Objevte nejlepší magnetické stavebnice pro děti

Trápíte se nad výběrem zajímavé hračky pro vaše dítě? Poznejte nejlepší magnetické stavebnice pro děti a váš problém snadno vyřešíte.

Vybrat pro dítě zajímavou hračku bývá občas složité, zejména v případě, kdy dítě má doma spoustu hraček. Ale dilema, jakou hračku koupit, řeší i mnozí rodiče, kteří chtějí koupit dítěti pěknou a kvalitní hračku, se kterou se bude dítě hrát delší období. Jednou z možností je nechat se inspirovat a poznat nejlepší magnetické stavebnice pro děti.

Na trhu s dětskými výrobky je zastoupena celá škála vzdělávacích her pro všechny věkové kategorie. Každý rodič se snaží vybírat pro své dítě nejen hezké, ale i zajímavé hračky. A pokud hračka přispívá k rozvoji dovedností dítěte, pak ji můžeme považovat za ideální. Své místo mezi ideálními hračkami mají i magnetické stavebnice.

Magnetické stavebnice se objevily sice teprve nedávno, ale neuvěřitelně rychle si získaly srdce dětí a rodičů. Magnetické stavebnice umožňují dětem hrát si, experimentovat a tvořit. Při hře si děti rozvíjejí fantazii, kreativitu, logické myšlení, paměť. Trénují trpělivost, pozornost a jemnou motoriku.

Jak vybírat magnetické stavebnice

V současnosti nám již výrobci nabízejí širokou škálu magnetických stavebnic pro děti a každý rok přibývají další variace této populární hračky. Magnetická stavebnice je univerzální hračka, se kterou se rády hrají chlapci i dívky v každém věku. Dokonce hry s magnety nabízejí výrobci už i pro nejmenší děti.

Pokud nevíte, jaký dárek pro dítě koupit, vyberte si magnetickou stavebnici. Inspirujte se nejlepšími magnetickými stavebnicemi. Jedinou podmínkou vašeho výběru je věk dítěte, pro které stavebnici vybíráte.

Nejlepší magnetické stavebnice pro děti

Magnetická stavebnice Geomag Glow 64

Geomag jsou jedinečné magnetické stavebnice pro děti od 3 let. Stavebnice funguje na principu magnetismu. Jednoduchost a neskutečná variabilita jsou hlavními klady této švýcarské stavebnice.

Geomag magnetické stavebnice se série Glow tvoří magnetické tyčinky s délkou 6 cm, které ve tmě svítí, poniklované kuličky o průměru 12,7 mm a panelové výplně různých geometrických tvarů. Na každou kuličku můžete připojit až 14 tyčinek. Přesto je stavebnice velmi variabilní a přináší zábavu na celé hodiny.

Geomag magnetické stavebnice Glow

V balení magnetické stavebnice Geomag Glow 64 najdete celkem 64 dílků:

 • 30 tyčinek
 • 30 poniklovaných kuliček
 • 4 podstavce – 2 černé čtvercové podstavce a 2 svítící pětiúhelníkové podstavce.

Pomozte svým dětem v rozvoji a darujte jim unikátní, ve tmě svítící, magnetickou stavebnici Geomag Glow.

Systém stavebnice Geomag je založen na velmi silných magnetech, které dokáží udržet pohromadě i velmi složité stavby. Všechny součásti stavebnice mají silnou odolnost proti opotřebení a o její absolutní zdravotní nezávadnosti svědčí mnoho testů a certifikátů.

Série magnetických stavbníc Geomag Color Glow přináší kreativní svět, kde si děti mohou vytvořit vlastní stavby podle své fantazie, kterou si při hraní rozvíjejí, stejně jako jemnou motoriku. Jednotlivé dílky ve tmě svítí.

104 dílků pro skládání, hru a zábavu najdete v balení Geomag Kids Glow 104.

Dětská magnetická stavebnice Geomag

Magnetická stavebnice SUPERMAG – SuperMax Fluo

Skvělá magnetická stavebnice pro děti od 3 let, která rozvíjí jejich kreativitu, prostorové vnímání a motoriku rukou. Skládá se ze silně zmagnetizovaných kuliček a kolíků s fosforeskující povrchovou úpravou, takže ve tmě svítí, což jistě potěší většinu dětí.

Supermag magnetická stevbnice pro děti

Stavebnice nemá předem určený určitý tvar, záleží tedy čistě na představivosti vašeho dítěte, jaký obrazec ze stavebnice vytvoří. Díky této vlastnosti zabaví děti na dlouhou dobu, budou se snažit objevovat stále nové a nové tvary. Supermag je nejen výbornou konstrukční hračkou, ale zároveň výbornou pomůckou pro stavění molekulárních modelů.

Stavebnice SUPERMAG – SuperMax Fluo se skládá celkem ze 44 dílků:

 •      6 dlouhých kolíků
 •      18 kratších kolíků
 •      20 kuliček.

Zábavné magnetické stavebnice Supermag nabízejí neomezené množství kombinací. Tato edukační stavebnice rozvíjí dětskou kreativitu, napomáhá ke zlepšení prostorového vnímání a rozlišování tvarů.

Speciální technologie výroby zajistila, že dílky jsou velmi silně zmagnetizované ak jednomu dílu tak můžete připojit až 50 jiných dílů stavebnice. Supermag slouží nejen jako hračka, ale i jako výborná pomůcka ke stavbě molekulárních modelů.

Supermag magnetická stavebnice Supermaxi klasik

Zahrát se s magnetickou stavebnicí mohou už i děti od 3 let, pro které je určena stavebnice Supermaxi klasik od Supermag.

Supermag magnetické stavebnice pro nejmenší

Děti si ze 66 dílků, které se nacházejí v balení mohou vytvořit v 3D prostoru rozličné předměty. Fantazii se meze nekladou! Stavebnice rozvíjí představivost, jemnou motoriku, kreativitu a prostorové vnímání.

V balení magnetické stavebnice Supermaxi klasik najdete:

 •      6 x krátké tyčinky
 •      30 x dlouhé tyčinky
 •      30 x kuličky.

Tyčinky jsou vyráběny v pěti základních barvách: červená, modrá, žlutá, bílá a zelená, ale v jednom balení jsou vždy tyčinky pouze ve dvou barvách.

SmartMax Start Plus magnetické stavebnice pro děti od 1 roku

Belgické magnetické stavebnice SmartMax představují ideální hračku pro děti od 1 roku. Z přiložených dílků dle návodu snadno sestavíte různé 2D tvary nebo dokonce i 3D objekty.

Velikost jednotlivých kusů stavebnice je přizpůsobena malým dětským ručkám. Během sestavování děti procvičují umění trpělivosti, koncentrace a rozvíjejí prostorovou představivost a fantazii.Malé děti začínají stavět první stavby a seznamují se s magnetickými dílky. V balení naleznete i brožurku s ukázkami, co všechno je možné z této soupravy postavit.

Smartmax magnetické stavebnice

SmartMax Start Plus startovací souprava magnetické stavebnice pro nejmenší obsahuje:

 •      3 velké tyčky (dlouhé 12 cm)
 •      12 středních tyček
 •      8 spojovacích koulí.

Všechny díly víte následně kombinovat s jinými modely magnetických stavebníc SmartMax.

Magformers magnetická stavebnice Rainbow

Magformers magnetické stavebnice otevírají dětem od 3 let barevný svět magnetických dílků.

Magformers magnetické stavebnice pro děti

Dětská magnetická stavebnice Magformers Rainbow se skládá z:

 •      30 dílků
 •      12 trojúhelníků
 •      18 čtverců

Dílky v barvách duhy umožňují dětem skládat domky, malé hrady, kostky, garáže, rakety a mnohé jiné výtvory dle vlastní fantazie.

Kreativní magnetické stavebnice Magformers jsou vynikajícím dárkem pro každé dítě. Rotující magnety jsou uzavřeny v několikavrstvé plastovém obalu a tím se jednotlivé dílky – skládačky vždy dokonale spojí. Hra se stavebnicemi Magformers rozvíjí u dětí jemnou motoriku, podněcuje tvořivost, učí děti barvy a základní geometrické tvary.

Pokud hledáte výjimečný dárek, pak je magnetická stavebnice Magformers ta správná volba.

Proč koupit dítěti magnetické stavebnice?

Magnetické stavebnice dávají dítěti příležitost pro různé hry. Po složení jednotlivých modelů se dítě může hrát podle vlastní fantazie. Navíc, magnetické stavebnice:

 • rozvíjejí nápadité myšlení
 • pomáhají při učení zapamatovat si jména figur, tvarů a barev
 • „nutí“ obě hemisféry v mozku pracovat současně
 • stimulují rozvoj logických a motorických dovedností
 • vzbuzují zájem o dítě o hru
 • rozvíjejí fantazii a tvořivost dítěte
 • učí dítě k trpělivosti
 • rozvíjejí paměť, logické a prostorové myšlení
 • přispívají k rozvoji inteligence dítěte

Díky široké nabídce, víte dnes vybrat magnetické stavebnice pro děti v jakémkoliv věku.

Jak si správně vybrat magnetické stavebnice?

 

Pokud chcete, aby byly pro děti magnetické stavebnice nezapomenutelným dárkem, pak při jejich výběru zohledněte následující kritéria:

Kvalita

Před zakoupením zkontrolujte, že magnetická stavebnice je vyrobena z kvalitního materiálu. Magnetické stavebnice známých značek jsou kvalitně zabalené a samotné detaily jsou namalovány v jasných barvách.

Na žádném dílku stavebnice by neměly být žádné ostré hrany.

Magnety by měly být pevně vsazeny uvnitř stavebních prvků bez rizika jejich vypadnutí.

Magnetické stavebnice kupujte od ověřených výrobců, protože při levném padělek můžete vážně ohrozit zdraví vašeho dítěte. Mezi přední výrobce magnetických stavebnic, kteří dbají na vysokou kvalitu a bezpečnost patří společnost Geomag a Magformers.

Počet dílků

Čím více prvků v soupravě, tím lépe, protože různé tvary umožní vašemu dítěti ukázat představivost a vytvářet velké struktury. Pokud je počet kusů malý, pak bude hra se stavebnicí dítě nudit.

Magnetická síla

Magnetická síla charakterizuje kvalitu stavebnice. Pokud je magnetická přitažlivost dostatečně silná, pak bude moci dítě vytvářet působivé stavby a struktury. Magnetickou sílu dokážete jednoduše zkontrolovat i vy.

Vezměte jednu tyčinku a přiložte ji k většímu množství kuliček. Pokud tyčinky přitáhne 5 nebo více kuliček, síla magnetu je skvělá. Podobným způsobem víte zkontrolovat sílu magnetů v plochých částech stavebnice.

Výběr podle věku dítěte

Magnetické stavebnice vybírejte vždy s ohledem na věk dítěte, kterému stavebnici kupujete, protože:

 • příliš malé části mohou být velmi nebezpečné pro malé děti. Mohou je spolknout a udusit se.
 • magnetické stavebnice určené pro nejmenší děti obsahují obvykle jen několik dílků, a pro starší děti nejsou zajímavé. Naopak malé děti ještě při hře nepotřebují mnoho stavebních prvků, protože jsou pak ze hry zmatené.

Magnetické stavebnice pro děti od 1 do 6 let

Pro děti mladší než jeden rok vyberte magnetické stavebnice se zvířátky, vláčky a podobně. Podpoříte tím rozvoj slovní zásoby.

Magicube magnetické stavebnice pro děti od 1 roku

Pro děti od 1 do 3 let jsou vhodné magnetické stavebnice s malým počtem dílků, ze kterých vede poskládat první stavby.

Od 3 do 6 let věku doporučujeme magnetické stavebnice s obrázky písmen, prvních slabik nebo magnetické mozaiky.

Magnetické stavebnice pro děti od 6 let

Pro děti od 6 do 99 let bude váš výběr omezován jedině vaším finančním rozpočtem.

Magnetické stavebnice nejsou však jen skvělým dárkem pro děti, ale vám jako rodičům poskytují jedinečnou příležitost, jak podpořit zdravý vývoj dítěte, eliminovat jeho pobyt u počítače, tabletu nebo televizoru. Využijte magnetické stavebnice také na to, abyste s vašimi dětmi strávili více krásných společných chvil, na které budete rádi vzpomínat i o pár desítek let.

Líbil se vám článek? Tak ho sdílejte se svými přáteli, například na Facebooku nebo jim ho pošlete mailem.

Napsat komentář