7 důvodů, proč koupit dítěti domek na hraní

Touží vaše dítě po vlastním domku na hraní, ale vy váháte, zda mu ho koupit? Domek na hraní podle odborníků hraje důležitou roli ve výchově a rozvoji dítěte. Podľa dětských psychologů hry v dětských domcích pozitivně ovlivňují celkový vývoj dítěte. Poznejte 7 důvodů, proč by mělo mít i vaše děťátko domek na hraní.

Nejen dospělí, ale i děti touží po vlastním velkém, útulném a krásném domě. Přiznejme si, kdo z nás dospělých neimprovizoval a nestavěl jako dítě různé domky, skrýše či bunkry? Někdo měl polštáře, deky, stolky a židle, někdo upřednostnil dům na stromě nebo postavil dům z větviček. Vzpomneli jste si na vaše hry v dětském domku, který jste si zhotovili s kamarády?

Domek na hraní a jeho výhody

Dítě se učí odpovědnosti

Vědci dokázali, že pokud má dítě svůj vlastní osobní prostor, bude mít za něj pocit zodpovědnosti. Děti se ho snaží udržovat uklizený a čistý. Dítě si dává na všechno „ve svém domě“ větší pozor. V budoucnosti, když dítě vyroste, bude mít pocit odpovědnosti rozvinutý více než dítě, které nemá vlastní osobní koutek a vše za něj dělali jeho rodiče.

Získává nezávislost

Malé obydlí je místem, kde si dítě dokáže vytvořit svůj vlastní unikátní svět, svou vlastní pohádkovou historii a osobní prostor. Dítě, které napodobuje své rodiče, se snaží provést určité kroky samo, například oblékání, položení hraček na místo atd. V budoucnu budou tyto dovednosti získané při hře užitečné tak v mateřské školce, tak ve škole.

Dětský domek na hraní výhody

Rodiče, kteří chtějí podpořit dítě v jeho snaze o nezávislost, by měli určitě přemýšlet, jak vytvořit dítěti jedinečný prostor. Pomocí dětského domku můžete vytvořit tento svět pro dítě, i když žijete v malém bytě.

Má příležitost být sám sebou

Hrací stan či zahradní domeček pro děti je nejen místem pro hry, ale dětem dává i příležitostí být sám. Je jeho útočištěm, kde může svobodně odejít od dospělých, řídit se svými pravidly a zkušenostmi. Každé dítě je úžasná jedinečná osobnost, která chce mít jen svůj vlastní prostor pro hry, fantazie a jiné druhy zábavy.

Vytváří si nové vztahy, učí se komunikovat

Domečky a stany na hraní jsou vhodné pro individuální i skupinové hry. Pomáhají rozvíjet vztahy mezi sourozenci, navázat nové kamarádství. Při hře se děti učí komunikovat, rozšiřují si slovní zásobu. Také se učí hrát podle pravidel.

Domek na hraní rozvoj přátelství

Skvělé místo pro hraní rolí

Domek na hraní je královstvím dítěte, kde napodobuje chování svých rodičů hravým způsobem. V hrách na hraní rolí dítě kopíruje chování svých blízkých, učí se komunikovat s ostatními a rozhoduje se nezávisle. Sledujíc hry dítěte v jeho světě získáte jedinečnou příležitost nejen hodně zjistit o vašem dítěti, o tom jak vnímá vaši rodinu, ale také možnost usměrňovat myšlenky a energii svého dítěte správným směrem.

Rozvíjí se představivost a tvůrčí schopnosti

Během her v dětském domku psychologové hovoří také o vývoji představivosti a tvůrčích schopností. Dítě si v hracím domečku dokáže vymyslet četné hry, rozšířit slovní repertoár. Podle odborníků se fantazie rozvíjí silnější u dětí, které si domy samostatně budují z improvizovaných materiálů – polštářů, ložních přikrývek nebo lepenky.

Prostor pro relax

Vědci poukazují také na ochrannou funkci herních domků. Faktem je, že dítě je obklopeno informačními toky od narození. Televize, počítače, herní konzole – podobná kombinace dokáže „stáhnout“ psychiku dokonce i dospělé.

Dětský domek na hraní místo pro relax

Děti jsou náchylnější na negativní dopady zbytečných informací. Výsledkem je hyperaktivita, pocit nejistoty, poruchy spánku, nepozornost a jiné problémy, které často vyžadují kvalifikovanou péči. Domek na hraní je pro dítě místem na „vypnutí“ a emoční relaxaci. Dítě vnímá svůj dům jako ochranu proti jakýmkoli negativním informacím. Hry v dětském domku tedy můžeme považovat pro dítě i za určitý druh terapie.

Pohádkový svět v domku na hraní

I vaše děti chtějí prožívat své malé tajemství, nebo se stát součástí oblíbené pohádky ve svém vlastním prostoru.

Můžete se vrátit do vašeho dětství a spolu s vaším dítětem si postavit dětskou skrýš, ale také můžete sáhnout po jednodušším řešení. Výrobci dětského zboží, kteří také kdysi byly děti, nám nabízejí možnost vybrat si z pestré nabídky dětských zahradních domků a dětských stanů, které by mohly uspokojit všechny přání dětí.

Šťastným a spokojeným dětstvím pomůžete vašemu dítěti vyrůst v jedinečnou šťastnou osobu.

Jeden myslel na “7 důvodů, proč koupit dítěti domek na hraní

Napsat komentář