Panenka Baby Born- vyplatí se ji koupit? Recenze rodičů

Panenka Baby Born patří k oblíbeným dárkem pro dívky v každém věku. Přemýšlíte nad její koupí i vy? Chcete o ní vědět co nejvíce? Nevíte, kterou panenku Baby Born vybrat? Čtěte dál, protože jsme pro vás shrnuli všechny důležité informace o této nejoblíbenější panence malých maminek.

Panenka Baby Born je snem snad každého děvčátka. Mají ji kamarádky, děti lákají poutavé reklamy, natočené videa na internetu, ale mnoho rodičů při koupi Baby Born váha, o čemž svědčí i mnohé, často až vášnivé, diskuse na fórech.

Je panenka Baby Born skutečně výjimečná?

Panenka Baby Born od německé společnosti Zapf Creation vzezřením i funkcemi připomíná živé miminko, a tak se hry s ní stávají pro holčičky ještě více skutočnejšími. Panenka Baby Born dává dívkám příležitost cítit se jako skutečná máma.

Mnohé funkce panenky Baby Born, jako pláč, smích, krmení, přibližují hry s ní co nejblíže ke skutečnosti a vytvářejí podnětné prostředí pro rozvoj přirozených instinktů, pocit péče, odpovědnosti a něžnosti.

Panenka Baby Born skvělý dárek

Panenka Baby Born kromě hry a zábavy přináší dítěti i množství podnětů pro jeho všestranný rozvoj. Péčí o panenku si dítě trénuje jemnou motoriku, rozvíjí fantazii, komunikační dovednosti a rozšiřuje si slovní zásobu. Učí se odpovědnosti, trpělivosti, empatii a nezávislosti.

Jaký je rozdíl mezi panenkou Baby Born a jinými panenkami?

Realistický vzhled

Panenka Baby Born má velmi realistický vzhled a do nejmenších detailů připomíná miminko, o které je třeba se starat. Výrobce Zapf Creation nám nabízí Baby Born v podobě miminka- děvčátka, chlapečka. Oblíbená je také panenka Baby Born Etnik či Starší sestřička s dlouhými vlasy.

Panenka Baby Born pro holčičku

Interaktivní funkce

Největším lákadlem panenky Baby Born jsou její interaktivní funkce, které přinášejí do her nové vzrušení a množství zážitků.

 • První, pro dívky fascinující funkcí panenky Baby Born, jsou zvuky, které vydává. Panenka Baby Born se dokáže smát, plakat, „říci“ několik slov.
 • Panenka Baby Born dokáže plakat a ronit skutečné slzy, když je unavená nebo chce jíst. Avšak výraz její tváře zůstává laskavý, i když pláče.

 

Na neutrální výraz tváře panenky kladou velký důraz dětský psychologové, protože jakýkoliv smutný nebo agresivní výraz tváře panenky může negativně ovlivnit psychiku dítěte.

 • Třetím „darem“ je schopnost pít z láhve a jíst. Panenka Baby Born opravdu ví, jak jíst. V soupravě s panenkou najdete směs na přípravu kašičky, kterou může malá maminka panenku nakrmit.
 • Panenka Baby Born tak jako skutečné dítě čůrá a kaká. Fyziologické potřeby po přijetí tekutin a potravy má i panenka Baby Born. Takže u tohoto typu se bude muset vaše princezna naučit, jak vyměnit plenku, kdy posadit panenku na nočník.
 • Panenka Baby Born má „talent“ hýbat se. Dokáže pohybovat rukama, nohama, otočit hlavu.
 • Plovoucí panenka Baby Born okouzlí svou malou maminku při společném koupání ve vaně či bazénu.

Výběr podle věku dítěte

Vaše dítě se bude moci postarat o panenku Baby Born v každém věku, protože designéři v Zapf Creation při návrhu panenky Baby Born zohledňují věk dítěte a jeho schopnosti.

Panenka Baby Born pro miminko

V nabídce najdete různé velikosti panenky Baby Born, panenku pro miminko, roční holčička, ale i školkařku či školačku. Každá z panenek má také vlastní sadu oblečení a příslušenství.

Široká nabídka doplňků

K panence Baby Born víte dokoupit obrovské množství doplňků ke hře. Od oblečení, přes láhve, dudlíky, vanu na koupání, postýlku, kolébku, skříně až po kočárek pro panenky Baby Born. Všechny doplňky pro panenku Baby Born vypadají jako menší kopie skutečných věcí, které používá máma během péče o dítě. Široká škála doplňků pro panenku Baby Born umožňuje dívkám vytvořit vlastní dětský svět pro oblíbené panenky.

Panenka Baby Born a doplňky

Oblečení pro panenku Baby Born je vyrobeno z kvalitních materiálů. Můžete ho bez obav prát a žehlit.

TIP: Kde koupit panenku Baby Born? Zkuste se podívat na nabídku e-shopů feedo.cz, prodeti.cz a mrakyhracek.cz

Vysoká kvalita

Zapf Creation při výrobě panenek Baby Born dbá na vysokou kvalitu svých produktů. Použitý plast a vinyl je na dotek velmi příjemný a pro zdraví dětí maximálně bezpečný. Panenka Baby Born má nejen pečlivě navržen vzhled, ale také všechny hrany oblé, aby se děťátko při hře s ní nijak nezranilo.

Panenky Baby Born jsou pravidelně testovány v renomovaných společnostech a splňují nejpřísnější standardy a normy vydané Evropskou unií pro bezpečnou a kvalitní hračku.

Panenky Baby Born podle věku dítěte

Výrobce Zapf Creation panenky Baby Born vyrábí s ohledem na věk dítěte. Jednotlivé druhy se liší velikostí, váhou, použitým materiálem, funkcemi i příslušenstvím.

Panenky Baby Born pro děti od narození

Panenka Baby Born může dělat společnost děťátku již od narození. Panenka BABY born® for babies Malá panenka pro miminka a BABY born® First Love Mazlíček pro děti od narození jsou vyrobeny z jemného plyše s měkkým tělíčkem.

Chrastíci panenka Baby Born

Výška obou panenek je 18 cm. Neobsahují baterie a nemají žádné interaktivní funkce. Vlásky, oči i ústa jsou do tkaniny vyšité. Dítě se s ní může hrát, mazlit nebo mu poslouží jako kamarádka při usínání.

Panenka Baby Born pro nejmenší

Panenka BABY born® First Love

Edice First Love představuje panenky s měkkým tělíčkem z jemné tkaniny a hlavičkou z měkkého vinylu. I když výrobce udává doporučený věk už pro děti od narození, panenka BABY born® First Love se stane vhodnou hračkou až pro děti od 1 roku, protože její výška je až 30 cm.

V základní verzi BABY born® First Love se nachází v těle panenky chrastítko.

My litltle panenka Baby Born

Panenku BABY born® First Love si však můžete koupit i ve verzi svítící nebo melodii hrající panenky.

Svítíci panenka Baby Born

Svítící panenka BABY born ® First Love po zmáčknutí srdíčka na bříšku začne jemně svítit a hrát uklidňující melodii. Součástí balení panenky jsou i 2 baterie LR03 / AAA.

Panenka BABY born® First Love s písničkou zabaví děťátko roztomilou písničkou a ukolébavkou. Písničku spustíte, když stisknete panence najednou obě ruce. Ukolébavka začne hrát po zatlačení srdíčka na bříšku panenky.

Panenka Baby Born pro děti od 1 roku

Pro roční holčičky má Zapf Creation v nabídce 32 cm vysokou panenku My Little Baby Born Super Soft. Panenka s příjemným výrazem obličeje má měkké tělíčko z textilie naplněné příjemným měkkým materiálem.

Panenka Baby Born My Little

Střih a zapínání dupaček je vyřešeno speciálním systémem EASYFIT, aby oblékání a svlékání panenky hravě zvládlo i roční dítě. V balení spolu s panenkou dostanete i dudlík, který je šňůrkou připevněn k oblečení. Panenka je bez funkcí a funguje bez použití baterií.

Panenku BABY born® My Little BABY born ® Super Soft koupíte i ve verzi se sedačkou na přenášení panenky. Růžová sedačka s ergonomicky tvarovanou rukojetí pro přenášení je vyrobena z plastu. Sedačka dlouhá 36 cm poslouží při hrách i jako postýlka nebo kolébka. Panenku během přenášení před vypadnutím chrání bezpečnostní madlo.

Měkká panenka Baby born se sedačkou

Panenky My Little BABY born® pro děti od 2 let

Pro děti od 2 let Zapf Creation představuje panenky z edice My Little BABY born®, které přicházejí s prvními jednoduchými funkcemi.

Panenka Baby Born Cikající

Panenka BABY born® My Little je vysoká 32 cm. Vyrobená je z kvalitního plastu s vodě odolným tělíčkem. Vyznačuje se realistickým designem a atraktivním vzhledem. Příjemný výraz tváře dotvářejí velké modré oči, které však panenka nezavírá ani v poloze vleže. Po napití vody s lahvičky panenka potřebuje čurat. Třeba ji posadit na nočník, který je součástí balení, a zatlačit pupíček.

Čůrající panenka Baby Born

Při krmení je třeba držet panenku rovně, jinak voda z ní začne okamžitě vytékat. Používejte pouze vodu, protože jiné tekutiny mohou ucpat hadičky a nádobku uvnitř panenky.

Cikající panenka je oblečena do měkkého růžového županu s veselými obrázky. Panenku si děťátko může vzít i do vany a vykoupat ji. Díky speciálnímu materiálu uvnitř těla, se panenka BABY born® My Little Učím se na nočník rychle vysuší. V balení spolu s panenkou dostanete župan, nočník a láhev na krmení panenky. Panenka nepotřebuje baterie.

Panenka Baby Born s nočníkem

Při koupání panenky používejte studenou nebo mírně teplou vodu. Po koupání panenku vždy opláchněte pod tekoucí vodou a nechte ji důkladně vysušit.

Dceři jsem koupila Cikající panenku Baby Born, aby si zvykla na nočník. Panenka Baby Born Cikající není levná, a proto moje očekávání bylo velké. Panenka je velmi pěkná. Ale dávat panence pít z láhve je pro dítě dost náročné. Vždy byla mokrá dcera i panenka. Proces odúčania od nočníku se nezdařil. Neměli jsme nervy dávat panenku stále na nočník. Možná, když dcera povyroste, bude pro ni panenka více zajímavá. Zatím ji ani mě velmi nenadchla.

Chodící panenka Baby Born My Little

Chodící panenka Baby Born My Little je oblečena v růžových šatech s potiskem srdíček. Na nohou má růžové tenisky a na hlavě růžovou čepičku s ušima. Panenka se začne pohybovat dopředu, když slyší zvuk chrastítka, která se nachází v balení, nebo když se jí dítě promluví. Při chůzi pohybuje i rukama, směje se a říká „máma“ a „papa“.

Chodící panenka Baby Born My Little je vysoká 32 cm. Funguje na baterie 3xLR03 / AAA, které však nejsou součástí balení. S panenkou v balení dostanete i chrastítko v podobě zajíčka, na zvuk jejíž panenka reaguje. Panenka je vyrobena z plastu. Oči v modré barvě panenka nezavírá.

Panenka Baby Born My Little chodící

Interaktivní panenky Baby Born pro děti od 3 let

Panenky Baby Born s interaktivními funkcemi patří mezi nejvíce prodávané produkty společnosti Zapf Creation. Na výběr máme interaktivní panenky – miminka se spoustou doplňků, panenku Starší sestřička a panenky Víla, Motýlí princezna.

Panenka Baby Born s funkcemi

Interaktivní panenka Baby Born

Interaktivní panenka Baby Born je vysoká 43 cm a váží 1,6 kg. Tělo a obličej panenky jsou vyrobeny z vinylu. Oči má panenka v modré barvě. Baby Born panenka s 9 interaktivními funkcemi funguje bez baterií. Obvykle se prodává v růžových dupačkách a v čepici se sadou doplňků.

Interaktivní panenka Baby Born holčička

Funkce panenky Baby Born

 • zavírá oči
 • pije z láhve
 • pláče a roní skutečné slzy
 • přijímá potravu jídla
 • čůrá a kaká
 • pohybuje rukama, nohama a hlavou
 • může se koupat ve vodě

S interaktivní panenkou Baby Born dostanete v balení: nočník, misku s lžičkou, lahvičku, dudlík, plenku, náramek pro holčičku, náramek pro panenku a identifikační kartu pro miminko.

Koupil jsem dceři na 3. narozeniny interaktivní panenku Baby Born v růžovém. Na první pohled krásná panenka, ale poprvé jsem byl zklamaný – mnoho věcí, málo využití. Samotná hra s touto panenkou byla pro dceru náročná. Baby Born byla pro ni velká a těžká. Po 3 letech vypadá panenka úplně jinak. Po nějaké době, moje dcera, má nyní 6 let, si opět začala ptát takovou panenku. Hraje se s ní každou chvíli. I když to vyzní paradoxně Baby Born panenku doporučuji zakoupit až pro „velké holky“.

Interaktivní panenka Baby Born Chlapeček

Funkce má panenka stejné, ale od první verze se odlišuje barvou očí, jsou hnědé, a pohlavím, kterému výrobce přizpůsobil i barvu oblečení a doplňků, které jsou v modré barvě.

Interaktivní panenka Baby Born chlapeček

Tato panenka je opravdu perfektní dárek pro dívku. Nicméně s podmínkou, že dívka miluje panenky a hraje se s nimi. Při interaktivní panence Baby Born jsem si uvědomila, že je to docela složitá hračka.

Interaktivní panenka Etnik

Panenka se od své „sestry“ a „bratra“ liší barvou „pokožky“. Oblečení a doplňky má interaktivní panenka Etnik v odstínu fialové.

Interaktivní panenka Baby Born Etnik

K interaktivní panence Baby Born můžete dokoupit množství doplňků.

Levnější verzí jako obléci panenku je oblečení po novorozenci, protože panenka je velká 43 cm, nejmenší oblečení po miminku jí bude dobré.

Interaktivní panenka Baby Born Víla

Interaktivní panenka Baby Born je prezentována v podobě malé pohádkové víly ve fialových šatech s křídly, legínami, balerínami a čelenkou na hlavě. Krk je zdobí náhrdelník s dráčkem.

Panenka Baby Born Kouzelní víla

Interaktivní panenka Baby Born Víla je vyrobena z plastu a je velká 43 cm. Funguje bez baterií, ale přesto má 9 realistických funkcí: pije, dokáže jíst speciální kaši, čůrá a kaká, hýbe rukama, nohama, hlavou, roní slzy, může se koupat, zavírá oči.

Panenka má v sobě zakomponován speciální čip, který dokáže aktivovat zvukové a světelné funkce interaktivního příslušenství, jako kabriolet, koloběžka, kuchyň, poník, nočník. Tyto doplňky se k panence prodávány samostatně.

Panenka Baby Born Víla s doplňky

V balení Baby Born panenky Víly je k dispozici: dudlík, mistička s kašičkou, lahvička s uzávěrem, plenka a nočník.

Panenka Baby Born Starší sestřička

Mezi interaktivními panenkami Baby Born najdeme i 43 cm vysokou panenku s dlouhými blond vlasy. Panenka Baby Born Starší sestřička pije z láhve, roní slzy, pláče, zavírá oči, sama stojí. Má ohebné klouby. Dítě si ji může vzít do vody a koupat se s ní, protože panenka rychle schne. Funkce panenky jsou mechanické, k hračce nepotřebujete baterie.

Součástí balení je láhev na pití, kartáč na vlasy, tři sponky a dvě gumičky.

Veliká panenka Baby Born

Jiné interaktivní panenky Baby Born

V nabídce prodejců najdeme i jiné verze interaktivní panenky Baby Baby Born.

Panenka Baby Born interaktivní Happy Birthday

Party panenka Baby Born

Panenka Baby Born Motýlí princezna

Panenka Baby Born princezna

Mechanismus interaktivních panenek je poměrně složitý, proto si důkladně přečtěte návod k použití. Nedodržení doporučení může způsobit poškození funkcí panenky.

Obecně platí, že i přes výrobcem doporučenému věku, vybírejte panenku Baby Born s ohledem na specifika vašeho dítěte. Myslete také na to, že velké panenky jsou těžší, a proto se s nimi dítěti těžko manipuluje.

Panenky jsou skutečně důležité a nezbytné vývojové hračky v životě dívky. Je však jen na vás, kterou panenku si ze široké nabídky obchodů vyberete vy.

Panenka Baby Born recenze rodičů

Chci se podělit o své dojmy z panenky Baby Born -dievča. Koupili jsme ji pod stromeček čtyřleté dceři, protože to bylo v jejím dopise Ježíškovi. Původně jsem ji plánovala koupit až k 5. narozeninám. Když moje dcera viděla vytoužený dárek-plakala od štěstí. Zpočátku bylo pro každého zajímavé rozbalit panenku. Pak zde byla fascinující analýza možností této úžasné panenky. Panenka Baby Born je mechanická. Nevyžaduje baterie, nemá zdroj napájení.

Uvnitř dětské panenky je mechanismus z hadiček. V ústech je otvor, kde je vložena láhev s vodou, panenka pije. Může být také krmena kaší lžičkou. Tekutina vstupuje do nitra panenky. Když chcete, aby panenka Pisa musíte stisknout pupek a voda ze speciální jamky je venku. Aby mohla plakat, musíte pumpovat čerpadlo, které je zabudované do ruky.

Slzy jsou perfektní. Krmení a kakání jsme nevyužili. Nevím jak to funguje a obávám se, že by panenka zůstala zevnitř celá špinavá a začala plesnivět. Může se koupat, ale opatrně! Výrobce v příručce píše podrobná doporučení, jak nezničit hračku s neopatrným koupáním. Po vodních procedurách je žádoucí dobře panenku vysušit panenku, aby systém vnitřních trubek neselhal. Panenka je bez zvuků 🙁

Moje dcera neměla velký zájem o pití a hry s nočníkem. Více se hraje s jinou panenkou bez jakýchkoliv funkcí, která stála mnohem méně.

Líbí se vám článek? Pošlete ho známým.

Napsat komentář