Nejpopulárnější hračky do zahrady

Každý rodič chce, aby jeho dítě trávilo venku co nejvíce času. Pokud máte dvůr nebo místo v zahradě, pak je vynikajícím řešením domácí hřiště. Podívejte sa na nejoblíbenější hračky do zahrady a vyskládejte dětem vlastní dětské hřiště, kterým získá vaše dítě atraktivní místo pro své hry.

V nabídce internetových obchodů najdeme velký sortiment hraček do zahrady od známých výrobců z Itálie, Německa, Španělska, Francie, Izraele, Spojených států, Rakouska, jakož i produkty vyrobené v Taiwanu a Číně. Hračky do zahrady od slovenských a českých producentů musíte hledat déle, protože je jich v nabídce bohužel málo.

Hračky do zahrady vybírejte v souladu s věkem dítěte, jeho tělesným vývojem, jeho zájmy, temperamentem a samozřejmě vašimi finančními možnostmi. Také vezměte v úvahu, kde a na jaké velké ploše víte hračky umístit.

Dětské hračky do zahrady pro ty nejmenší

Pískoviště

Mezi hračkami do zahrady by nemělo chybět pískoviště. Hra s pískem pomáhá dětem rozvíjet jemnou motoriku rukou, hmatové vjemy, pozornost a vytrvalost. Při stavění hradů, pečení a zdobení pískových koláčků se naplňuje jejich touha tvořit. V plné míře mohou uplatnit svou kreativitu a představivost, které ve světě dětí hrají velmi důležitou roli. Když ví váš drobeček sám pevně sedět, můžete jej bez obav posadit do pískoviště.

Hračky na zahradu pískoviště

Dětské pískoviště jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům. Vybrat si můžete plastové pískoviště nebo pískoviště z dřevěnou konstrukcí.

Plastové pískoviště

Plastové pískoviště je pohodlné, funkční a pro děti barevně i designově velmi atraktivní. Z obrovské nabídky různých tvarů a velikostí si zaručeně vyberete. Pískoviště z plastu mají všechny hrany oblé. Díky nízkým okrajem i nejmenší děti dokáží samy bezpečně do pískoviště vejít i vyjít.

Pískoviště 2v1

Velmi populárním se mezi rodiči stalo pískoviště 2v1, které tvoří dvě identické nádoby. Do jedné dáte písek a druhá vám po naplnění vodou poslouží jako malý bazén. Dítě získá pískoviště a bazének, ve kterém může relaxovat a osvěžit se během horkých letních dnů. Po vylití vody získáte bezpečný kryt na pískoviště. Písek bude takto vždy čistý, suchý a nedostupný pro zvířata.

Pískový stolek

Pokud nemáte, kde klasické pískoviště umístit, ale chcete vašemu děťátku dopřát hry s pískem, pak můžete sáhnout po hracím pískovém stolku. Pod odnímatelnou pracovní deskou se obvykle nacházejí 2 menší nádoby, jedna na písek, druhá na vodu. Existují také modely se slunečníkem, vodním mlýnem a hračkami do písku. Hrací pískový stolek můžete dokonce umístit i na terase či balkoně.

Hračky do zahrady

Dřevěné a skládací pískoviště

Když kupujete pískoviště pro starší dítě nebo pro více dětí, pak bude nejlepší volbou dřevěné nebo skládací pískoviště, protože plastové pískoviště mají malé rozměry a jsou obvykle vhodné skutečně jen pro jedno dítě. Dřevěné pískoviště si můžete vybrat v různých rozměrech, s krytem, ​​lavičkami či sluneční stříškou. Nespornou výhodou skládacího pískoviště je jeho variabilita. Dokoupením dalšího pískoviště nebo jen dalších dílků dokážete dětem vyskládat pískoviště různých rozměrů a děti budou mít dostatek místa pro své hry.

Hračky do písku

Jaká by to byla zábava bez hraček do písku? Nabídka je neuvěřitelně velká a pestrá, od kbelíků, lopatek, sítek, potěšíte děti barevnými formičkami různých tvarů, vodním či pískovým mlýnem. Chlapci při kopání kanálů, budování mostů a hradů se neobejdou bez bagrů či nakladačů.

Dětský domeček

Domeček na hraní děti jednoduše zbožňují a patří mezi nejoblíbenější hračky do zahrady. Děti ním získají vlastní prostor na hraní a rozvoj dovedností, místo pro tvoření a vymýšlení. Stálým obyvatelům dětských domků je dětská fantazie a kreativita, a tak se mnohdy mění na zámek princezny, pohádkový hrad nebo se stává bezpečným útočištěm dítěte.

Dětský stan

Nejjednodušší verzí domečku pro děti je skládací textilní stan s plastovou nebo kovovou konstrukcí. V nabídce obchodníků najdete dětské stany různých velikostí, barev, motivů, s tunely i bez nich za velmi dobrou cenu. Stan na hraní dětem v různém věku poslouží nejen v zahradě či dvorku, ale využijete ho při různých hrách i uvnitř.

Hrací stany do zahrady a dvur

Plastový domeček

Plastový zahradní domek je splněným snem každého dítěte. Najdete ho v různých variantách, velikostech, barvách. Domeček se stává pro děti místem, kde se mohou hrát se svými kamarády nebo stát se hrdinou oblíbené pohádky. Dětské domky zaujmou nejen svou fasádou, ale také interiérem. Mnohokrát v nich najdeme funkční kuchyňky s nádobím, zvonící zvonek na dveřích, stůl s lavicí pro hosty.

Kolem některých domků je dokonce plot či „květinové záhony“. O hry v zahradním domku nemusí být zkráceno ani starší děti, protože v nabídce najdeme už i patrové domky.

Pokud vám to finanční situace umožňuje, můžete vašemu hubeňourovi koupit kompletní sestavu hraček do zahrady. Její součástí kromě domku, bývá houpačka, skluzavka, lezecká plošina a mnohé jiné hračky.

Dřevěný domek

Pokud patříte k těm, kteří dávají při koupi hraček pro děti přednost přírodním materiálům a máte v zahradě či ve dvoře dostatek místa, pak je pro vás správnou volbou dřevěný domek. Dětské domky ze dřeva poskytují dětem pohodlí, protože jsou promyšlené do nejmenších detailů. Pokud nejste domácí „kutil“, v nabídce mnoha internetových obchodů najdete různé zahradní domky ze dřeva: s okny, dveřmi, s rozhlednou, skluzavkou ale i lezeckou stěnou.

Při výběru zahradního domku pro děti si všímejte především kvalitu opracování materiálů, certifikáty a značení, které musí informovat od jakého věku je hračka pro dítě vhodná, kde byla vyrobena a zda splňuje všechna kritéria bezpečného dětského výrobku.

Dětské stolky, lavičky

Dětský stolek s lavičkami či židlemi z plastu nebo dřeva se stane příjemným místem odpočinku a kreativního tvoření vašich dětí. Děti mohou venku kreslit, modelovat, zahrát si s kamarády nebo vámi stolní hry, …. Plastový nábytek pro děti si dlouho zachovává krásný vzhled, jednoduše jej udržíte čistý a přemístěte podle potřeby.

Dětský zahradní stolek s lavičkou či židlemi víte umístit do dětského domku nebo nechat volně v zahradě či dvorku. V takovém případě, však dbejte na to, aby se nábytek a hračky do zahrady nacházely ve stínu domu, stromů. Pokud tuto možnost nemáte, vytvořte stín dětem slunečníkem.

Dětská skluzavka

Klouzání je zábava pro děti všech věkových kategorií a proto bude skluzavka pro děti vždy skvělým dárkem. Dětskou skluzavku vždy vybírejte s ohledem na věk dítěte, pro které ji kupujete, protože jen tak bude mít ze uklouznutí potěšení a vyhnete se nechtěným zraněním.

Pro děti do 3 let zvolte malou, stabilní skluzavku z pevného plastu. Výška schůdků by neměla být více než 1 metr od země, plocha na klouzání musí být hladce ukončena, aby se dítě při sklouznutí neporanilo. Schody musí být dostatečně široké s malými rozestupy, s protiskluzovou povrchovou úpravou, aby děťátko vědělo po nich vyjít i naboso či s mokrými nohami. V horní části by měla mít skluzavka madla, aby si dítě umělo bezpečně a pohodlně sednout.

Pro děti od tří do sedmi let, je ideální skluzavka s plochou na klouzání dlouhou až 1,5 m. Školákům můžete vybírat už velké skluzavky s kovovou konstrukcí a délkou skluzu 2,5 metru, ale také by na ní nemělo chybět zábradlí.

Velmi oblíbenými jsou skluzavky, které víte napojit na zahradní hadici, a tak jim vytvoříte v zahradě jedinečný tobogán.

Houpačky a houpací sítě

Mezi oblíbené hračky do zahrady patří houpačky a houpací sítě. Lásku k houpání mají děti v sobě od narození. Zpočátku jejich kolébáte na rukou, později v houpacím křesle, pak na houpacím koníkovi, či jiném zvířátku. Dejte dětem příležitost houpat se i venku a doplňte je malé dětské hřiště o bezpečnou houpačku.

Houpání podporuje vestibulární aparát dítěte, zlepšuje koordinaci pohybů a přináší dítěti radost a dobrou náladu. Každé dítě je individuální a najdou se také dětičky, kterým zůstane během houpání špatně, proto si všímejte reakce dítěte na houpačce.

Nedoporučujeme houpat dítě ihned po jídle.

Houpačky pro nejmenší

Pro nejmenší děti, vybírejte houpačku s pohodlným sedadlem s opěradlem, bezpečnostními pásy a ohrádkou vpředu houpačky. Nejjednodušším a nejlevnějším druhem jsou závěsné houpačky vyrobené z plastu nebo dřeva. Můžete je zavěsit uvnitř na speciální hrazdě, kterou upevníte mezi zárubně nebo najdete vhodné místo venku ve dvoře či zahradě. Houpačka pro nejmenší děti by měla mít malou amplitudu švihu, aby děťátko během houpání z ní nevyletelo.

Nejmenší děti jistě neodolají houpačce ve tvaru koníka či jiného oblíbeného zvířátka. Zde máte výběr skutečně velký, od plastových, dřevěných až po plyšové křesílka na dřevěné konstrukci.

Houpačka pro dvě až tři děti

Houpačka pro dvě až tři děti je skvělým řešením, pokud máte více dětiček. Oblíbené zábavě se budou moci věnovat najednou a vy se tak vyhnete zbytečným hádky. Tento typ houpačky najdete obvykle vyroben z pevného plastu v různých barvách a motivech. Pokud máte venku dostatek místa, můžete pro starší děti vybrat i otočnou houpačku.

Houpačka pro 2 děti

Houpačka na pružině

Mnozí z vás ji znají z veřejných parků a hřišť pro děti. Ale pozor, při jejich instalaci u vás doma, dodržujte přesně pokyny z návodu nebo oslovte specialistu. Předejdete tak nesprávnému upevnění houpačky a úrazům při houpání.

Houpací sítě

V období posledních několik let se značné popularitě těší houpací závěsná křesla. Vyráběné jsou většinou z pevné tkaniny a najdete je v několika provedeních a v různých velikostech. Ve speciální houpací síti pro miminka lehce utišíte neklidné miminko. Starším dětem dokonce i sobě zase připravíte závěsným křeslem pohodlné místo pro odpočinek.

Houpací síť na zahradu

Trampolína

Nahoru-dolů a stále dokola. Trampolíny patří mezi velmi oblíbené hračky do zahrady, protože skákání je dalším přirozeným pohybem dětí. Trampolína slouží nejen k vybití přebytečné energie dětí, ale má i velmi pozitivní účinky na jejich zdraví. Skákání přispívá ke zvýšení imunity, zlepšuje se cirkulace krevního oběhu, zásobování tkání kyslíkem, činnost srdce i plic. Děti si posilují svaly celého těla a rozvíjejí si celkovou koordinaci pohybů.

Při výběru trampolíny pro dítě však zohledněte jeho věk. Pro nejmenší doporučujeme vybírat trampolínu menších rozměrů, ideálně s rukojetí, které se děťátko přidržuje. Zvolit můžete také menší nafukovací skákací hrad.

Zahradní trampolina

Trampolína určená pro děti od 2 do 3 let zabírá malý prostor. Rozložíte ji snadno a rychle bez nutnosti montáže a použití nástrojů.

Skládací trampolíny jsou již obvykle určeny pro starší děti. Jsou rozměrově větší, a tak na jejich umístění v zahradě či ve dvoře potřebujete dostatek místa. Plocha na skákání je pomocí ocelových pružin připevněna k ocelovému rámu kulatého nebo obdélníkového tvaru. Nohy trampolíny musíte ke konstrukci upevnit. Bezpečnost dětí během skákání na trampolíně zvýšíte ochrannou boční sítí.

Je velmi důležité, abyste instalovali trampolínu na rovný povrch, protože jen tak bude trampolína stabilní a pro děti bezpečná.

Dětský bazén

Mezi hračkami do zahrady má své místo i dětský bazén. Bazénem v zahradě vytvoříte dětem dokonalou oázu zábavy a příjemného osvěžení v horkých letních dnech. Cenově nejdostupnější alternativou je nafukovací bazén, který si můžete vybírat z nepřeberného množství velikostí a tvarů. Při správné péči a údržbě vám vydrží i několik sezón. Ještě více radosti a zábavy dopřejete dětem nafukovacím vodním centrem s různými atrakcemi nebo vodní skluzavkou.

Dětská hřiště do zahrady

Dětská hřiště do zahrady sestávají obvykle z dřevěné nebo kovové konstrukce, která je doplněna různými hračkami do zahrady, jako skluzavka, houpačka, lezecká stěna, lana, basketbalový koš. Nabídka výrobců domácích dětských hřišť je velmi rozmanitá. S velkou pravděpodobností si dětské hřiště do zahrady vyberete i vy. Přesně takové, které bude odpovídat věku dítěte, vašim představám a volnému prostoru ve vaší zahradě. Musíme však také zmínit, že herní sestavy do zahrady vás budou stát poměrně dost.

Domácí hřište na zahradu

Jiné hračky do zahrady

Hračky do zahrady podněcují děti k pohybu na čerstvém vzduchu. Děti mnohdy pro své hry mnoho nepotřebují, často stačí křídy, míč, basketbalový koš, kuželky, stříkací pistole, švihadlo, … S trochou fantazie a kreativity se dokáží hodiny bavit is hůlkami či blátem :-).

Jak umístit hračky v zahradě?

Hračky v zahradě, dvoře rozmístěte tak, abyste dítěti vytvořili útulné a bezpečné místo pro jeho hry. Zejména při závěsné, resp. otočné houpačce dbejte na to, aby během houpání jednoho dítěte nedošlo ke zranění jiných detí.Počas her venku mějte dítě vždy pod dohledem.

Během her by dítě mělo být ve stínu, pokud nemáte možnost umístit hračky v zahradě ve stínu domu, stromů, stín při pískovišti, bazénu či zahradním stolku dokážete vytvořit slunečníkem.

Pozornost byste měli věnovat i povrchu. Hračky do zahrady byste měli instalovat na rovný nejlepší travnatý povrch, abyste minimalizovali riziko zranění při pádu.

Dražší verze, ale méně náročná na údržbu, je podlaha vyrobená ze speciálních barevných dlaždic. Její výhodami jsou dlouhá životnost, velmi elastický povrch bez švů a dobrá propustnost vody. Díky těmto vlastnostem ji můžete položit na povrch s jakýmkoli reliéfem. Po dešti plocha s takovým krytem rychle vyschne, zůstává čistá, bez kalů a nečistot.

Hračkami do zahrady vytvoříte dítěti nejen bezpečné hřiště pro jeho hry, ale také mu darujete radost z pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu a přispějete k jeho dobrému tělesnému i psychickému vývinu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

Napsat komentář