Tipy, jak vybrat dobrou čepici pro děti

Čepice pro děti je v šatníku dětí nezbytností. Nevíte, jakou čepici pro dítě vybrat? Přečtěte si tipy, jak správně vybrat dětskou čepici a na co si dát pozor při jejím výběru.

Čepice pro děti jsou nejen pouze stylovým módním doplňkem. Uši dítěte jsou mnohem více náchylnější k infekci a zánět, které mnohdy provází vysoká horečka a velká bolest. Předejít bolesti a zánětu uší vám pomůže správná čepice pro děti.

7 kritérií, které splňuje dobrá čepice pro děti

Při výběru dětského čepice byste neměli věnovat pozornost jen barvě a střihu. Čepice pro děti, která má plnit ochrannou funkci uší musí splňovat několik důležitých kritérií:

Odolná vůči větru

Jelikož hlavním úkolem čepice je chránit uši dítěte a poskytnout jim teplo, čepice pro děti musí být vyrobena z materiálu, který je odolný vůči větru. Zimní čepice pro děti by měla kromě uší zakrývat také část obličeje a bradu.

 Jarní a podzimní čepice pro děti, čepice na zimu musí být vyrobeny z materiálu z vyšší hustotou, jako letní čepice.

Hypoalergenní

Materiály, ze kterých se čepice pro děti vyrábí, nesmí u dítěte vyvolat podráždění a alergii. Ujistěte se, že dítě nemá alergie na materiály, ze kterých je čepice pro děti zhotovená.Pred nákupem zkontrolujte materiálové složení, které musí výrobce uvádět.

Zimní čepice pro děti by měly mít podšívku z přírodních materiálů s použitím syntetických nití, které pomáhají udržet optimální tvar čepice. Může to být akryl nebo elastan. Kožešina by měla být měkká a ne pichlavá, v opačném případě bude dráždit pokožku dítěte a nošení takové čepice bude pro dítě velmi nepříjemné.

Dávejte pozor na různé třpytivé ozdoby, flitry, lesklé potisku atd., Protože mohou vykazovat zvýšený obsah niklu, jiných těžkých kovů, nebo ftalátů, které mohou vyvolat alergii a jiné zdravotní komplikace.

Pokud během nošení čepice, zaznamenáte u dítěte zarudnutí, vyrážky, nahraďte ji jinou.

Dobře sedí na hlavě

Dětská čepice musí mít správnou velikost. Neměla by padat dítěti do čela, ale také by se neměla při pohybu posouvat směrem nahoru.

Komfortní

Čepice pro děti musí být při nošení pohodlná. Dítě nesmí tlačit, ani mu padat. Nesmí ho „škrábat“, což se nejčastěji stává při vlněných a kožešinových čepicích.

Nošení čepice by se nemělo stát pro dítě trestem.

Přizpůsobená počasí

Dětská čepice musí odpovídat aktuálnímu počasí. Zima rovněž pocení jsou pro organismus škodlivé, proto dbejte na správný výběr čepice. Orientujte se podle vlastních pocitů.

Pokud se oteplí, nenuťte dítě nosit na hlavě teplou zimní čepici, pod kterou se bude potit.

Kvalitní

Kvalitní čepice pro děti si drží svůj tvar. Nenatahuje se, při praní neztrácí barvy.

Dítěti se musí líbit

Zejména u dětí, které si umí už říct, co se jim líbí a co ne, respektujte jejich názor. Nekupujte dítěti čepici, která se mu nelíbí, protože ji nebude chtít vůbec nosit.

Jakou velikost čepice potřebuje vaše dítě?

Při výběru správné velikosti je nejlepší volbou čepici přímo vyzkoušet. Při nákupu bez dítěte, resp. nákupu přes internet vybíráte čepici podle obvodu hlavy vašeho dítěte.

Výběr čepice pro dítě podle obvodu hlavy:

Teplá čepice pro děti

od narození do 3 měsíců – 35-40 cm;

3 – 6 měsíců – 41-44 cm;

od 6 do 12 měsíců – 44-46 cm;

1-2 roky – 46-48 cm;

2 – 3 let – 48-50 cm;

3 -5 let – 50-54 cm;

5 – 8 let – 52-56 cm.

 

Při koupi čepice ze syntetického materiálu, vezměte čepici o 1-2 cm včšiu, jako je obvod hlavy dítěte.

Druhy dětských čepic

Na rozdíl od dospělých, by měly děti mít vhodnou pokrývku hlavy po celý rok a tak dětské čepice rozdělujeme na zimní, přechodné a letní.

Zimní čepice pro děti

Výběr správné zimní čepice pro děti je velmi důležitý, protože přes hlavu uniká až 70 % tělesného tepla. Navíc dobrá zimní čepice poskytuje dítěti ochranu před chladem, větrem, deštěm a sněhem.

Zimní dětské čepice můžeme rozdělit na šité a pletené.

Zimní pletené čepice pro děti

Pletené dětské čepice se vyrábějí ze 100% acrylu.

Šité dětské čepice

Zimní čepice pro děti z kožešiny

Velmi populární jsou šité čepice pro děti, které obvykle tvoří dvě vrstvy. Vrchní díl čepice se šije ze 100% polyesteru a na podšívku se používají materiály jako plyš, flees, bavlna, polar-flees.

Mezi zimními čepicemi mají své stálé místo čepice vyrobené z přírodní nebo umělé kožešiny s podšívkou.

Pro děti, které si dávají čepici dolů, vyberte model se šňůrkami.

Přechodná čepice pro děti

Na jaře a podzim je ideální přechodná čepice. Je přiměřeně teplá, ale hlava dítěte se v ní nepotí, protože se obvykle vyrábí z měkkých úpletů. Úplet chrání uši dětí před chladem a větrem, ale zároveň je prodyšný.

Při výběru podzimní a jarní čepice pro děti upřednostněte modely ušité z úpletových materiálů s vysokým podílem bavlny, který doplňuje lycra. Bavlna je přírodní materiál, na který jemná dětská pokožka velmi dobře reaguje. Lycra dodává čepici elasticitu a správný tvar. Tedy čepice se po praní nenatahuje, zachovává si svůj tvar i velikost a na hlavě dobře drží.

Jelikož malé děti mají tendenci dávat si čepici z hlavy dolů, vyberte jim model s tkaničkami, které lehce uvážete pod bradou děťátka.

Letní čepice pro děti

I když je venku teplo, dítě by mělo mít hlavu chráněnou vhodnou letní čepicí, kloboučkem, kšiltovkou nebo šátkem. Při výběru letní čepice vybírejte modely ušité ze vzdušného bavlněného materiálu.

Letní čepice pro děti

Bez čepice vystavujete dítě riziku. Přehřátí hlavy a celého organismu není dobře podceňovat.

Jak prát dětské čepice

Dětskou čepici perte podle instrukcí výrobce. Způsob praní jakož i teplota vody, ve které můžete čepici vyprat závisí na použitých materiálů. Správně zvoleným způsobem praní čepice pro děti neztratí svůj tvar, barvu a strukturu materiálu.

Vlněné, kašmírové jakož i pletené čepice s bambulkami doporučujeme prát ručně.

Napište nám do komentářů, jaké jsou vaše zkušenosti s koupí čepice pro děti

Napsat komentář