Co by ste měli vědět, pokud kupujete plastový domeček pro děti?

Přemýšlíte, že koupíte plastový domeček pro děti? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět před koupí plastového domečku pro děti.

Dětské hry se vyznačují zvláštní silou fantazie. V průběhu hry se bunkr postavený z polštářů přemění na zámek krásné princezny nebo pevnost pro udatného rytíře. Hra dětí se však stává mnohem zajímavější a intenzivnější v autentickém prostředí. Takové jedinečné herní prostředí darujete dítěti dětským zahradním domkem.

Výrobci nabízený sortiment dětských plastových domků je opravdu bohatý. Děti lákají provedením, zářivými barvami, postavičkou oblíbeného pohádkové hrdiny. No my, rodiče, nejsme už dětmi a před koupí dětské hračky, chceme znát všechny za a proti. Podívejme se tedy společně na výhody i nevýhody plastových domků pro děti.

Zahradní plastový domeček pro děti – výhody

Cena

Za prvé, stojí za zmínku, že náklady na takový výrobek jsou mnohem nižší než cena stejného domku ze dřeva. Pokud nejste dostatečně zruční a také nejste ochotni do dřevěného domečku pro děti investovat několik stovek euro, pak je koupě zahradního plastového domečku pro děti ideální volbou. Nejlevnější dětské zahradní domky z plastu koupíte již v částce okolo 1 500 korun.

Snadné a rychlé skládání

Plastové domečky pro děti jsou dodávány v rozebraném podobě, kompaktně zabalené do kartonových obalů. Složení domku je jednoduché a nezabere vám spoustu času. V případě potřeby plastový domeček víte rozložit, přesunout a opět poskládat. V demontovaném stavu ho víte snadno uskladnit, aniž byste potřebovali spoustu úložného prostoru.

Vhodné do exteriéru i interiéru

Moderní zahradní plastové domky pro děti jsou velmi pohodlné a funkční. Můžete je umístit v domě nebo venku.

Zahradní plastový domeček

Odolné vůči chladu i slunci

Dětské domečky z plastu jsou odolné vůči dešti, slunci a mrazu. Plast se speciálním UV filtrem pomáhá uchovat dlouho barvy domečku jasné a zářivé. V zimním období je nemusíte demontovat, protože plast je odolný vůči nízkým teplotám, a to až pij teplotě do -18 ° C.

Bezpečný

Plastový domeček na hraní je pro dítě maximálně bezpečný. Všechny hrany má oblé, tedy nehrozí, že dítě se při hře poraní. Neobsahuje malé části, které by dítě mohlo spolknout. Materiály nehoří.

Dětské plastové domečky od ověřených producentů dětských hraček, jako Smoby, Little Tikes, Marianplast, Ketter … jsou certifikovány. Splňují přísné evropské bezpečnostní normy a standardy s přihlédnutím k bezpečnostní a hygienické požadavky. Při výrobě plastových domečků na hraní výrobci používají kvalitní plast, z netoxických surovin, které nezpůsobují alergickou reakci, a proto je maximálně bezpečný i pro nejmenší děti.

Obrovský výběr

Rozmanitost nabízených modelů plastových domků je úžasná. Na trhu najdete širokou škálu modelů a barevných provedení. Na výběr máte plastové dětské domečky pro dívky v jemných fialových a růžových tónech, pro chlapce plastové letní chaloupky, hrady, čerpací stanice.

Plastový domeček na hraní pro děti

V nabídce zahradních domků pro děti najdete mini kopie skutečných domů. Projektanti dodávají domky nejen s dveřmi, otevíracími okny, ale také se zvonečky na dveřích, které reálně zvoní, světly, které svítí nebo kuchyňskou linkou s tekoucí vodou z baterie. Design zahradních plastových domků často doplňují soupravy nádobí, nábytku. To umožňuje dětem implementovat různé hry na hraní rolí.

Možnost kombinace s houpačkou, skluzavkou, …

Součástí mnoha plastových zahradních domků jsou schody, dětské houpačky nebo skluzavky, čímž se domek stává plnohodnotným dětským hřištěm.

Domek pro děti z plastu

Snadná údržba

Údržba a čištění zahradního dětského domku z plastu vám zabere minimum času. Při znečištěný ho umyjete v bytě teplou mýdlovou vodou zevnitř a venku špínu jednoduše opláchnete vodou ze zavlažovací hadice.

Nevýhody zahradního plastového domku

  • První a nejvýznamnější nevýhodou je velikost. I když rozměry dětských domků z plastu jsou různé, i ten největší zahradní domek bude dítěti po několika letech nízký i těsný. Problém s velikostí plastového domečku vzniká i při hrách několika dětí najednou. Nejčastěji rodiče upřednostňují středně velké domky na hraní s výškou nejméně 130 cm, které víte umístit v interiéru i exteriéru.
  • Mezi velké výhody plastu patří nízká váha, která se však v případě akčních her v zahradním domku stává nevýhodou. Proto doporučujeme lehký plastový domeček zatížit, ale také mít dítě neustále pod dohledem dospělé osoby.
  • Během slunečných letních dnů se plast na slunci zahřeje rychleji než dřevo a uvnitř zahradní hračky může přijít k nechtěnému přehřátí dítěte. Tento problém však jednoduše vyřešíte umístěným zahradního plastového domku na místo, které se nachází ve stínu.
  • Porovnáním pozitiv a negativ dětského domku z plastu v zásadě neexistuje tolik nedostatků. Proto, když chcete proměnit sen vašeho dítěte a dopřát mu radost ze hry a zábavu v dětském domku, je rozumné vybrat mu zahradní domek z plastu.

Na co si dát pozor při koupi plastového domečku pro děti?

Při výběru zahradního plastového domečku pro děti velmi pozorně přistupujte ke kvalitě výrobku, protože ne všechny výrobky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Stává se, že bezohledný výrobce přidává do materiálu a barev škodlivé látky, jako je olovo, které negativně ovlivňují zdraví dítěte. Upozorňujeme, že plast musí být hypoalergenní.

Zkontrolujte proto průvodní dokumenty, abyste se vyhnuli nákupu nekvalitního nebo toxického materiálu. Výrobky s nízkou kvalitou jsou charakterizovány slabým zabarvením a jedovatým zápachem. Doporučujeme vám vybírat plastový zahradní domek od ověřených výrobců, jejichž produkty splňují všechny náležitosti bezpečné hračky.

Nezapomeňte na rozměry. Velikost zahradního domku pro děti by měla být taková, aby zapadla do interiéru či exteriéru bez velkých obtíží a zásahů. Prostudujte si také vnitřní rozměry půdorysu, výšku vstupu i celkovou výšku domku, aby měly děti při svých hrách dostatečný komfort. Konstrukce dětského domku by měla odpovídat věku a pohlaví dítěte.

Při výběru zohledněte názor dítěte, zejména pokud je dítě starší tří let. Ne vždy dívky preferují dívčí modely v růžové barvě, takže berte v úvahu přání dítěte.

Dětský zahradní domeček sehrává v rozvoji dítěte důležitou roli. Rodiče, kteří dětem zahradní domek z plastu koupili, o nich mluví velmi pozitivně. V dětském zahradním domku může i vaše dítě rozvíjet vlastní fantazii, kreativitu a prožívat kouzelné pohádkové příběhy. Nechte své dítě více snít! Změňte jeho sny na skutečnost a darujte mu vlastní domek na hraní.

Napsat komentář