Dětské odrážedlo Puky LRM – recenze

Hledáte ideální odrážedlo pro dvouleté dítě? Představujeme vám odrážedlo Puky LRM. Všechny informace, ale také recenze o Puky odrážedle LRM najdete nyní v jednom článku.

Odrážedlo Puky LRM červenéPuky odrážedlo LRM-modréDívčí odrážedlo Puky

Popis Puky odrážedla LRM

Odrážedlo pro děti Puky LRM je kompaktní a pro jízdu malých dětí mimořádně pohodlné a bezpečné. Německý výrobce Puky má vlastní testovací středisko v německém městě Wülfrat, kde každé Puky odrážedlo prochází náročnými testy kvality a bezpečnosti.

Dětské odrážedlo Puky LRM je dokonale konstrukčně přizpůsobené dětem s výškou 85 – 96 cm.

Konstrukce

Konstrukce odrážedla Puky LRM, stejně jako u ostatních modelů Puky, je velmi důmyslně promyšlená. Zjednodušený aerodynamický tvar, nízko položené sedadlo, široká podnožka na nohy a nízká hmotnost, pouze 3,5 kg, dělají z Puky odrážedla LRM dokonalý dopravní prostředek pro děti od 2 let.

Dětské odrážedlo Puky LRM

Rám odrážedla je vyroben z hliníku a nenajdete na něm žádné ostré hrany či rohy, na kterých by si dítě mohlo ublížit. Svařované švy pod barvou nejsou viditelné. Profil je chráněn speciálním nátěrem, který je odolný vůči mechanickému poškození a vlivem povětrnostních podmínek. Maximální zatížení, které deklaruje výrobce, je 25 kg.

Celková délka odrážedla je 60 cm a výška 29 cm. Vnitřní vzdálenost kol na Puky LRM je jen 50 cm, takže vzdálenost od sedla k volantu je tak pro dítě ideální. Dítě na odrážedle sedí ve správné pozici. Záda má narovnaná a nohy v kolenou ohnuté.

Čím více má dítě nohy ohnuté na kolenou, tím se mu lépe jezdí, a tak s největší pravděpodobností budete odrážedlo Puky LRM využívat minimálně 2 sezóny.

Protiskluzová podložka na nohy

Odrážedlo Puky LRM, stejně jako další modely Puky odrážedel, má na rámu speciální protiskluzovou plošinu pro nohy.

Sedadlo

Odrážedlo Puky LRM detailPři vývoji designu Puky odrážedla LRM byly zohledněny anatomické vlastnosti pánevní struktury dětí – sedadlo je ergonomické, měkké s malým zářezem uprostřed, což je velmi důležité zejména pro chlapce.

Sedadlo na Puky odrážedle LRM můžete výškově upravit, od 29 do 35,5 cm. Z nejnižší výšky 29 cm ho zvýšit až 6,5 cm.

Pokud chcete koupit odrážedlo Puky LRM, aniž jste ho vyzkoušeli s dítětem v prodejně, pak mu změřte délku nohy z vnitřní strany, od chodidel až po slabiny.

Dětské odrážedlo Puky LRM je vhodné pro děti s minimální délkou vnitřní strany nohy 30 cm. Tuto délku obvykle dosahují děti kolem 1,5 roku.

Řídítka

Stejně jako sedadlo můžete na Puky odrážedle LRM individuálně pro dítě nastavit i výšku volantu, a to od 42 do 52 cm. Šířka volantu je 35 cm, což je optimální šířka pro pohodlné držení a otáčení volantem.

Nastavením vhodné výšky volantu a sedadla vytvoříte pro dítě skvělé podmínky pro jízdu. Dítě bude na odrážedle pevně sedět, pohodlně se pohybovat a bezpečně držet řídítka.

Protiskluzové rukojetě

Řídítka jsou ukončena protiskluzovými rukojeťmi s vyvýšenými okraji. Jsou vyrobeny z měkké gumy a jsou přilepená k hliníkovému rámu, takže dítě je nedokáže sundat a nepoškodí se ani v případě, kdy odrážedlo padne na zem. Průměr rukojetí je 18 mm, takže velikostí jsou ideální i pro nejmenší dětskou dlaň.

Recenze Puky odrážedla LRM

Nárazu vzdorná ochrana

Uprostřed volantu se nachází měkká nárazu vzdorná podložka „AirBag„. Vyrobena je z pevné tkaniny. Na volantu je přichycena suchým zipem, takže ji snadno složíte a vyčistíte.

Brzda

Na Puky odrážedle LRM není ruční brzda. V tomto případě, nepřítomnost brzdy nemusíme brát za negativum, protože až do 3 let dítě neumí brzdit pomocí ruční brzdy. Děti se téměř ihned naučí samy regulovat rychlost a v případě potřeby brzdí jednoduše nohama, které položí na zem.

Brzdění nohama je pro dítě mnohem jednodušší, jde o fyziologický proces, který nevyžaduje další úvahy a dítě ho používá instinktivně.

Kola odrážedla Puky LRM

Široká, stabilní kola s průměrem 10 „palců jsou navrženy speciálně pro začátečníky, protože malému sportovci neumožňují velmi zrychlit. Kola jsou vyrobeny z pěnového polyvinylchloridu (PVC), který velmi dobře tlumí nerovnost povrchu.

Výhodou pevných kol je, že váš malý cyklista může jezdit na jakémkoliv povrchu bez obav, že budete muset řešit opravu defektů.

Další nepochybnou výhodou takových kol je, že na odrážedle může dítě jezdit i v interiéru. Kola jsou tichá a nezanechávají stopy na linoleu nebo parketách.

Bezpečnostní prvky

Měkká držadla s vyvýšenými okraji zamezí sklouznutí rukou dítěte z volantu.

Nárazuvzdorná ochrana na volantu poskytuje dítěti při brzdění ochranu před nárazem o volant.

Protiskluzová nožní deska zamezuje sesmeknutí nohou během jízdy.

Volně otočný volant pomáhá předcházet zraněním. Pokud dítě na odrážedle padne, volant se jednoduše vytočí a dítě se o něj při pádu nezraní.

Puky nejlepší dětské odrážedlo pro děti od 2 let

Příslušenství

K dětskému odrážedlu Puky LRM si můžete dokoupit stojan na parkování, zvonek na řidítka, přenosnou tašku s popruhem.

Při koupi odrážedla myslete i na bezpečnost vašeho dítěte. Pořiďte mu vhodnou přilbu. Pro děti od 1,5 roku je ideální přilba XS a pro děti od 2 let přilba ve velikosti S / M. Bezpečnost dítěte zvýšíte chrániči kolen, loktů, reflexní vestou.

Technické parametry odrážedla Puky LRM

 • od 2 let, resp. výšky dítěte 85 – 96 cmParemtry odrážedla Puky LRM
 • nastavitelná výška sedla: 29 – 40 cm
 • délka sedáku: 20 cm
 • šířka sedáku: 11 cm
 • nastavitelná výška řídítek: 42 – 52 cm
 • šířka volantu – 35 cm
 • průměr volantu: 18 mm
 • kola: 10 palců, pevné
 • šířka kola: 5 cm
 • hmotnost: 3,5 kg
 • nosnost: 25 kg
 • rozměry balení: 73x13x42 cm

Dětské odrážedlo Puky LRM si můžete zakoupit i v inovované verzi LRM Plus, která je doplněna o stylové blatníky, zvonek a stojan.

Odrážedlo pro holku PukyKvalitní otsrkovadlo Puky LRM

Shrnutí a náš názor

Dětské odrážedlo Puky LRM vám z internetového obchodu přijde v kartonové krabici s obrázkem odrážedla. Na kompaktní konstrukci s koly a sedačkou vám stačí upevnit už jen volant. Mínusem je, že klíč 5, kterým potřebujete volant upevnit, v balení nenajdete. Složení odrážedla je skutečně jednoduché a zvládne ho i žena

Díky možnosti nastavení výšky sedáku a řidítek nebude odrážedlo Puky LRM záležitostí jedné sezóny. Dítě si na něm požitek z jízdy může vychutnávat od 1,5 až do 3,5 roku.

Ergonomická konstrukce, bez ostrých hran a rohů, nízká hmotnost, měkké a ergonomické sedadlo a volant s měkkými rukojeťmi jsou zárukou pohodlné a bezpečné jízdy.

I když na Puky LRM najdete i protiskluzovou podložku na nohy, je málo pravděpodobné, že ji dítě bude používat, protože malé děti prostě zvednou nohy. Podle zkušeností rodičů, děti začínají využívat desku na nohy až tehdy, když získají na odrážedle jistotu.

Na 10 palcových kolech dítě není schopno vyvinout vysokou rychlost, a proto nepřítomnost ruční brzdy nehodnotíme negativně, nicméně, v zimě si malý cyklista bude moci jízdu na odrážedle Puky LRM užívat zřejmě jen málo. Pevné kola se na sněhu a ledu totiž kloužou.

Prečtěte si:

Jak vybrat odrážedlo pro děti?

Jaké kolo bez pedálů vybrat?

Na odrážedle Puky LRM dítě velmi rychle pochopí princip odrážení se. Díky úzkému sedadlu nic nenarušuje přirozené pohyby dítěte. Ježdění a udržování rovnováhy jde dětem snadno a přirozeně, protože dítě pohodlně sedí a přirozeně se nohama odráží od země. S Puky LRM cykloodrážedlem můžete absolvovat s dítětem i procházky na dlouhé vzdálenosti.

Odrážedlo Puky LRM sice nepatří k nejlevnějším, ale cena je přímo úměrná kvalitě. Puky je jeden z mála producentů, který své produkty vyrábí a balí přímo v Německu.

Časté dotazy k odrážedlu Puky LRM

Na konstrukci jsou nálepky nebo nápis Puky je nastříkán?

Jde o nálepky.

Dají se k odrážedlu koupit i pomocná kolečka?

Ne, odrážedlo Puky LRM je tzv. cvičné kolo. Dítě se má na něm naučit přirozeně udržovat rovnováhu. Jízda na cvičném kole je skvělým mezistupněm mezi tříkolkou a klasickým kolem.

Jaká má být správná výška sedadla a volantu?

Nastavení výšky sedadla a volantu je vždy individuální podle výšky dítěte. Sedačka by měla být v takové výšce, aby dítě dosáhlo celými chodidly na zem, a nohy v kolenou musí mít mírně ohnuté. Volant nastavujte až po nastavení sedačky tak, aby dítě mělo ruce rovnoběžně s podlahou.

Prodává se odrážedlo Puky LRM i se stojanem?

Ne, odrážedlo Puky LRM nemá stojan. Můžete si ho dokoupit samostatně, nebo zvolit model Puky LRM Plus, který již v balení obsahuje stojan, zvonek i blatníky.

Doplňky k odstrovadlu Puky LRM

Dají se řídítka otočit o 360 °?

Ne. Sice odrážedlo Puky LRM nemá omezený úhel otáčení, ale nelze je otočit o 360 °.

Recenze na odrážedlo Puky LRM

Jsme velmi spokojeni s nákupem Puky odrážedla. I když zpočátku jsme si mysleli, že naše dítě nebude vůbec schopné na odrážedle jezdit. První dny syn na něm tak směšné chodil, ale rychle se naučil odrážet a udržet rovnováhu. Nyní už za ním jen utíkáme. Jarda

Lehké, pěkné odrážedlo, které si naše dcera zamilovala od 1.dne. Puky LRM je prostě SUPER !!! Alexandra

Puky LRM jsme koupili až potom, když si ho vyzkoušela od kamaráda na hřišti. Byla jím nadšená. Je hezké a určitě jeho koupi doporučuji. Andrea

Napsat komentář