitální chůvička SCD501 / 00. Podívejte se, jak funguje a jaké jsou zkušenosti rodičů s jejím používáním.Na první pohled Avent Digitální chůvička SCD501/00 zaujme cenou. Tento model patří totiž k nejlevnějším digitálním monitorům světoznámého holandského výrobce.

Obsah balení Avent Digitální chůvy SCD501/00

Philips Avent digitální chůvička SCD501/00 DECT se nachází v robustním kartonovém obalu s potiskem. Rozměry balení jsou 22 x 15,6 x 5,6 cm.

V balení elektronické chůvy Philips Avent SCD501/00 najdete:

 • rodičovskou a dětskou jednotku s napájecími zdroji
 • uživatelskou příručku.

Po rozbalení Philips Avent digitální chůvička SCD501/00 DECT zanechá dobrý dojem. Rodičovská i dětská jednotka jsou vyrobeny z kvalitního plastu s oblými hranami, aby byly pro dítě maximálně bezpečné. Vysílač (dětská jednotka) i přijímač (rodičovská jednotka) jsou velké cca 11x6x3 cm. Design je jednoduchý, ale elegantní.

Jak Philips Avent Digitální chůvička SCD501/00 DECT funguje?

Avent Digitální chůvička SCD501 jak funguje

Vysíllač SCD 501, tedy jednotka, kterou má dítě u sebe, musíte zapojit do sítě, protože při tomto modelu Philips Avent nenabízí možnost použití baterií.

Takže, když plánujete dětskou chůvu používat k monitorování děťátka i venku, model Philips Avent Digitální chůvička SCD501 / 00 DECT není pro vás vhodným řešením.

Přijímač, tedy rodičovská jednotka, funguje nejen po napojení do elektrické sítě, ale také ji lze používat s bateriemi. Napájení na baterie vám umožní volný pohyb uvnitř i venku s tím, že děťátko budete přes přijímač bezpečně slyšet.

 

Výrobce pro Philips Avent Digitální chůvu SCD501/00 DECT doporučuje používat:

 • 2x alkalické baterie typu 1.5V R6 AA nebo
 • 2x dobíjecí baterie typu 1.2 V R6 AA

Baterie do přijímače nejsou součástí balení babymonitora SCD 501. Pokud se rozhodnete pro nabíjecí baterie, nezapomeňte na vhodnou nabíječku, protože mateřská jednotka nemá funkci dobíjení.

Avent Digitální chůvička SCD501 skušenosti

Propojení dětské a rodičovské jednotky se po jejich zapnutí do režimu ON provede automaticky. Na obou jednotkách podržte tlačítko zapínání cca 3 sekundy. Indikátor připojení nadřazené rodičovské jednotce nejprve bliká červeně.

Po úspěšném párování se na rodičovské jednotce trvale rozsvítí zelené kontrolní LED světélko „link“ (spojení). V případě, že se spojení nevytvoří nebo je dětská jednotka vypnutá, kontrolka „link“ bliká červeně a rodičovská jednotka pípá.

 

Přenos signálu

Philips Avent digitální chůvička SCD501/00 pracuje s technologii DECT, která zabraňuje jakémukoliv odposlechu při jejím používání. Standard DECT používaný pro přenos dat z velké části vylučuje také rušení jinými zařízeními, jako např. rádii nebo jinými dětskými monitory v sousedství.

Díky DECT technologii má Philips Avent Digitální chůvička SCD 501/00 správný rozsah, bezproblémový přenos a přenáší pouze dokonale čistý zvuk z vaší dětské jednotky.

 Volba kanálu

Společnost Philips Avent nám při digitální chůvě SCD501 usnadnila i výběr komunikačního kanálu. Na rozdíl od analogových babymonitorů, si Philips Avent Digitální chůvička SCD501/00 automaticky vybere volný kanál z velkého množství dostupných kanálů.

Dosah

Dosah dětské chůvy Philips Avent DECT SCD501/00 je venku až 300 metrů, v bytech a domech cca 50 metrů. Dosah zařízení ovlivňuje samotné prostředí, ve kterém dětský monitor používáte. Například mokré a vlhké materiály, hrubé železobetonové stěny, kovové desky způsobují zeslabení signálu.

V případě, že se dostanete s rodičovskou jednotkou z dosahu dětské jednotky Avent Digitální chůvička SCD 501/00 zareaguje pípáním a blikáním diody červeně.

Režim Smart ECO

Philips Avent Digitální chůvička SCD501/00 má díky automatickému režimu Smart ECO nízkou spotřebu energie. Smart ECO automaticky přepíná chůvu do úsporného režimu, a tak můžete dětský monitor používat 24 hodin denně.

Chcete maximálně využívat úspory energie a prodloužit životnost baterií, pak oceníte inteligentní řešení od Avent. Protože, čím menší je vzdálenost mezi přijímačem a vysílačem, tím nižší je spotřeba energie.

Indikátor hlasitosti

Aktuální hladinu hluku vám na dětské vysílačce Avent SCD501 signalizuje i 5 světelných diod. Světelné LED indikátory na rodičovské jednotce se aktivují v případě, že dětská jednotka zachytí nějaký zvuk.

Tento vizuální indikátor hlasitosti oceníte v případě, kdy máte na rodičovské jednotce ztlumen nebo vypnutý zvuk.

Noční světlo

Součástí elektronické chůvy Philips Avent SCD501/00 je i noční osvětlení. Tlumené světlo pomáhá dítěti překonat strach z tmy a urychlit proces usínání, ale mnohé maminky ho využívají i při nočním krmení nebo přebalování děťátka.

Noční světlo zapnete a vypnete pouhým stisknutím tlačítka na dětské jednotce. Bohužel nevíte ho aktivovat přes rodičovskou jednotku.

Naše hodnocení Philips Avent Digitální chůvy SCD501 / 00

Avent digitální chůvička SCD501 / 00 je elegantní a dobře promyšlené zařízení, které vám zajistí spolehlivé monitorování děťátka.

plusy:

 • velmi dobrý přenos signálu
 • čistý zvuk bez šumu a rušení
 • jednoduché ovládání
 • dobrý dosah (interiér až 50m, exteriér až 300m)
 • noční světlo
 • velmi dobrý poměr cena / výkon
 • ekonomický režim ECO s úsporou energie
 • indikátor hladiny hluku

mínusy

 • dětská jednotka napájena pouze ze sítě
 • rodičovská jednotka nedobíjí baterie
 • chybí funkce obousměrné komunikace
 • světlo můžete ovládat pouze na dětské jednotce

Pokud patříte k těm rodičům, kteří hledají kvalitní a snadno použitelný dětský monitor za dobrou cenu, pak bude pro vás Avent Digitální chůvička SCD501 / 00 dobrou volbou.

Základní technické parametry Avent SCD501 / 00

 • bezdrátový digitální přenos, technologie DECT
 • dosah ve volném prostoru až 300 m
 • dosah v interiéru až 50 m
 • napájení dětská jednotka – el. síť 220-240V
 • napájení rodičovská jednotka – el. síť 220-240V, baterie 2 x 1,5V R6 AA nebo 2 x 1,2V dobíjecí R6 AA
 • provozní čas s bateriemi – až 24 hodin
 • počet kanálů: 120
 • rozměry balení: 22,2 x 15,6 x 5,6 cm

Avent Elektronická chůva SCD501 / 00 – zkušenosti a recenze

Lucie:

Hledali jsme jednoduchý, ale kvalitní dětský monitor bez videa. Po dlouhém porovnávání jsme si vybrali Avent Digitálnulnu chůvu SCD501. při výběru rozhodl především dobrý poměr ceny a výkonu. V podstatě jsme s babymonitorem spokojeni. Spojení a kvalita přenosu jsou opravdu dobré.

Při koupi jsme neuvažovali nad tím, že bychom monitor využívali i na zahradě, ale v současnosti považujeme za velký nedostatek to, že dětská jednotka nefunguje na baterie. Dalším mínusem je, že rodičovská jednotka fungující na baterie až tak dlouho nevydrží, proto rozhodně doporučuji koupit dobíjecí baterie i s nabíječkou.

Zuzana:

Babymonitor Averno používáme už téměř rok a jsme velmi spokojeni. Je velmi jednoduchý na ovládání. Nemá žádné zbytečné tlačítka. Obě jednotky jsou lehké. Jelikož chůvu používáme pouze v interiéru, nevím posoudit její použití na baterie.

Vilém:

Elektronická chůva vypadá dobře. Přenos zvuku je také OK, ale nelíbí se mi, že dětská jednotka nelze používat na baterie. Na druhé straně, rodičovská jednotka se při používání baterií nedá dobít pomocí adaptéru. 2 klasické baterie nám vydržely 3 dny, takže jsme museli koupit dobíjecí baterie i s nabíječkou.

Napsat komentář