Jak vybrat pro dítě nejlepší elektrické vozítko?

Hledáte pro vaše dítě výjimečný dárek? Darujte mu elektrické vozítko. Aby dětskou radost nic nepokazilo, měli byste při výběru elektrického vozítka vzít v úvahu několik důležitých kritérií.

Moderní výrobci nabízejí širokou škálu dětských elektrických vozidel, které se liší designem, velikostí ale také dalšími funkcemi. Dětské elektrické vozítko dává dítěti příležitost cítit se jako skutečný řidič, závodník formule nebo účastník Rally Dakar.

Co je elektrické vozítko?

Dětské elektrické vozítko je plnohodnotné vozidlo, které funguje na baterii. Elektrické vozítko se dává do pohybu po stisknutí pedálu, resp. dálkového ovládání. Konstrukce dětských elektrických vozidel je podobná konstrukci skutečných automobilů. Mají brzdy, světlo, zpátečku a dokonce i převodovku.

Některé modely jsou vybaveny dokonce rádiovým přijímačem.

Od skutečných aut se liší velikostí, způsobem pohonu a samozřejmě rychlostí, která je nižší a pro jízdu dětí bezpečná.

Elektrické vozítko však pro dítě není jen hračka, ale i způsob, jak získat nové užitečné dovednosti. Dítě se cítí zralejší a vážnější, získává pocit zodpovědnosti, vyvíjí se u něj prostorové vnímání, koordinace, seznamuje se s pravidly silničního provozu a zvyšuje se důvěra ve vlastní schopnosti.

Na trhu jsou stovky různých elektrických vozidel pro chlapce i dívky, a proto byste ještě před nákupem měli přesně vědět, co od elektrického vozítka očekáváte, pro jaké staré dítě ho kupujete, jaký model chcete a kolik jste ochoten za elektrické autíčko pro dítě utratit.

Druhy elektrických vozítek

Stejně jako v případě skutečných automobilů, i dětské elektrická vozítka jsou rozděleny do několika kategorií: sedany, džípy, čtyřkolky, motocykly, traktory. Odlišují se nejen provedením, ale také rozměry, hmotností, výkonem, rychlostí a podmínkami použití, proto byste měli ještě před nákupem vědět, v jakých podmínkách bude dítě na elektrickém vozítku jezdit.

Sedan – elektrické vozítko pro děti

Elektrická vozítka pro děti typu Sedan jsou minikopie moderních vozidel populárních značek, jako BMW, Audi, Mercedes-Benz, Bugatti, Lamborghini. Při tomto typu si můžete vybrat modely pro chlapce a dívky různého věku.

Elektrické vozítko Audi

Dokonce, radost z jízdy v „skutečném“ autě můžete dopřát i těm nejmenším, protože mnohé elektrické autíčka víte ovládat pomocí dálkového ovládání. Elektrické autíčko bude dělat radost malým závodníkům na rovném povrchu.

Džípy

Čtyřkolové džípy jsou elektrická vozítka pro děti od 5 let. Vyznačují se výbornou manévrovatelností, stabilními koly vyrobenými z gumy a silnou baterií. V závislosti na modelu, dokáží vyvinout dost slušnou rychlost a maximální výkon těchto dětských elektrických vozidel může být až 24 voltů. Jsou vhodné pro pohyb na nerovném terénu.

Ďetské elektrické vozítko Jeep

Elektrické čtyřkolky pro děti

Dětské elektrické čtyřkolky jsou další možností, jak připravit dítěti obrovské překvapení. Elektrické čtyřkolky pro děti kombinují funkce džípu a motocyklu a většina výrobců je vyrábí pro děti od 3 let. Čtyřkolky pro děti jsou podobně jako i jiné dětské elektrická vozítka replikou skutečných terénních čtyřkolek.

Elektrické vozítko čtyřkolka pro děti

Elektrické motorky pro děti

Elektrické motorky pro děti jsou dvoukolová a tříkolová vozidla, která dítě dává do pohybu stlačením pedálu. Dětské elektrické motorky se liší výkonem i designem. V různorodé nabídce, v závislosti na věku dítěte, najdete dětské verze známých značek, ale také modely s imitací oblíbených kreslených postaviček. Výběr závisí na vašich osobních preferencí. V každém případě dětská elektrická motorka dítě potěší.

Elektrické vozítko pro děti motorka

Elektrické autíčko dvoumístné

Máte doma více dětí? Ideální volbou pro vás je dvoumístné elektrické autíčko Nemusíte mít obavy, že vozítko nezvládne dvojnásobné zatížení. Tyto modely výrobci konstruují se zvýšenými provozními parametry. Z technického hlediska jsou všechny elektrická vozítka pro dvě děti vybavené pro bezpečné a pohodlné dětské výlety.

Elektrické vozítko pro 2 děti

Elektrické auta pro dvě děti mají několik motorů nebo jeden výkonnější, větší kapacitu baterie nebo baterie dvě. Pro jízdu 2 dětí najednou je přizpůsobena i konstrukce a maximální zatížení elektrického auta. Prostorný interiér s ergonomickými sedadly, každé se samostatným bezpečnostním pásem, poskytuje dostatek pohodlí pro obě děti.

Elektrická vozítka pro děti podle věku

Věk dítěte, pro které elektrické vozítko, je nejdůležitějším kritériem při vašem výběru především z bezpečnostních důvodů. Dětská elektrická vozítka se liší rozměry, ale i technickými parametry.

Elektrické vozítko pro děti od 1 do 5 let

Pro děti od 1 do 2 let vybírejte modely s jednoduchým ovládáním, protože u dítěte v tomto věku ještě není koordinace a součinnost pohybů dokonale rozvinutá. Rychlost je poměrně nízká, a to do 2 km / hod. Ideálním řešením je elektrické autíčko pro děti s dálkovým ovládáním, pomocí kterého auto ovládají rodiče.

Elektrická vozítka pro děti od 3 do 5 let se již vyrábějí se dvěma nebo čtyřmi hnacími koly, brzdou a plynovým pedálem. Maximální rychlost je přísně limitovaná. Elektrické autíčko se může pohybovat maximálně rychlostí 5 – 6 km / hod. Nosnost elektrických vozidel určených pro děti do 5 let je také omezena, obvykle je maximální zatížení hračky stanovené do 25 – 30 kg.

Elektrická vozítka pro děti od 5 do 8 let

Pro děti od 5 do 8 let si můžete vybrat modely, které jsou kopií značek BMW, Hummer, Mercedes, Audi, elektrické motorky, jeepy či čtyřkolky. Dětská elektrická vozítka v této věkové skupině mají vyšší nosnost, ale také rychlost. Dítě si může jízdu užívat při rychlosti 8 – km / hod.

Elektrická vozidla pro děti od 8 do 12 let

Elektrické čtyřkolky, motorky či jeepy dokáží vyvinout rychlost až 10 – 11 km / hod. a radost z jízdy se stává pro dítě vzrušující zábavou. Tyto modely elektrických vozidel mají účinný bezpečnostní systém, aby byla jízda pro dítě maximálně bezpečná.

Jak se zvyšuje výkon, rychlost a rozměry dětského vozidla, zvyšuje se i maximální zatížení. Elektrická vozidla pro děti od 8 do 12 let mají obvykle nosnost až 60 kg.

Auta, motorky a elektrické čtyřkolky pro děti od 12 let

Pro děti od 12 let najdete téměř skutečné elektrická vozítka s plynovým pedálem, převodovkou, světly a samozřejmě s vyšší nosností (do 120 kg) a rychlostí, která může být až 30 km / hod.

Na co myslet při koupi elektrického vozítka pro děti

Samozřejmě, nejdůležitější věc je, že elektrické autíčko, čtyřkolka či motorka se dítěti bude líbit, ale při výběru byste měli vzít v úvahu několik důležitých kritérií:

Věk dítěte

Při nákupu elektrického vozítka pro dítě věnujte pozornost věkové hranici, tedy od a do jakého věku je elektrické vozítko pro dítě vyhovující. Výrobci vždy přizpůsobují velikost, výkon a kapacitu baterie jakož i složitost řízení určité věkové skupině. Čím vyšší výkon elektrické vozítko pro děti má, tím má větší rychlost.

Nekupujte dětské elektrické vozítko pro mladší děti, než je doporučená věková hranice výrobce.

Rozměry a nosnost

Od rozměrů a maximální nosnosti závisí celkový výkon, rychlost dětského elektrického vozidla a komfortní používání.

Pro nejmenší děti vybírejte elektrické autíčko s dálkovým ovládáním, pomocí kterého budete zpočátku ovládat auto vy.

Výkon baterie

Elektrická vozidla pro děti najdete s různým výkonem baterie, 12V, 24V nebo 36V. Čím vyšší je napětí, tím silnější je motor elektrického vozidla a vyšší maximální rychlost. Pro děti do 3 let stačí 12 voltový model, pro starší děti jsou lepší vozidla s 24V nebo 36V baterií.

Při bateriích s vyšší kapacitou elektrické autíčko dosahuje vyšší rychlost a prodlužuje se i doba používání vozidla. Výkon také ovlivňuje celková hmotnost elektrického vozidla, jeho zatížení, rozměry a rychlost.

Například elektrické autíčko se 6V motorem může dosáhnout rychlosti 3 km / h, a proto je vhodnější pro malé dítě. Avšak při 36V baterii, dokáže elektrické vozidlo jet rychlostí až 20 km / h, a proto bude více vyhovovat dětem ve věku 10-15 let.

O výkonu baterie získáte informace na obalu, u prodejce a při nákupu přes internet by měl být tento údaj uveden v popisu výrobku.

Pokud je tedy například uveden typ baterie 6V 4Ah, baterie má napětí 6 voltů a kapacitu 4 ampéry. Čím vyšší jsou tato čísla, tím silnější je motor, ale i cena dětského elektrického vozidla.

Rychlost

Ujistěte se, že je maximální rychlost, kterou dokáže elektrické vozidlo vyvinout, bude pro vaše dítě bezpečná.

Kola

Elektrické vozítko pro děti s kvalitními koly

Elektrická vozidla pro děti najdete v nabídce s plastovými i gumovými koly. Pro nejmenší děti, které jezdí pomalu po místnosti nebo na asfaltu postačí model s plastovými koly. Ve všech ostatních případech dejte přednost vozidlu s gumovými koly.

Většina dětských automobilů je určená pro jízdu na ideálním povrchu, v interiéru, na betonu, asfaltu, a proto je nepoužívejte na jízdu na nerovném povrchu. Elektrické autíčko by se mohlo vážně poškodit.

Pokud předpokládáte, že dítě bude jezdit po písku, trávě či nerovném povrchu, pak upřednostněte model s pohonem všech kol.

Detaily

Kupujete elektrické vozítko pro nejmenší? Všímejte si každý detail. Dají se dveře na něm otevírat? Víte ho ovládat pomocí dálkového ovladače? Má bezpečnostní pásy, zrcadla, svítící světla a zvukové efekty?

Dětské elektrické vozítko Ford

Mějte na paměti, že děti nejvíce fascinují elektrická vozítka, které vypadají jako skutečné automobily.

Názor dítěte

Nezapomeňte, elektrické vozítko, čtyřkolku, motorku kupujte jako dárek, který má nejen překvapit, ale dítě zejména potěšit. Proto při výběru modelu vezměte v úvahu, zejména při staších dětech, jejich názor a preference.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

2 komentáře: „Jak vybrat pro dítě nejlepší elektrické vozítko?

Napsat komentář