Smoby dětský traktor Max Builder – recenze

Šlapací traktor je po mnoho generací vyhledávanou hračkou. Několik let stojí v popředí Smoby dětský traktor Max Builder s přívěsem, bagrem a nakladačem. Získejte všechny informace, které k nákupu Smoby traktoru Max potřebujete vědět.

Smoby dětský traktor Max Builder s bagrem a nakladačem má moderní realistický design a klasický řetězový pohon. Je extrémně stabilní, robustní s komfortním ovládáním. Vlečka, bagr a nakládací lžíce přinášejí pro dítě množství herních aktivit.

Popis šlapacího traktoru Max Smoby

Smoby dětský traktor Max Builder pochází od renomovaného francouzského výrobce hraček Smoby a je ideální pro hru dětí od 3 do 8 let. Tento stavební stroj pro děti v zářivých barvách a originálním designem poslouží dětem při hře v interiéru i exteriéru.

Konstrukce

Traktor působí na první pohled robustně. Vyroben je speciální technologií z pevného plastu oranžové barvy. Dobrou stabilitu dávají traktoru 4 velká plastová kola s realistickým dezénem. Pohon hračky je na řetěz a princip jízdy je založen na šlapání do pedálů jako na kole. Gumové podložky na pedálech umožňují dětem bezpečnou jízdu bez uklouznutí i na mokrém terénu.

Šlapací dětský traktor Max Builder Smoby

Příslušenství

Smoby dětský traktor Max Builder je v přední části opatřen pohyblivou čelní nakládací lopatou a vzadu malý stavbaři mají k dispozici manuálně ovládané rypadlo, kterým mohou nakládat písek, hlínu nebo hloubit jámy. Rameno rýpadla se otáčí a jeho ovládání je snadné. Nosnost nakládací lžíce je až 3 kg.

Součástí hračky je také vlečka s nosností až 25 kg, do které si dítě může nakládat stavební materiál nebo hračky. Vlečka se k traktoru připojuje jednoduchým způsobem a dítě si může zvolit jízdu s ní nebo bez ní.

Sedadlo

Plastová sedačka je vybavena malou opěrkou pro pohodlné sezení a můžete ji přizpůsobit výšce dítěte tak, aby si jízdu traktorem mohlo užít naplno. Směr jízdy si dítě určuje samo pomocí snadno ovladatelného volantu, na kterém se nachází i mechanický klakson.

Materiál

Šlapací traktor pro děti je vyroben z vysoce kvalitních a odolných plastových materiálů, které splňují i ​​ty nejpřísnější bezpečnostní normy a kritéria vydané Evropskou unií pro bezpečnou hračku. Hračka má všechny hrany oblé a plast je chráněn pro vyblednutím speciálním UV filtrem.

Vlastnosti Smoby dětského traktoru Max Builder

 • vhodný pro děti od 3 do 8 let
 • pevná konstrukce
 • moderní design s realistickými prvky
 • nastavitelné posuvné sedadlo s opěrkou
 • praktický přívěs, přední bagr, nakladač
 • řetězový pohon
 • made in France

Technické parametry

 • rozměry: délka 180 cm, šířka 44 cm, výška 64 cm
 • výška sedačky od země je 37 cm
 • nosnost 30 kg
 • nosnost vlečky 25 kg
 • rozměry přívěsu: 55 x 30 x 24 cm
 • rozměry nakládací lopaty: 27 x 38 cm
 • hmotnost: 8,41 kg
 • rozměry balení: 80x56x40 cm

Smoby dětský traktor Max se lžíci

Jízdou na traktoru, ovládáním bagrové lžíce či nakladače se dítě zabaví dlouhé hodiny na čerstvém vzduchu, což má příznivý vliv na zdravý vývoj. Hrou si rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, posiluje svalstvo na nohách a celkovou koordinaci pohybů. Hra na traktoristy také rozvíjí dětskou fantazii a představivost.

Smoby dětský traktor Max Builder-shrnutí a zhodnocení

Smoby dětský traktor Max s bagrem

Smoby dětský traktor Max Builder vám z internetového obchodu přijde ve velké kartonové krabici o rozměrech 80x56x40 cm. Když šlapací traktor chystáte jako překvapení, doporučujeme, abyste e-shop požádali o přebalení traktoru do černé fólie, protože krabici zdobí velký barevný obrázek hračky.

V krabici najdete dětský traktor Max Builder v demontovaném stavu a jeho složení zabere dobrou hodinu. Pokud postupujete podle návodu, skládání není až tak komplikované. Na první pohled traktor Smoby Max Builder vypadá obrovský a dojem je působivý.

První omezení se objeví po prvních metrech jízdy. Aby se dítě na traktoru pohnulo, musí do pedálů řádně zatlačit, proto je i dolní věková hranice od 3 let.

Vzhledem k omezenému úhlu řízení a přídavnému zařízení vpředu a vzadu má traktor poměrně velký kruh otáčení. Pokud nemáte velký dům, dítě si hru a jízdu s traktorem bude moci užívat pouze venku.

Ovládání bagrové lžíce a nakládací lopaty není náročné, ale dítě nedokáže s ní manipulovat vsedě na traktoru. Bohužel, sedadlo není otočné. Na druhé straně mnoho zábavy přináší dětem i lezení na traktor.

Plastové pneumatiky nemají ani gumový pás, takže jízda je poměrně hlučná.

Navzdory menším nedostatkem hodnotíme Smoby dětský traktor Max Builder jako skvělou hračku, která okouzlí malé chlapce. S traktorem Smoby s bagrem, nakladačem a vlečkou splníte sen každému malému traktoristovi či bagristovi.

Časté dotazy k traktoru Smoby Max Builder

Je Smoby dětský traktor Max Builder vhodný i pro více než 8 leté dítě?

Spíše ne, i po posunutí sedadla nemají starší děti dostatek komfortu během vození. Podle výšky dítěte je ideální pro děti s výškou 104-128 cm.

Traktor je už složený nebo je v demontovaném stavu?

Smoby dětský traktor Max Builder je v kartonové krabici v demontovaném stavu. Musíte si ho složit podle přiloženého návodu.

Bude Smoby dětský traktor Max Builder vhodný i pro dvouleté dítě?

Pokud není vaše dítě nadprůměrně vysoké, traktor pro dvouleté dítě nedoporučujeme kupovat. Děťátko nebude dosáhnout na pedály a také bude mít problém dostat traktor do pohybu.

Dá se s traktorem jezdit po trávě?

Dítě ve věku 5 let a více dokáže na traktoru jezdit i po nízkém travnatém povrchu.

Recenze na Smoby dětský traktor Max Builder

Smoby dětský traktor Max Builder jsme koupili našemu 5letému vnukovi na narozeniny. Vybrali jsme ho na základě mnoha pozitivních recenzí. Vnuk se traktoru velmi potěšil a skutečně se s ním na dvoře hraje velmi často.

Smoby dětský traktor Max recenze

Po 5 měsících nám však padla řetěz a její opětovné nasazení bylo dost problematické. Naštěstí se to vícekrát neopakovalo a šlapací traktor plní svůj účel.

Složení bylo bezproblémové. Podle návodu jsem měl traktor poskládaný raz dva. Synovi se velmi líbí. Traktor je velký a skutečně robustní, takže rychlá jízda nehrozí. Syn je spokojený a tedy i já.

 

Pomohl vám článek? Potom ho sdílejte i pro přátele na Facebooku.

Napsat komentář